II.C. . . . Mgr. Jitka Skřečková

2.C                                        

 

Tak jsme se opět po delším odloučení sešli. Všichni jsme se těšili nejen na kamarády a paní učitelku, ale i na učení a spoustu nových zážitků. Doufejme, že se společně ve třídě budeme učit celý rok.

     Hodně úspěchů v novém školním roce 2020 - 2021

 Prvouka - dopravní výchova

Během hodin prvouky se učíme o dopravních prostředcích, dopravních značkách, jak se správně chovat na silnici i cestou do školy. Učivo jsme si zpestřili vycházkou k panu Kundrátovi, který má na své zahradě překrásný svět vláčků. Nejen nádraží, ale i mosty, domy, hrady, rybníčky a jiné. Mezi tím jezdily 3 vláčky, v osobním dokonce seděli lidé. Něco úžasného. Moc děkujeme panu Kundrátovi, výpravčímu na nádraží ve Frenštátě p.R., za překrásnou "exkurzi".

   

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VÍTEJTE V 1.C       

 

Celým rokem nás budou provázet broučci a berušky. Společně s nimi se naučíme číst,

psát a počítat. Také si s nimi zahrajeme různé hry.

Přeji hodně úspěchů.

BŘEZEN

V březnu jsme si užili jarních prázdnin a než jsme se mohli pustit s chutí do práce, zůstali jsme doma. Ale učit jsme se nepřestali. Výuka pokračuje přes Skype. Jsme ve skupinách po 4 a s paní učitelkou procvičujeme všechno učivo. Vidíme se, slyšíme se, je to prostě super. Jen nás trochu rozptylují naše maminky a babičky, které nám chtějí radit. Líbí se nám to, ale už se těšíme, jak se zase spolu budeme učit ve třídě a o přestávce si hrát.

 

 

ÚNOR

Počítáme, píšeme, čteme, učíme se o přírodě. Co nás baví nejvíc? Když si u učení můžeme skládat a hrát. Tady je malá ukázka, jak nám to hezky jde.

 

LEDEN

PRVNÍ VYSVĚDČENÍ

Máme první vysvědčení, hurá! Ale nebylo to jen tak. Zatímco jsme hráli hry s deváťáky, tak nám nějaký Lumpík vysvědčení schoval. Museli jsme vyluštit dvě tajenky, jedna byla dokonce schovaná u paní zástupkyně. Po vyluštění jsme zjistili, že máme vysvědčení schované v šatně, bylo tam. Všichni jsme měli samé 1. Budeme se snažit, aby byly 1 i na konci roku.

S deváťáky jsme si to taky užili. Nejprve jsme jim ukázali, jak umíme krásně číst, zahráli jsme si s nimi matematické a pohybové pexeso, molekuly, židličkovanou a jiné hry. Bavili jsme se náramně.

 

 

PROSINEC

Vánoční Betlém

17.prosince jsme se zúčastnili vánočního programu ve frenštátském muzeu. Povídali jsme si o tradicích Vánoc, příchodu Ježíška, vyrobili jsme si betlém, který jsme si umístili pod stromeček ve třídě.Také jsme si prohlédli výstavu betlémů. Moc se nám akce líbila. Děkujeme Klubu rodičů za proplacení akce.

 

 Mikulášské učení

Dne 5.12. proběhlo v naší třídě mikulášské učení. V českém jazyce jsme luštili obsah kotlů, psali dokreslovací diktát a hledali rozdíly. V matematice jsme měli několik počítacích omalovánek. Abychom dostali sladkou odměnu, museli jsme prokázat, že umíme písničku či básničku. A hlavně nesmíme zapomenout na strašlivé čerty, kteří k nám zavítali s Mikulášem a anděly.  Protože jsme byli hodní, tak nám andělé rozdali perníček. Čerti byli velcí a bylo jich hodně. Moc jsme se jich báli, tak jsme se vyfotili až po jejich odchodu jen s Mikulášem.

 

Předvánoční pečení

Již poslední listopadový týden jsme si ve školní kuchyňce napekli perníčky a sušenky.Dnes 4.12. jsme se do kuchyňky vrátili, abychom perníčky krásně ozdobili a sušenky slepili marmeládou. Pečení nás moc bavilo. Hlavně, když jsme si mohli smlsnout na nepovedených kouscích. Hotové cukroví si rozdáme a vezmeme domů. Na Velikonoce si to určitě zopakujeme.

 

LISTOPAD

Předávání slabikáře

V pátek 15.11. nás navštívil Kašpárek, který bloudil a nemohl najít svoji pohádku. Děti mu pomohly, aby se mohl vrátit. Za pomoc od něj dostaly Slabikáře, aby se naučily krásně číst a nebloudily jako on. Děti naučily Kašpárka tři pohádky, jednu mu i zahrály. To se nám teď bude krásně číst!

 

Ukázkové hodiny

Ve čtvrtek 14.11. proběhlo v naší třídě učení s rodiči. Ukázali jsme, jak se učíme a společně jsme si zahráli pár her, které hrajeme v hodinách. Byli jsme moc šikovní a rodiče nás chválili, kolik toho již umíme. Děkujeme rodičům, že nás přišli podpořit.

 

Halloween s deváťáky

V pátek 1.11. jsme si užili s deváťáky. Připravili pro nás dvě hodinky soutěží a her k Helloweenu. Skládali jsme strašidelné obrázky, hráli Kimovky, pexeso a lovili jablíčka. Druhou hodinu jsme hráli židličkovanou a lidské pexeso, to nás moc bavilo. Po svačince jsme pokračovali v čarodějné matematice i češtině. Byl to prima den.

Další foto v galerii.

 

ŘÍJEN

V říjnu se z nás stala správná parta. Jsme kamarádi, pomáháme si, učíme se a hrajeme si spolu.

Naučili jsme se číst 9 písmenek, psát číslice do 5 a písmenka i, u, o, e. Také umíme sčítat a odčítat do 5. Psali jsme i první velké písemky. A vše nám krásně jde. Nejvíc nás baví běhací diktáty a počty. Také máme rádi výtvarku a pracovku. Naše výtvory můžete vidět ve fotogalerii.

Odměnou nám jsou jedničky a "Berušky". Koho beruška má nejvíce puntíků? Spočítejte sami na fotografii.

 

 

 

 

 

 

Také jsme byli na vycházce a nasbírali plno kaštanů, se kterými pracujeme v hodinách.

 

 

Skládáme písmenka

ZÁŘÍ

úterý 24.9. - Focení prvňáčků (120,- Kč)

úterý 24.9. - třídní schůzky od 15.30 hodin