IV. C . . . Ing. Renáta Šišková

Recitační soutěž

Ve školní recitační soutěži naši třídu zastupovaly Lili a Dia.

 

 

Už jsme ve druhém pololetí

Čas běží rychle. Na konci ledna jsme dostali pololetní vysvědčení. Slavili jsme Valentýna ve škole a právě teď jsme se vrátili do školy z jarních prázdnin.

Vánoce jsou tady!

Všichni už jsme se těšili na Vánoce. Poslední den ve škole jsme hráli hry, soutěžili,ochutnávali domácí cukroví a dávali si dárečky.

Únik z temnéhpo lesa 

Na Den otevřených dveří naše třída připravila únikovou hru "Únik z temného lesa". Dostanete se z lesa ven než bude tma? K tomu je potřeba mít ty správné znalosti z přírodovědy. Ale nebojte se,lesní skřítkové vám rádi poradí.

 

Jako ryby ve vodě

Od poloviny listopadu navštěvujeme krytý bazén a zdokonalujeme se v plavání.

 

Den bez batohu

Ve středu 25. října přijď do školy s co nejoriginálnější věcí, která nahradí školní batoh!

A tak si někdo vzal kufr, kabelku, krabici od prášku na praní, přenosku pro kočky,....

Jako nejlepší nápad byla vybrána Vítkova klec pro křečka.

Čtu, čteme....Čtaeš?

Návštěva frenštátské knihovny a poutavé vyprávění o zajímavých knížkách.

Učíme se venku

Využili jsme pěkného počasí a udělali si vyučovací hodinu venku. Tvořili jsme obrázek z přírodnin, které jsme v okolí našli.

 

 

Toulky českou minulostí

Pateční projektový den pro 1. stupeň nás přenesl do dávné historie ČR. Pod vedením knížete a patrona naší země sv. Václava jsme plnili úkoly a senámili se s dalšími významnými osobnostmi: Cyril a Metoděj, Bivoj, Teta, Kazi, Libuše, Horymír, praotec Čech, blaničtí rytíři.

 

 

 

 

 

4.C vyřešila zločin

KD Frenštát p. R. připravil interaktivní výstavu „Vyřeš zločin! STOPA“. Ve čtvrtek 14. 9. 2023 se
z žáků 4.C stali kriminalisté. Prošli si různá oddělení: pitevnu, laboratoře. Seznámili se s metodami jako
daktyloskopií, trasologií...

 

 

Zpátky do lavic!

Máme za sebou 1. týden školního roku 2023/24.

Posádka v plném počtu 19 námořníků. Vašek odplul na ZŠ ve Frýdku Místku a vystřídal ho Tonda ze ZŠ Lichnov.

Dobrý vírt do plachet a klidné vody!

 

4. třída

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Sbohem, školo!

Poslední den školního roku 2022/23. 

 

Řemesla pod Stolovou

Páteční den 2. června jsme strávili na Kolibě u Tichých pod Stolovou. Na chvíli jsme se stali včelaři, švadlenkami, bylinkáři. Zdobili jsme perníčky, vyráběli květinová přáníčka  a obdivovali šikovné ruce řezbářů. Na oběd jsme si opekli špekáčky. 

 

 

 

Den dětí

Ve čtvrtek 1. června jsme oslavili Den dětí na školním hřišti. Vyzkoušeli jsme si různé disciplíny na rychlost, šikovnost a trpělivost. 

 

Kdo si hraje, nezlobí

Festival IQ PLAY plný her, rébusů, kvízů, stavebnic, hraček a pomůcek pro výuku pořádaný KD Frenštát p. R. jsme navštívili

v pátek 28. dubna.  

 

 

 

"Slon a mravenec" v knihovně

Paní knihovnice Městské knihovny Frenštát si připravila knížky o zvířátkách. Předčítala z knížky Slon a mravenec od Daisy Mrázkové. Ve skupinách pak děti plnily různé úkoly. Byla to příjemná hodina českého jazyka.
 

 

Bubnování na 1. stupni ZŠ Záhuní

 Rytmy Afriky, Austrálie i Evropy zazněly v pondělí 17. dubna 2023 v tělocvičně naší školy. Děti na 1. stupni si mohly vyzkoušet společné bubnování na drumbeny, které s sebou přivezl jejich autor Zdeněk Roller. Drumben je rytmický hudební nástroj. Lze na něm bubnovat, učit se rytmus, ale i slabikovat nebo rozeznávat různé zvuky. Děti se seznámily i s didgeridoo, dřevěným dechovým hudebním nástrojem domorodých obyvatel Austrálie.

Bylo to příjemné a zajímavé dopoledne.

Děkujeme za finanční příspěvek Klubu rodičů na tuto akci.

 

 

Nesemy Mařenu

Nesemy Mařenu                                                  Nesem babu v koši,
v oleji smaženu,                                                  smrt nas o ňu prosi.
u vrchu červenu,                                                 Už Mařena leži
u spodku zelenu,                                                 a zubama škeři.
pěknu, pěknu, probělenu.                                     Helo, helo, helo.

https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/lidove-pisne/nesemy-marenu-579646

V úterý 28. 3. jsme se díky interaktivnímu programu připraveného Muzeem ve Frenštátu p. R. dověděli: Proč se na Smrtnou neděli vynášela Mařena. Co se jedlo na Škaredou středu. A jak se dříve vítalo jaro.
 
 

 

Soutěž o odznak všestrannosti (OVOV)

Naši třídu reprezentovali: Luky, Šíma, Vítek, Dia, Lili a Mia. Měřili svou sílu, vytrvalost, rychlost  s dalšími zástupci 3. - 5. ročníků v disciplinách - driblink, skoky přes švihadlo, hod medicinbalem, trojskok z míst a sedy-lehy. Letos jsme skončili poslední, ale příští rok...Kdo ví!

Jste borci! Děkujeme!

 

Už jsme ve 2. pololetí

 

Obrázky pro naše nemocné spolužáky

Olda a Kristy jsou znovu nemocní. "Rychle se uzdravte! Posíláme léčivé obrázky."

Vánoční besídka

Poslední školní den v roce 2022 jsme zpívali koledy, ochutnávali cukroví, hráli hry a soutěžili. A nezapomněli jsme ani na dárečky.

Šťastné a veselé Vánoce!

Divadlo v angličtině

5.A nám zahrála pohádku "Stone soup".

 

Čertovská matematika

V sobotu 3. prosince na Den otevřených dveří se naše třída proměnila v peklo. Čerti Jáchymek, Oldík a čertice Nelinka a Nelinka, Miška, Kira, Dianka a její setřička dávali úkoly příchozím a dohlíželi na jejich plnění. Jen málokdo si troufnul na všechny disciplníky. Nebylo jich zrovna málo - Čert a Káča, Čertův řetěz, Čertovský guláš, Obuj čerta, Z pekla štěstí, Hraj kostky, Andělský úsměv x čertovský škleb, Namaluj čerta. V pekle musí být pořádek. Každý, kdo do pekla vstoupil, byl řádně zapsán do Knihy hříchů - vlastnoruční podpis napsaný vlastní krví! 

Ve 12 hodin zazvonil zvonec a našemu peklu byl konec. 

 

 

 

Kapitán Nemo, Pepek námořník, piráti z Karibiku .... a 3.C 

Už máme za sebou 2. lekci plavání. 

 

 

 

Z našeho tvoření - podzimní skřítek Bramboráček

 

 

V jaké jsme kondici?

V hodinách TV jsme si testovali rychlost, sílu a vytrvalost v disciplinách: sedy - lehy, skok do dálky z místa, vytrvalostní člunkový běh, běh 4 x 10 m.

 

 

Halloweenský den

V úterý 1. 11. se třída 3.C přeměnila v doupě strašidel. Vybrali jsme nejkrásnější strašidlo (duch Šíma) a poslali ho reprezentovat naše doupě ve školní halloweenské soutěži. Nezklamal nás a přinesl diplom. A začala zábava! Počítali jsme dýně, ubytovávali strašidla, vařili kouzelný lektvar, vybarvovali čarodějnici a plnili potřeštěné úkoly. To byl den! Nakonci každý snědl babí ucho a ze strašidel zase byli žáci 3.C.

 

 

Miniprostřeno

O podzimních prázdninách jsme nezaháleli. Vybrat jednoduchý recept s ovocem nebo zeleninou, jídlo připravit a nechat ochutnat. Děkujeme rodičům za pomoc.

 

 

 

 

 

 

 

Můj domov Česká republika

Stříhali jsme, lepili, kreslili, popisovali... Zadání bylo: přijede kamarád, kamarádka z jiného státu. Ukaž jim své město, obec, Českou republiku. Stavby, přírodu, zajímavosti.

 

 Obr.1

 

7. října - Prvouka na náměstí Míru  

Využili jsme krásného podzimního počasí a udělali si praktickou hodinu prvouky. Našim úkolem bylo řádně prozkoumat náměstí Míru ve Frenštátě p. R. a vytvořit jeho plánek. Jaký má tvar? Kde je radnice? Jaké jsou zde obchody, restaurace? Co je uprostřed náměstí?....

Pak jsme se přesunuli na radnici. Viděli jsme originál sochy Radegast a kopii vitráže sv. Martina, patrona města Frenštát. Děkujeme za krásný výklad pracovnici Infocentra.

 

 

 

3.C

 

AHOJ, NÁMOŘNÍCI !!!

Hledám ve zdejším přístavu odvážné, zkušené, větrem ošlehané námořníky.

Poradí si s kormidlem i s vařečkou v kuchyni. Nevyhýbají se žádné práci.

Když se loď dostane do potíží, neztrácejí hlavu. I když běsní bouře, nebe křižuje jeden blesk za druhým a přes palubu se valí vlny větší než je nejvyšší stěžen lodi, ví, kde je jejich místo.

Nehodí kamaráda přes palubu. Pomůžou, když je třeba.

A když je práce hotová, moře je klidné a vane příznivý vítr, veselí se s ostatními druhy.

Takové mořské vlky potřebuji na svou plavbu po moři!

Nevím, co nás čeká. Ale věřím, že společně zvládneme všechny těžkosti, vyřešíme problémy a vyhneme se různým nástrahám a léčkám. Objevíme nová místa i zapomenuté poklady. Poznáme sílu přátelství. A užijeme si spoustu legrace.

Posádko, všichni na svá místa! Já se chopím kormidla. Vane příznivý vítr. Je čas. Napnout plachty! Vyrážíme za D O B R O D R U Ž S T V Í M !!!

 

Vaše kapitánka Renáta Šišková

Frenštát pod Radhoštěm 1. září 2022

 

 

 


 

 

BAZÉN

Konečně je to tady. Můžeme jít na bazén, naučit se plavat. Trénujeme každý týden a jde nám to krásně.

 

 

 

 

ČÍM CHCI BÝT

V prvouce probíráme povolání a v pracovním sešitě se nás zeptali, čím chceme být. Někteří chtějí jít v šlépějích svých rodičů, někteří mají jiný sen. Snad se nám ty sny tedy vyplní!

 

 

 

 

 

JARNÍ ÚKLID

Jaro je třeba uklidit nejen doma v pokojíčku, ale také v naší třídě. Pustili jsme se do úklidu s úsměvem.

 

 

 

KREATIVCI Z 2.C

Výtvarka není oblíbený předmět všech žáků. Zkoušíme ale různé techniky, které zábavné jsou. Podívejte se, jak nám jde třeba  rozfoukávání vodových barev.

 

 

 

ČEŠTINA NÁS BAVÍ

Už jsme druháci,takže nám skládání vět nedělá žádný problém. Neustále se zlepšujeme a paní učitelka z nás má radost.

 

VÁNOCE

Opět tady po roce, zase máme Vánoce. Na Vánočníí besídce jsme s dětmi navzájem ochutnali naše cukrovíčka a přesvědčili jsme se o tom, že naše maminky jsou nejlepší cukrářky. Pověděli jme si, co si přejeme od Ježíška a už se těšíme na Štědrý večer.

 

PODZIMNÍ TVOŘENÍ

V pracovních činnostech jsme si s dětmi vytvořili krásné podzimní lucerničky. Podívejte se, jak se nám povedly.

 

LES VE ŠKOLE

Zapojili jsme se s naší třídou do projektu Les ve škole. Pomáháme domácím skřítkům dostat se z lesa zpátky domů. Skřítky vysvobodíme tím, že se o lese dozvíme co nejvíce informací. Podaří se nám to? Věřím, že ano! Za zapojení do tohoto projektu získáme certifikát "Lesní třída" a roční patronaci na 10 m2 Nového pralesa na Ještědském hřebeni, kde se za každý certifikát vysadí nové stromy.

 

ABECEDA

Naučili jsme se abecedu a procvičujeme ji skládáním z vršků s písmenky.

 

DO DRUHÉ TŘÍDY S PLNÝM NASAZENÍM

Práce ve skupinách je velmi důležitá. Děti se učí spolupracovat se svými spolužáky, navzájem se podporovat, doplňovat. Podívejte se, jak nám práce ve skupinkách šla v angličtině.

 

2. třída

 

ŠKOLNÍ VÝLET

Už jsme ani nedoufali, že se na nějaký výlet podíváme. Naštěstí nám to vyšlo a mohli jsme vyjet do ostravské zoo. Výletem jsme se krásně rozloučili s naším prvním školním rokem. První třídu máme úspěšně za seboooou!

 

PRACOVNÍ ČINNOSTI

Venku začalo být konečně hezky a teploučko, a tak můžeme různé předměty přesunout do přírody. Například v pracovních činnostech jsme vytvářeli krásné obrázky z květinek. Při tom jsme krásně procvičili jemnou motoriku a ještě nás to moc bavilo. Podívejte se, jak nám to šlo.

 

 

ČARODĚJNICE

V noci ze 30. dubna na 1. května se odehrává pálení čarodějnic. S dětmi jsme se převlekli za čaroděje a čarodějnice a celý den jsme plnili úkoly v duchu tohoto zvyku.  

 

 

SVĚTOVÝ DEN DOWNOVA SYNDROMU

21.3.2021 si připomínáme mezinárodní den Downova syndromu. Proč právě 21.3.? Protože lidé s tímto syndromem se vyznačují tím, že mají 3 chromozomy 21, zatím co zdraví lidé je mají pouze 2. Proto datum 21.3. Tento den si připomínáme ponožkoou výzvou, což znamená, že si oblečeme každou ponožku jinou. Podívejte se, jak nám to slušelo.

 

UČÍME SE O TĚLE A ZDRAVÍ

Zrovna bojujeme se zákeřným virem, ale i přes roušky a neustálé desinfikování rukou jsme rádi, že můžeme být ve škole. V prvouce probíráme části těla a také úrazy a nemoci. Doma bychom se takhle nebavili a nemohli bychom si společně ukázat, jak se obvazuje nemocná noha, či ruka po úrazu. Takto jsme dopadli po jedné z hodin prvouky.

 

POLOLETNÍ VYSVĚDČENÍ

Naše první pololetí ve škole je za námi. Zvládli jsme jej parádně a tak si odnášíme odměnu v podobě krásného vysvědčení. Paní učitelka je na nás pyšná a rodiče jak by smet.

 

 

VÁNOCE JSOU TADY

V prosinci k nám přišel Mikuláš, který nám přinesl perníčky. Pro raubíře se sice našlo i uhlí, ale slíbili, že již budou o přestávkách i v hodinách hodní. 

Poslední hodinu před vánočními prázdninami jsme pod stromečkem našli dárečky. Každý z nás dostal krásnou tužku se svým jménem. Celé třídě pak Ježíšek donesl třídního plyšáčka, kterému jsme dali jméno Ňufík. Ňufík na nás dává v hodinách pozor a když je někomu smutno nebo má špatný den, může si Ňufíka vzít na pomoc k sobě.

 

PŘEDÁVÁNÍ SLABIKÁŘŮ

Nastala slavnostní chvíle předávání slabikářů. Vzhůru naučit se číst! Slabikáře již máme, k první knížce je to již jen krůček.

 

 

JSME ZPÁTKY VE ŠKOLE

Vrátili jsme se do školy a učíme se novým věcem. První třída je zápřah, ale občas si taky odpočineme a děláme, co nás baví. Napřídklad modelování z plastelíny. 

 

 

ONLINE VÝUKA NÁS BAVÍ

Online vyučování je trochu jiné, ale my si jej užijeme i přesto. Nejvíce nás baví hledat po pokoji věci na zadaná písmena. Už se ale moc těšíme, až se všichni společně uvidíme v naší třídě.

 

PODZIMNÍ RADOVÁNKY VENKU

 

Ve škole už to známe, a tak jsme šli prozkoumat blízké lesy. Ukázali jsme si stromy, které již známe z prvouky a venku si trochu zařádili. 

 

UČÍME SE PRVNÍ PÍSMENA

 

 Zatím jsme se naučili písmena M, m, L, l, S, s, P, p. Pilně je trénujeme a dokonce je umíme vymodelovat z plastelíny.

 Podívejte se, jak nám to jde.

 

 

NÁVŠTĚVA KNIHOVNY

 

Ve středu 16.9. jsme s dětmi navštívili městskou knihovnu. Paní knihovnice si pro nás připravila progam, při kterém nám přečetla a seznámila nás se zajímavou knížkou. Knihovnu budeme navštěvovat pravidelně a na konci roku budeme pasováni na čtenáře. Už se těšíme, až si nějakou knížku budeme moci přečíst úplně sami.

 

 

 

PLAVECKÝ VÝCVIK


Od pátku 4.9. navštěvujeme každý týden plavecký bazén, kde se děti učí různým plaveckým dovednostem.  Všichni jsou moc šikovní a vody se vůbec nebojí.

 

 

 

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU

 

Milí rodiče, milí prvňáčci, 

 vítám Vás ve Vašem prvním školním roce. Doufám, že jím všichni proplujeme s radostí a s úměvem.

První školní den

Vaše třídní učitelka

 Mgr. Kristýna Ryšková