I. A. . . . Mgr. Jana Kuběnová

 Tři králové

Minulý týden ve středu 6.ledna jsme si povídali o třech králích, poslechli jsme si koledu, podívali jsme se na pohádku. Plnili jsme také úkoly na pracovních listech. Museli jsme dobře poslouchat a podle čtení přesně vybarvit obrázek, vypočítali a nalepili jsme si tříkrálové puzzle, v pracovním vyučování jsme si tři krále vyrobili. Nakonec jsme odstrojili stromeček a tak jsme se rozloučili s Vánocemi.

Vánoční učení

Poslední den před prodlouženými vánočními prázdninami jsme si opravdu užili. Počítali jsme příklady na baňkách, baňky jsme si krásně vymalovali a pak jsme je lepili na stromeček. Druhou hodinu jsme na pracovním listě počítali cukroví a složili si vánoční puzzle. Povídali jsma si také o vánočních zvycích, rozkrojili jablíčko a házeli papučí. Vyrobili jsme si hvězdičkový svícen. A pak už jsme rozvázali stuhu na velké krabici, kterou nám přinesl Ježíšek. Radost z dárečků byla obrovská.

S paní asistentkou děkujeme rodičům za krásné dárky a přejeme všem kouzelné a pohodové Vánoce a v novém roce 2021 hodně zdraví a spokojenosti.

 

Čertovské učení

V  pátek  4. 12. se prvňáčci v 1.A učili úplně jinak, tak trochu po čertovsky. V naší třídě jsme si vyrobili peklíčko, proměnili se v malé čertice a čertíky a celé čtyři hodiny poznávali život v pekle a společně zažívali čertoviny. Hledali jsme čertům jména, správně jsme je vybarvovali, vařili jsme v kotli písmena a vymýšleli z nich slova, naučili jsme se po čertovsky zdravit. Počítali jsme polena a čertíky a čertice, tvořili jsme k obrázkům příklady. Hledali jsme rozdíly mezi čerty a hledali správnou cestu přes bludiště.Podívali jsme se na pohádku o čertech. Do naší třídy zavítal také Mikuláš, kterému jsme řekli říkanku a dostali jsme malý dáreček. Čertovské učení dopadlo na samé jedničky, protože na čertím vysvědčení jiné známky nebyly.

Rozdávání slabikářů

V úterý 24. listopadu jsme první vyučovací hodinu dostali těžký úkol - museli jsme zachránit zakletou princeznu.Co je pro to třeba udělat? Princezna pochází z Písmenkového království a jestli ji chceme v nejvyšší věži zachránit, musíme získat všech 5 kouzelných klíčů od princezniných komnat. Když to zvládneme, čeká na nás odměna - nový Slabikář pro malé čtenáře a lízátko. Museli jsme plnit úkoly na pracovním listě - číst slabiky, spojovat obrázky se správnými slabikami, hledat vetřelce, slabiky složit z písmenek skládací abecedy.

A jak tento nelehký úkol dopadl? Dobře, protože se všem dětem podařilo kouzelnými klíči odemknout všechny dveře a do Písmenkového království se dostat.

 

Začínáme plavecký výcvik

 

Naše perníková chaloupka

První týden ve škole

Úterý

Slavnostní zahájení.Všichni se těšíme na to, co nás v 1. třídě čeká.

Středa

Seznamujeme se s naší třídou, poznáváme ostatní místnosti na našem patře. Posloucháme pohádku O perníkové chaloupce a začínáme tvořit pravidla.

Čtvrtek

Pokračujeme v tvoření pravidel naší třídy a budeme se snažit během celé 1. třídy podle nich chovat. Potvrzujeme to obtažením své ruky a podpisem. Jdeme na prohlídku hlavní budovy naší školy.

Pátek

Hrajeme si  s čísly 1-5, plníme první úkoly v pracovním sešitě matematiky.  Jdeme na 1. lekci plavání.

To je jen zlomek toho, co jsme se první týden ve škole naučili.

Chválím všechny děti a přeju jim, aby jim nadšení, radost a pohoda vydržely po celou první třídu.

1.září 2020

Milí rodiče, milí prvňáčci

VÍTÁM VÁS V 1. A