IX. B . . . . Mgr. Dagmar Gajdušková

31. 1. 2019 si rozdáme 6. vyučovací hodinu výpis z vysvědčení za 1. pololetí tohoto školního roku. Odpolední vyučování je zrušeno.

 

 

8. 1. 2019 proběhly konzultace o prospěchu a chování žáků.

 

 

 

1. 1. 2019

Přeji všem žákům a jejich rodičům hodně zdraví a pevné nervy v posledním pololetí základní školy. Ať se vám splní všechna vaše přání a představy. Dagmar. Gajdušková

 

 

5. 12. 2018 - Mikuláš

Ráno jsme se sešli, namaskovali a trénovali jsme básničku pro učitele. Po osmé hodině jsme vyrazili do první třídy. Mikuláš měl připravenou řeč a věděl, koho má pochválit a koho ne. Pro děti jsme měli na l. stupni perníčky a na druhém bonbony. Během dvou vyučovacích hodin jsme obešli všechny třídy. O velké přestávce jsme navštívili učitele ve sborovně. Řekli jsme učitelům básničku o nich a oni nám zazpívali písničku. Myslíme si, že se tato akce povedla.

 

 

 

Konzultace - 13. 11. 2018 - mezi 16.00 - 18.00 hodinou.

 

Vážení rodiče, ve dnech 6.-7. 11. 2018 proběhne ve škole sběrová akce.

 

 

Halloween - středa 31. 10. 2018

Tento svátek byl pro naši třídu příležitostí, jak se pobavit a pobavit i nejmladší spolužáky. Pro prvňáčky z 1. B jsme vytvořili strašidelnou atmosféru a soutěživou náladu. Na čtyřech stanovištích prvňáčci soutěžili ve slalomu s vajíčkem, v poznávání věcí poslepu, přecházení po novinách a v chůzi s koštětem. Děti za splněné úkoly dostávaly sladkou odměnu.

Všichni jsme si tento svátek moc užili.

 

 

Vážení rodiče, zkuste aplikaci Bakaláři v chytrých mobilech - mělo by to fungovat. Korespondence přes Bakaláře funguje. Děkuji Vám za spolupráci.

D. Gajdušková

 

Vážení rodiče, září bylo pestré, chtěla bych připomenout dvě největší akce.

Ve středu 26. 9. jsme jeli do Jeseníků, abychom navštívili přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně, papírnu, ve které se vyrábí ruční papír, a zámek ve Velkých Losinách. Než jsme odjeli, zhlédli jsme film Kladivo na čarodějnice, abychom se seznámili s čarodějnickými procesy, které probíhaly v této oblasti. Všechna tři místa byla poučná a poutavá.

Papírna je dnes poslední a jediná v Evropě, kde se vyrábí ruční papír. Má 21 stálých zaměstnanců a vyrobí tolik papíru za rok, kolik vyrobí běžná papírna za 1 hodinu. Ručně vyráběný papír je velmi náročný na čas.

Na zámku ve Velkých Losinách nám průvodkyně dovysvětlila některé informace z období čarodějnických procesů.

V elektrárně jsem měla dojem, že na děti padla únava z brzkého vstávání, ale procházka venkovním areálem je probrala, bylo neskutečně krásné počasí. Viděli jsme Praděd i ostatní známé hory.

Dětem se určitě exkurze líbila.

Ve čtvrtek 27. 9. 2018 jsme pozorovali dravce a poslouchali člověka, který jim rozumí a umí předat své poznatky, zkušenosti a zážitky vtipným způsobem. Za mě - výborné.

D. Gajdušková

 

Vážení rodiče, v tomto školním roce budeme používát elektronické žákovské knížky. Heslo Vám bude předáno na prvních třídních schůzkách. Přeji Vám a sobě také pevné nervy v posledním ročníku ZŠ. Dagmar Gajdušková

 

 

 

Vážení rodiče, během měsíce října 2017 proběhne sběrová akce, prosím Vás o zaslání papíru v termínu, který Vám upřesním prostřednictvím žákovské knížky Vašich dětí. Předem děkuji za vaši účast na této akci. Gajdušková

 

 

19. září 2017 v 16.30 hodin se konaly třídní schůzky. S rodiči jsme projednávali tyto body:

- funkční docházkový systém - čipy

- školní řád - omlouvání žáků z výuky

- bezpečnost na cestě do školy

- děti nemají nosit nepatřičné věci do školy, nebezpečí úrazu apod.

- úrazy dětí hlásit okamžitě

- cvičební úbory, přezuvky

- DOD

- kroužky

- projekt Ovoce do škol

 

Všem rodičům, kteří přišli na třídní scůzky, děkuji.

Všem rodičům dětí naší třídy přeji pevné zdraví, hodně optimismu a slunce v duši. D. Gajdušková

 

 

Vítám Vás v 8. ročníku základní školy a přeji hodně zdraví a školních úspěchů po celý školní rok.

                                                                                                                  Dagmar Gajdušková

 

 

 

 

Cyklistický výlet 7.A a 7.B se konal 30. - 31.5. První den jsme za krásného počasí vyšlapali přes Podolánky na Martiňák a tam jsme se občerstvili. Potom jsme sjeli na Horní Bečvu, kde jsme měli zajišťeno ubytování v bungalovech hotelu Cherry. Další den jsme kolem Bečvy jeli po cyklostezce do Rožnova. Tady jsme si odpočinuli a pokračovali přes Pinduli do Trojanovic a k naší škole. Počasí nám přálo a všichni jsme se spokojeně vrátili domů.

   

 

Návštěva partnerské školy v Harrachově

Od 5.6. do 8.6. navštíví vybraní žáci ZŠ v Harrachově. V rámci programu podniknou sportovní soutěže, turistické výlety a exkurze do okolí. 

Den otevřených dveří 

Dne 28.3. se na naší škole uskuteční DOD.  

Záhuňský čtyřboj

Ve středu 15.3. se koná sportovní program pro žáky v tělocvičnách školy. Soutěží 10 žáků z každé třídy tj. 5 chlapců a 5 děvčat ve čtyřech disciplínách:

přelézání žebřin nebo šplh

- švihadla 

- člunkový běh 

- skok snožmo nebo trojskok z místa

Anděl Páně 2

Dne 22.12. zhlédneme ve frenštátském kině pohádku Anděl Páně 2. Vybíráme 50 Kč.

Den otevřených dveří

Dne 3.12. se opět na naší škole konal Den otevřených dveří. I naši žáci se zúčastnili. Byly připraveny zajímavé prezentace, kvízy a hry. Přišel k nám i Mikuláš s čertem a anděly.

 

Dějepisný program "Vlak naděje"

Ve středu 23.11. se koná v kině dějepisný program "Vlak naděje". Vybíráme 40 Kč. Odchod po 3. vyučovací hodině.

Hodina vaření

Sedmáci mají v prvním pololetí školního roku pracovní činnosti zaměřené na vaření. Třída je rozdělena do tří skupin, vaření mají jedenkrát za 14 dní. Už připravili pomazánky, tousty, šneky z listového těsta a těstoviny na různé způsoby. 

Příspěvek do Klubu rodičů

Do 22.listopadu 2016 vybíráme 300 Kč do Klubu rodičů. Z příspěvků budou hrazeny akce žáků.

Konzultace o prospěchu a chování

Dne 15.listopadu 2016 od 16 do 18 hodin proběhnou konzultace o prospěchu a chování za první čtvrtletí.

Divadelní představení

Těšínské divadlo připravilo představení pro žáky 2. stupně. V pátek dne 23.9.2016 také žáci 7.B zhlédnou divadelní hru Sluha dvou pánů. Vybíráme 70 Kč.