II. C . . . . Mgr. Kristýna Ryšková

BAZÉN

Konečně je to tady. Můžeme jít na bazén, naučit se plavat. Trénujeme každý týden a jde nám to krásně.

 

 

 

 

ČÍM CHCI BÝT

V prvouce probíráme povolání a v pracovním sešitě se nás zeptali, čím chceme být. Někteří chtějí jít v šlépějích svých rodičů, někteří mají jiný sen. Snad se nám ty sny tedy vyplní!

 

 

 

 

 

JARNÍ ÚKLID

Jaro je třeba uklidit nejen doma v pokojíčku, ale také v naší třídě. Pustili jsme se do úklidu s úsměvem.

 

 

 

KREATIVCI Z 2.C

Výtvarka není oblíbený předmět všech žáků. Zkoušíme ale různé techniky, které zábavné jsou. Podívejte se, jak nám jde třeba  rozfoukávání vodových barev.

 

 

 

ČEŠTINA NÁS BAVÍ

Už jsme druháci,takže nám skládání vět nedělá žádný problém. Neustále se zlepšujeme a paní učitelka z nás má radost.

 

VÁNOCE

Opět tady po roce, zase máme Vánoce. Na Vánočníí besídce jsme s dětmi navzájem ochutnali naše cukrovíčka a přesvědčili jsme se o tom, že naše maminky jsou nejlepší cukrářky. Pověděli jme si, co si přejeme od Ježíška a už se těšíme na Štědrý večer.

 

PODZIMNÍ TVOŘENÍ

V pracovních činnostech jsme si s dětmi vytvořili krásné podzimní lucerničky. Podívejte se, jak se nám povedly.

 

LES VE ŠKOLE

Zapojili jsme se s naší třídou do projektu Les ve škole. Pomáháme domácím skřítkům dostat se z lesa zpátky domů. Skřítky vysvobodíme tím, že se o lese dozvíme co nejvíce informací. Podaří se nám to? Věřím, že ano! Za zapojení do tohoto projektu získáme certifikát "Lesní třída" a roční patronaci na 10 m2 Nového pralesa na Ještědském hřebeni, kde se za každý certifikát vysadí nové stromy.

 

ABECEDA

Naučili jsme se abecedu a procvičujeme ji skládáním z vršků s písmenky.

 

DO DRUHÉ TŘÍDY S PLNÝM NASAZENÍM

Práce ve skupinách je velmi důležitá. Děti se učí spolupracovat se svými spolužáky, navzájem se podporovat, doplňovat. Podívejte se, jak nám práce ve skupinkách šla v angličtině.

 

2. třída

 

ŠKOLNÍ VÝLET

Už jsme ani nedoufali, že se na nějaký výlet podíváme. Naštěstí nám to vyšlo a mohli jsme vyjet do ostravské zoo. Výletem jsme se krásně rozloučili s naším prvním školním rokem. První třídu máme úspěšně za seboooou!

 

PRACOVNÍ ČINNOSTI

Venku začalo být konečně hezky a teploučko, a tak můžeme různé předměty přesunout do přírody. Například v pracovních činnostech jsme vytvářeli krásné obrázky z květinek. Při tom jsme krásně procvičili jemnou motoriku a ještě nás to moc bavilo. Podívejte se, jak nám to šlo.

 

 

ČARODĚJNICE

V noci ze 30. dubna na 1. května se odehrává pálení čarodějnic. S dětmi jsme se převlekli za čaroděje a čarodějnice a celý den jsme plnili úkoly v duchu tohoto zvyku.  

 

 

SVĚTOVÝ DEN DOWNOVA SYNDROMU

21.3.2021 si připomínáme mezinárodní den Downova syndromu. Proč právě 21.3.? Protože lidé s tímto syndromem se vyznačují tím, že mají 3 chromozomy 21, zatím co zdraví lidé je mají pouze 2. Proto datum 21.3. Tento den si připomínáme ponožkoou výzvou, což znamená, že si oblečeme každou ponožku jinou. Podívejte se, jak nám to slušelo.

 

UČÍME SE O TĚLE A ZDRAVÍ

Zrovna bojujeme se zákeřným virem, ale i přes roušky a neustálé desinfikování rukou jsme rádi, že můžeme být ve škole. V prvouce probíráme části těla a také úrazy a nemoci. Doma bychom se takhle nebavili a nemohli bychom si společně ukázat, jak se obvazuje nemocná noha, či ruka po úrazu. Takto jsme dopadli po jedné z hodin prvouky.

 

POLOLETNÍ VYSVĚDČENÍ

Naše první pololetí ve škole je za námi. Zvládli jsme jej parádně a tak si odnášíme odměnu v podobě krásného vysvědčení. Paní učitelka je na nás pyšná a rodiče jak by smet.

 

 

VÁNOCE JSOU TADY

V prosinci k nám přišel Mikuláš, který nám přinesl perníčky. Pro raubíře se sice našlo i uhlí, ale slíbili, že již budou o přestávkách i v hodinách hodní. 

Poslední hodinu před vánočními prázdninami jsme pod stromečkem našli dárečky. Každý z nás dostal krásnou tužku se svým jménem. Celé třídě pak Ježíšek donesl třídního plyšáčka, kterému jsme dali jméno Ňufík. Ňufík na nás dává v hodinách pozor a když je někomu smutno nebo má špatný den, může si Ňufíka vzít na pomoc k sobě.

 

PŘEDÁVÁNÍ SLABIKÁŘŮ

Nastala slavnostní chvíle předávání slabikářů. Vzhůru naučit se číst! Slabikáře již máme, k první knížce je to již jen krůček.

 

 

JSME ZPÁTKY VE ŠKOLE

Vrátili jsme se do školy a učíme se novým věcem. První třída je zápřah, ale občas si taky odpočineme a děláme, co nás baví. Napřídklad modelování z plastelíny. 

 

 

ONLINE VÝUKA NÁS BAVÍ

Online vyučování je trochu jiné, ale my si jej užijeme i přesto. Nejvíce nás baví hledat po pokoji věci na zadaná písmena. Už se ale moc těšíme, až se všichni společně uvidíme v naší třídě.

 

PODZIMNÍ RADOVÁNKY VENKU

 

Ve škole už to známe, a tak jsme šli prozkoumat blízké lesy. Ukázali jsme si stromy, které již známe z prvouky a venku si trochu zařádili. 

 

UČÍME SE PRVNÍ PÍSMENA

 

 Zatím jsme se naučili písmena M, m, L, l, S, s, P, p. Pilně je trénujeme a dokonce je umíme vymodelovat z plastelíny.

 Podívejte se, jak nám to jde.

 

 

NÁVŠTĚVA KNIHOVNY

 

Ve středu 16.9. jsme s dětmi navštívili městskou knihovnu. Paní knihovnice si pro nás připravila progam, při kterém nám přečetla a seznámila nás se zajímavou knížkou. Knihovnu budeme navštěvovat pravidelně a na konci roku budeme pasováni na čtenáře. Už se těšíme, až si nějakou knížku budeme moci přečíst úplně sami.

 

 

 

PLAVECKÝ VÝCVIK


Od pátku 4.9. navštěvujeme každý týden plavecký bazén, kde se děti učí různým plaveckým dovednostem.  Všichni jsou moc šikovní a vody se vůbec nebojí.

 

 

 

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU

 

Milí rodiče, milí prvňáčci, 

 vítám Vás ve Vašem prvním školním roce. Doufám, že jím všichni proplujeme s radostí a s úměvem.

První školní den

Vaše třídní učitelka

 Mgr. Kristýna Ryšková