I. C . . . . Mgr. Kristýna Ryšková

SVĚTOVÝ DEN DOWNOVA SYNDROMU

21.3.2021 si připomínáme mezinárodní den Downova syndromu. Proč právě 21.3.? Protože lidé s tímto syndromem se vyznačují tím, že mají 3 chromozomy 21, zatím co zdraví lidé je mají pouze 2. Proto datum 21.3. Tento den si připomínáme ponožkoou výzvou, což znamená, že si oblečeme každou ponožku jinou. Podívejte se, jak nám to slušelo.

 

UČÍME SE O TĚLE A ZDRAVÍ

Zrovna bojujeme se zákeřným virem, ale i přes roušky a neustálé desinfikování rukou jsme rádi, že můžeme být ve škole. V prvouce probíráme části těla a také úrazy a nemoci. Doma bychom se takhle nebavili a nemohli bychom si společně ukázat, jak se obvazuje nemocná noha, či ruka po úrazu. Takto jsme dopadli po jedné z hodin prvouky.

 

POLOLETNÍ VYSVĚDČENÍ

Naše první pololetí ve škole je za námi. Zvládli jsme jej parádně a tak si odnášíme odměnu v podobě krásného vysvědčení. Paní učitelka je na nás pyšná a rodiče jak by smet.

 

 

VÁNOCE JSOU TADY

V prosinci k nám přišel Mikuláš, který nám přinesl perníčky. Pro raubíře se sice našlo i uhlí, ale slíbili, že již budou o přestávkách i v hodinách hodní. 

Poslední hodinu před vánočními prázdninami jsme pod stromečkem našli dárečky. Každý z nás dostal krásnou tužku se svým jménem. Celé třídě pak Ježíšek donesl třídního plyšáčka, kterému jsme dali jméno Ňufík. Ňufík na nás dává v hodinách pozor a když je někomu smutno nebo má špatný den, může si Ňufíka vzít na pomoc k sobě.

 

PŘEDÁVÁNÍ SLABIKÁŘŮ

Nastala slavnostní chvíle předávání slabikářů. Vzhůru naučit se číst! Slabikáře již máme, k první knížce je to již jen krůček.

 

 

JSME ZPÁTKY VE ŠKOLE

Vrátili jsme se do školy a učíme se novým věcem. První třída je zápřah, ale občas si taky odpočineme a děláme, co nás baví. Napřídklad modelování z plastelíny. 

 

 

ONLINE VÝUKA NÁS BAVÍ

Online vyučování je trochu jiné, ale my si jej užijeme i přesto. Nejvíce nás baví hledat po pokoji věci na zadaná písmena. Už se ale moc těšíme, až se všichni společně uvidíme v naší třídě.

 

PODZIMNÍ RADOVÁNKY VENKU

 

Ve škole už to známe, a tak jsme šli prozkoumat blízké lesy. Ukázali jsme si stromy, které již známe z prvouky a venku si trochu zařádili. 

 

UČÍME SE PRVNÍ PÍSMENA

 

 Zatím jsme se naučili písmena M, m, L, l, S, s, P, p. Pilně je trénujeme a dokonce je umíme vymodelovat z plastelíny.

 Podívejte se, jak nám to jde.

 

 

NÁVŠTĚVA KNIHOVNY

 

Ve středu 16.9. jsme s dětmi navštívili městskou knihovnu. Paní knihovnice si pro nás připravila progam, při kterém nám přečetla a seznámila nás se zajímavou knížkou. Knihovnu budeme navštěvovat pravidelně a na konci roku budeme pasováni na čtenáře. Už se těšíme, až si nějakou knížku budeme moci přečíst úplně sami.

 

 

 

PLAVECKÝ VÝCVIK


Od pátku 4.9. navštěvujeme každý týden plavecký bazén, kde se děti učí různým plaveckým dovednostem.  Všichni jsou moc šikovní a vody se vůbec nebojí.

 

 

 

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU

 

Milí rodiče, milí prvňáčci, 

 vítám Vás ve Vašem prvním školním roce. Doufám, že jím všichni proplujeme s radostí a s úměvem.

První školní den

Vaše třídní učitelka

 Mgr. Kristýna Ryšková