VI. A . . . . Mgr. Martin Blažek

Plánované akce na květen:

Mezinárodní den dětí, turistický výšlap

V pátek 31.5. jsme společně se spolužáky z tříd 6.B a 6.C navštívili horu Velký Javorník. Po namáhavém výstupu nás čekala odměna v podobě nádherných výhledů na naše Beskydy. Zpátky do Frenštátu jsme se vraceli mimo turistickou značku. Byla to sice horší a delší cesta, ale jinak dobrá zkratka ( říkal náš pan učitel ).

Den Země 

V pátek 10.5. se na II. stupni naší školy uskutečnil Den Země. Celý den jsme se věnovali aktivitám zaměřeným na ekologické chování a ochranu životního prostředí. Naše třída zpracovávala téma zaměřené na třídění odpadů a jejich následnou recyklaci.

 

Svět nevidomých

Ve čtvrtek 9.5. jsme měli besedu na téma: Svět nevidomých. Pro mnohé z nás je to svět plný tmy a prázdnoty. Že tomu tak není, jsme se přesvědčili díky našim hostům, kteří nám ukázali, že i svět nevidomých je plný chutí, zvuků, prožitků a silných emocí.

 

29.4. a 30.4. Jarní akce: Sběr papíru

18.4. - 19.4. Velikonoční prázdniny

Barevný týden

V týdnu od 8.až 12.4.proběhla na naší škole předvelikonoční akce: Barev den. Každý den byl symbolizován nějakou barvou. Naším úkolem bylo, obléci si na sebe co největší množství oblečení v barvě daného dne. Ve středu 16.4. proběhlo vyhodnocení akce a naše třída 6.A se umístila na 2. místě ze všech tříd na II. stupni.

Exkurze na skládku komunálního odpadu v Životicích

V pátek 12.4. jsme navštívili skládku komunálního odpadu v Životicích. Podívali jsme se na místo, kde končí odpadky, které vyprodukují naše domácnosti. Ty odpadky, které nebyly vytříděny. Nejen na vlastní oči, ale hlavně na vlastní čich jsme si potvrdili důležitý fakt, že třídění odpadu má smysl.

Beseda o historii Egypta v angličtině 

Ve čtvrtek 11.4. jsme měli v naší třídě zajimavou návštěvu. Přijel za námi odborník na Starověký Egypt, rodilý Egypťan a hlavně egyptolog. Povídání o čtení a psaní hyeroglifů, mumiích a o balzamování byla vedena v anglickém jazyce. Z vyprávění o životě ve Starověkém Egyptě jsme byli nadšeni.

Beseda Irán - Zahalená krása

V pondělí 1.4. jsme se zúčastnili vzdělávacího projektu Svět kolem nás, který nás tentokrát zavedl na blízký východ. Do hornaté, drsné i vyprahlé, ale především velmi pohostinné země. Vypravili jsme se za poznáním do Iránu.

Jarní prázdniny 25.2. až 1.3.2019

Divadelní představení Bílý Tesák.

V pátek 22.2. jsem navštívili Beskydské divadlo v Novém Jičíně. Měli jsme možnost vidět divadelní představení z časů zlaté horečky, drsného místa na dalekém severu, kde vyrůstal ze štěněte v dospělého psa Bílý Tesák.

Zimní sportovní den.

V úterý 19.2. jsme měli na naší škole zimní sportovní den. Pro náš ročník byly připraveny dvě aktivity. Bruslení na zimním stadionu nebo výlet lanovkou na Pustevny a následně přechod po hřebenu na Radhošť. Aktivitu jsme si mohli sami vybrat podle toho, co nás více baví. Ať už jsme se rozhodli pro bruslení nebo turistiku na Pustevnách, užili  jsme si nádherný zimní slunečný den plný sportovních a turistických aktivit.

 31.1.2019 - předávání výpisů vysvědčení v 6. vyučovací hodině.

Strom života - unikátní vzdělávací hra o vodě.

Dne 4. 1. 2019  jsme se zúčasnili vzdělávací hry Strom života, která probíhala ve spolupráci se Sevak Ostrava.  Hra nám zážitkovou formou přiblížila význam vody pro životní prostředí a člověka.  Naším úkolem bylo odvrátit katastrofu, která hrozí světu bez vody. Během hry jsme pochopili, že voda je nedílnou součástí života a místo soupeření jednotlivých týmů je nutná vzájemná spolupráce.

Mikulášský Den otevřených dveří.

Dne 8.12.  proběhl na naší škole v době od 9,00 do 12,00 hodin Den otevřených dveří.

Výtvarný projekt: „Oživené duše zemřelých". 

Halloween je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října, tedy den před křesťanským svátkem Všech svatých, z jehož oslav se v Irsku vyvinul. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu). Lidé si tímto dnem připomínají své zesnulé předky. Každá hrůzostrašná maska se tak může stát oknem do fiktivního světa – dějiště zvláštních příběhů.

Koncept výtvarného projektu:   ŽIVOT – SMRT

Žáci se měli stát na chvíli „oživenou duši zemřelého" pomocí makeupu. Záměrem bylo prohloubit dojem z „dušiček", na vlastním zážitku pocítit řád a smysl života , a poznat tak lépe i sám sebe!

 

  

Projektové vyučování k 100. výročí vzniku ČSR.

V pátek 26.10. jsme se zúčastnili projektového vyučování k 100. výročí vzniku ČSR Na několika stanovištích jsme se seznámili s historií ČSR a pod vedením žáků 9. ročníku jsme plnili úkoly z historie našeho státu. 

Keramika v hodině výtvarné výchovy.

Zeměpisný vzdělávací program Myanmar.

V úterý 9.10.2018 jsme navštívili v  DK Frenštát pod Radhoštěm zeměpisný vzdělávací projekt Myanmar - divoká cesta do barmské říše. Společně s cestovatelem Adamem Lelkem jsme se vydali na cestu do jihovýchodní Asie k pavoučím ženám, do nitra nesputané džungle, za mořskými nomády a buddhistickými mnichy.

Přehlídka dravců Seiferos.

Ve čtvrtek 27.9. jsme na školním hřišti navštívili ukázku dravých ptáků, kterou pro nás přijela představit společnost Seiferos. Během výukového programu jsme měli možnost vidět ukázky letu dravých ptáků, seznámit se s historií sokolnictví, prohlédnout si dravé ptáky a dozvědět se o nich spoustu zajímavostí. 

Adaptační kurz v Kunčicích pod Ondřejníkem.

Ve čtvrtek a pátek 20. - 21.9. jsme se zúčastnili adaptačního kurzu na penzionu Krkoška v Kunčicích pod Ondřejníkem. Na naší škole je jeho pořádání pro 6. ročníky již tradicí. Strávili jsme společně příjemné dny plné her a plnění různých úkolů v jiném prostředí než ve školních lavicích. Naučili jsme se spolupracovat a lépe rozumět jeden druhému.

Slavnostní zahájení nového školního roku.

Prázdniny skončily a pro naši třídu začíná nový školní rok v 6.A s novým  třídním učitelem panem Mgr. Martinem Blažkem. Přejme si, aby se nám přechod na II. stupeň vydařil, ve škole se nám líbilo a užili si společně mnoho pěkných zážitků. 

 

Fotogalerie třídy: