V.B . . . . Mgr. Blanka Křenková

 Září 2021 Hola hola, pátá třída volá

 

 

 

 

 

 

 

 

Konec školního roku

Tento prapodivný školní rok se nachýlil a my se vydali na školní výlet. V pátek jsme došli k hasičům na jejich stanici. Počasí nám moc nepřálo a tak jsme se podívali na hasičkou techniku, vyzkoušeli si oxymetr a sedli si do hasičckého auta. Protože začalo pršet, šli jsme zpátky do školy, kde  jsme začali hrát piškvorky. V pondělí jsme to zkusili znovu a doufali, že nám počasí již bude nakloněno. A bylo. Měli jsme krásný slunečný den a na hasičském hřišti jsme si to náležitě užili. Házeli jsme na plechovky, přeskakovali lano, stříleli z luku a spoustu dalších věcí. Ale nejlepší bylo, když k nám dorazilo hasičské auto a děti si mohly vyzkoušet stříkat z hadice. Náležitě toho využili a začali se navzájem stříkat. Všichni jsme skončili úplně mokří (i paní učitelky, neboť jsme jednu dobu sloužily dětem jako ručníky:-) No, vyždímali jsme se a rozdělali oheň. Opekli si buřtíky a vraceli se celí mokří ale spokojení do školy. 

Moc děkuji za ochotu hasičům z Frenštát, kteří připravili dětem zábavné dopoledne. 

 

Osová souměrnost - konečně zpátky ve škole

Zkoušíme se učit pomocí manipulace a vyzkoušeli jsme si, jak poznáme osovou souměrnost pomocí jednoduché pomůcky.

Online výuka

Prosinec

Asi každý z nám zná Santa Clause z televize a tak si ho všichni dovedeme představit. Ale jak vypadá náš Ježíšek? Každý si ho představuje jinaka a zde je pár prací vašich dětí, jak podle nich vypadá Ježíšek.

Krásné Vánoce

 

  V mém světě je Ježíšek ježeček. Má zelenou barvu pleti a růžové bodlinky. Má tyrkysové nožičky. Na sobě nemá žádné oblečení. Je velký asi metr. A aby nato nebyl sám , tak mu pomáhá mops jménem Elie, který je velký asi 13cm s růžovým jednorožčím oblečkem. Je dostatečně chytrý na to, aby rozbil okno a zpátky ho slepil. Pracuje v Alza.cz. Nemá rád, když ho někdo pozoruje, tak proto nosí u sebe Nerf pistol. Létá na lenochodovi ve vzduchu. Je hodně pracovitý. Chodí nabalený s 50 obrovskými taškami. Vozí dárky v zelenotyrkysovorůžovém balicím papíru. Ale některé dárečky se mu do tašek nevlezou, tak je má na zádech.  A tak si představuji Ježíška. 

 

Postava   Ježíšek je malý, Ježíšek je hubený, Ježíšek je silný.

Oblečení  Ježíšek má červené kalhoty, Ježíšek má červené tričko,Ježíšek má červení pásek,Ježíšek má červenou čepičku.

Vlastnosti  Ježíšek je hodní,Ježíšek je srandovní,Ježíšek se hodně směje,Ježíšek hodně chodí na záchod,Ježíšek hodně hraje hry.

Pracovní   náplň   Ježíšek roznáší dárky,Ježíšek nakupuje dárky,Ježíšek rychle roznáší svými sáněmi dárky.  

 

Je velký, je hubený, má černé vlasy, nošení dárkú, je fialový, má černou ušanku, má dlouhé nohy a chodí oknem, 1000 500 energie, je strašně silný, a má brokovnici, a střílí po neslušných a sprostých dětí, je nesmírně silný, je nesmírně velký, je nesmírně modrý, je nesmírně blýskavý, má nesmírně velký kulomet.    

  Ježíšek má 5  noh a 6 rukou. Umí létat a rychle běhat. Má 5 očí, aby měl dobrý zrak a 10 uší, aby dobře slyšel. Má duhové nohy a fialové ruce červenou hlavu a bílé břicho. Nosí červeno modré trenky. Nosí na sobě červený kabát a nenosí tepláky, aby mu šly vidět jeho duhové nohy. Nosí asi 5 mikin, aby byl tlustý. Sice když nastoupí na boby, tak letí jak raketa na Mars, ale zato umí jezdit na praseti. Když sedne na saně tak ho táhnou prasata a ještě umí hrát Fortnite na počítači. Nosí do každého domu někomu dárky a někomu i toaleťák. Vždycky mi maminka říkala, ať od rána nejím maso a uvidím zlaté prasátko, ale nikdy jsem ho neviděl. No to je jedno, jdeme se vrátit k Ježíškovi nebo bych tu byl týden. Nosi dárky přes komín, teda aspoň myslím, ale třeba v Americe je místo Ježíška Santa nebo třeba v Rusku je děda Mráz anebo v Anglii je Děda Vánoc. A zacinkal zvonec a pohádky je konec.  

 

Ježíšek je muž.Je silný a hubený.Má dlouhé hnědé vlasy. Je starý a veliký.Nosí bílou ušanku.Má na sobě bílé prostěradlo a bílé tepláky. Je celý omotaný barevnýma světýlkama. Ježíšek umí létat. Létá velkou rychlostí, aby si ho nikdo nevšiml. Ježíšek nemůže zemřít, protože pije lektvar nesmrtelnosti. Dokáže otevírat okna z venku. Je moc hodný. O Vánocích nosí dárky,aby ho nikdo neviděl, řekne zlatému prasátku, ať zabaví lidi a mezitím dá dárky pod stromeček. Po Vánocích chvíli odpočívá. Pak znova shání dárky.  

 

Ježíšek je podle mě malý a má vousy. Na sobě nosí modré oblečení. Má černé vlasy krátké . Mívá modrou skřítkovou čepici. Přes den spí a k večeru roznáší dárky. U sebe má velký pytel kde jsou dárky schované.Někdy bych ho chtěl vidět na živo. Zatím se mi to nepovedlo :) 

  1. Ježíšek je malý, má krátké ruce a malé nohy.
  2. Má na hlavě ruskou ušanku a plynovou masku, má červené tričko s rukavicemi a modré kalhoty.
  3. Je hodný, silný a laskavý.
  4. Rozdáva dárky v Rusku.                       

 Ježíšek je malé miminko. Narodilo se v Betlémě. Jeho maminka se jmenovala Marie a tatínek Josef. Maminka s tatínkem ho položili do jesliček v chlévě. Když se narodil, rozsvítila se velká hvězda. Podle hvězdy ho našli tři mudrci a donesli kadidlo, zlato a myrhu. Také se mu přišli poklonit pastýři oveček. Chtěl ho zabít zlý král Herodes. Proto museli utéct do Egypta. Když byl velký, tak byl pokřtěn Janem Křtitelem. Uzdravoval hodně lidí, někteří i povstali z mrtvých. A povídal všem o Pánu Bohu. Měl dvanáct učedníků, jeden z nich byl ale zrádce. Jmenoval se Jidáš a zradil Ježíše a ten byl ukřižován. Ježíš ale za tři dny vstal z mrtvých. Ježíš nám dal velkou lásku. Takže u nás nedává dárečky Ježíšek, ale dáváme si je my všichni dohromady.

 

Naše malá vánoční minidílnička

 

 

Listopad

Výuka online