I.C. . . . Mgr. Jitka Skřečková

VÍTEJTE V 1.C      

Celým rokem nás budou provázet broučci a berušky. Společně s nimi se naučíme číst,

psát a počítat. Také si s nimi zahrajeme různé hry.

Přeji hodně úspěchů.

PROSINEC

 Mikulášské učení

Dne 5.12. proběhlo v naší třídě mikulášské učení. V českém jazyce jsme luštili obsah kotlů, psali dokreslovací diktát a hledali rozdíly. V matematice jsme měli několik počítacích omalovánek. Abychom dostali sladkou odměnu, museli jsme prokázat, že umíme písničku či básničku. A hlavně nesmíme zapomenout na strašlivé čerty, kteří k nám zavítali s Mikulášem a anděly.  Protože jsme byli hodní, tak nám andělé rozdali perníček. Čerti byli velcí a bylo jich hodně. Moc jsme se jich báli, tak jsme se vyfotili až po jejich odchodu jen s Mikulášem.

 

Předvánoční pečení

Již poslední listopadový týden jsme si ve školní kuchyňce napekli perníčky a sušenky.Dnes 4.12. jsme se do kuchyňky vrátili, abychom perníčky krásně ozdobili a sušenky slepili marmeládou. Pečení nás moc bavilo. Hlavně, když jsme si mohli smlsnout na nepovedených kouscích. Hotové cukroví si rozdáme a vezmeme domů. Na Velikonoce si to určitě zopakujeme.

 

LISTOPAD

Předávání slabikáře

V pátek 15.11. nás navštívil Kašpárek, který bloudil a nemohl najít svoji pohádku. Děti mu pomohly, aby se mohl vrátit. Za pomoc od něj dostaly Slabikáře, aby se naučily krásně číst a nebloudily jako on. Děti naučily Kašpárka tři pohádky, jednu mu i zahrály. To se nám teď bude krásně číst!

 

Ukázkové hodiny

Ve čtvrtek 14.11. proběhlo v naší třídě učení s rodiči. Ukázali jsme, jak se učíme a společně jsme si zahráli pár her, které hrajeme v hodinách. Byli jsme moc šikovní a rodiče nás chválili, kolik toho již umíme. Děkujeme rodičům, že nás přišli podpořit.

 

Halloween s deváťáky

V pátek 1.11. jsme si užili s deváťáky. Připravili pro nás dvě hodinky soutěží a her k Helloweenu. Skládali jsme strašidelné obrázky, hráli Kimovky, pexeso a lovili jablíčka. Druhou hodinu jsme hráli židličkovanou a lidské pexeso, to nás moc bavilo. Po svačince jsme pokračovali v čarodějné matematice i češtině. Byl to prima den.

Další foto v galerii.

 

ŘÍJEN

V říjnu se z nás stala správná parta. Jsme kamarádi, pomáháme si, učíme se a hrajeme si spolu.

Naučili jsme se číst 9 písmenek, psát číslice do 5 a písmenka i, u, o, e. Také umíme sčítat a odčítat do 5. Psali jsme i první velké písemky. A vše nám krásně jde. Nejvíc nás baví běhací diktáty a počty. Také máme rádi výtvarku a pracovku. Naše výtvory můžete vidět ve fotogalerii.

Odměnou nám jsou jedničky a "Berušky". Koho beruška má nejvíce puntíků? Spočítejte sami na fotografii.

 

 

 

 

 

 

Také jsme byli na vycházce a nasbírali plno kaštanů, se kterými pracujeme v hodinách.

 

 

Skládáme písmenka

ZÁŘÍ

úterý 24.9. - Focení prvňáčků (120,- Kč)

úterý 24.9. - třídní schůzky od 15.30 hodin