Školní družina

  
 
Aktuality
 

Vážení rodiče, z důvodu dlouhodobé nemoci vedoucí paní vychovatelky nás prosím v případě potřeby kontaktujte na e-mailové adrese: ivana.jezova@skolafren.cz

 


 

Ve čtvrtek 16.3.2023 půjdeme do kina na animovanou pohádku- Addamsova rodina 2 . Cena je 70 Kč. Promítání začíná ve 14:00 hod. Návrat ke škole v 16:00 hod. 

 


 

Dne 3.4.2023 se zúčastníme akce UKLIĎME ČESKO. Můžeme takto pomoci přírodě a zároveň si uklidit okolí školy. Tímto děti chceme motivovat k tomu, aby udržovaly své okolí čisté a nevyhazovaly odpadky do přírody.
 

 

Dne 21.2. a 22.2.2023 proběhne návštěva Replay a to v čase od 14:00 do 15:00 hod. Návrat od ŠD v 15:20hod. Cena je 50 Kč.

Z důvodu kapacity, prosíme, zvolte jeden termín návštěvy. Svůj zájem nám sdělte  nejpozději do pondělí 20.2.2023

 


 

 
 
Prosíme Vás, milí rodiče, abyste svým dětem zakoupili deníček do školní družiny, pokud jste tak již neučinili. A zároveň Vás vyzýváme, abyste jej pravidelně kontrolovali z důvodu mnoha akcí.
 
 
 
Naše neoficiální webevé stránky školní družiny jsou opět aktivní. Načerpejte nové zážitky a zahrejte si zábavné hry. Budeme se těšit na vaše zpětné vazby. 

https://druzina-stastnych-deti.webnode.cz/ 

 

Dokumenty ke stažení:

 

 

Charakteristika školní družiny

Školní družina je významným zařízením pro výchovu mimo vyučování. Posláním školní družiny je zajištění zájmové a odpočinkové činnosti žáků. V letošním školním roce navštěvuje družinu 120 dětí z 1. - 4. ročníků.

Provozní doba školní družiny

Ráno: 6:00 – 7:40 hodin
Odpoledne: 11:40 – 16:30 hodin

Při odpoledním zaměstnání vychovatelky s dětmi pracují v pěti okruzích zájmové činnosti - turistická, sportovní, výtvarná, pracovní a přírodovědná. Aby tato činnost družiny mohla být plnohodnotně realizována, jsou časově omezeny odchody dětí ze školní družiny v době od 13.30 do 15.00 hodin.

Skladba zaměstnání se uzpůsobuje počasí, zájmům dětí a školy.

Pedagogické obsazení a kontakty

1. oddělení: Jana Fabíková  jana.fabikova@skolafren.cz
2. oddělení: Vladěna Petrová 
3. oddělení: Ivana Ježová  ivana.jezova@skolafren.cz
4. oddělení: Andrea Tomšejová andrea.tomsejova@skolafren.cz

Telefony: 595 532 674, 604 221 261

Pravidla pro přijímání žáků

Do školní družiny jsou přijímáni žáci 1. – 5. tříd. Přednostně budou přijímáni žáci z 1. - 2. ročníků, dojíždějící žáci a sourozenci. O zařazení žáka do školní družiny rozhoduje ředitel školy. Do školní družiny budou žáci přijímáni pouze na základě řádně vyplněné a podepsané přihlášky. Veškeré změny týkající se dítěte (např. zdravotní stav, změna telefonního čísla rodičů, odchody...) aktualizujte, prosím, písemnou formou.

Poplatek za školní družinu

Je 120,- Kč za měsíc. Platbu za školní družinu zasílejte na účet školy: č. ú. 6000837801/0100 . Ve výjimečných případech můžete poplatek uhradit v hotovosti na sekretariátu školy. Poplatek je splatný do 18. dne každého měsíce.

Vyzvedávání dětí je možné do 13:30 nebo od 15:00 hod. a to z důvodu řízené činnosti ŠD. Děkujeme za pochopení.

 

 


Co už jsme v družině zažili 2022/2023
 
Družinová pohádka 
Dne 17.3.2023 se naše družina proměnila na pohádkovou zemi. Každé oddělení si přichystalo svou pohádku, která mohla být inspiována jakýmkoliv tradičním námětem. Vedli jsme děti tak, aby si pohádku zpracovaly samy a byli jsme velmi překvapeni. Jsme rádi za to, jak šikovné a kreativní děti chodí do naší družiny. Posíláme ještě obrovskou pochvalu těm, kteří se aktivně zapojili. 
        .
Karneval
 
 
 
V pátek 24.2.2023 jsme prožili báječný karneval, který se konal v naší velké tělocvičně. Děti si zahrály spoustu pohybových her a soutěží. Byla pro ně nachystaná sladká odměna. Několik rodičů nám připravilo famózní občerstvení, které dětem ohromně chutnalo. Společně s dětmi jsme tak zvaně "zatrsali" na známé karnevalové písničky. Celý karneval byl velmi vydařený a dětem se po ukončení karnevalu nechtělo z tělocvičny ani odejít. Jsme rádi že vše dopadlo dobře a tešíme na další společné akce.
 
Návštěva zábavního centra REPLAY
Ve dnech 21.2 a 22.2. jsme opět navštívili náš oblíbený REPLAY. Při každé návštěvě jsou děti nadšené. Tyto dva dny byly příjemným zlehčením poprázdninového týdne.
 
 
 
Pexesiáda
Celý tento týden probíhaly třídní kola pexesiády. Dnes 2.2.2023 proběhlo finální kolo nejlepších ze všech družin. Na prvním místě se umístil Tobik a o druhé místo se dělila Natálka s Viktorkou. Pro děti bylo oprášení starého, dobrého pexesa hezkým zpestřením tohoto týdne. 
 
 
 
Módní přehlídka v oděvech z netradičních materálů
 

V pátek 13.1.2023 se ve školní družině uskutečnila módní přehlídka v modelech z netradičních materiálů. Celý týden probíhaly přípravy na náš velký den. Děti tvořily z igelitových pytlů, krepového papíru, bublinkové folie a dalších netypických materiálů pro výrobu oděvů. Celá přehlídka probíhala v tělocvičně, která byla vybavena aparaturou, byla úplně plná dobé nálady. Následovala mini diskotéka,  kde jsme si všichni pořádně zařádili. Odpoledne bylo vydařené a určitě si jej někdy rádi zopakujeme.

 

Vánoční besídka v odděleních

Poslení den ve školní družině za rok 2022 jsme prožili ve znamení vánočních tradic a zvyků. Rozkráli jsme si jablíčka, odlili vosk, popovídali si o vánocích, ochutnali cukroví a také zazpívali koledy. Krásné Vánoce a hodně lásky, zdraví a porozumnění v nadcházejícím roku 2023.

 

 

Nadílka pro lesní zvěř

Předvánoční čas není jen o dostávání dárků,ale také o obdarovávání jiných. Proto jsme se rozhodly přinést dobroty i lesním zvířátkům. Potěšila nás sněhová nadílka, která dodávala celé akci své kouzlo. Dokonce jsme si postavili i sněhuláka :)

  

 

Návštěva Replay

Poslení návštěva Replaye v roce 2022 proběhla ve dnech 15.12. a 16.12.2022. Děti měly možnost využít celou škálu atrakcí v dětském světě. Jako vždy si svou hodinu užily naplno.

 

Čertovské odpoledne

Čerti nesměli chybět 6.12.2022 ani v naší družině. Veselý program nás doprovázel celým odpolednem. Děti si zaskočily z pekla do pekla, hádaly kdo je v pekle a zatancovaly si tanec smradlavých kopýtek. Někteří podstoupili i čertí masáž a nesměla chybět ani čertí honička.

 

Vánoční jarmark

Vážení rodiče a přátelé školy,

Dne 16.11.2022 se konal Vánoční jarmark na ZŠ Záhuní. Parkoviště před školou se proměnilo na vánoční tržiště plné adventních věnců, svícnů, vánočních dekorací, které tvořily nejen děti s paní vychovatelkami, ale také rodiče, prarodiče, tety…. K nádherným vánočním dekoracím neodmyslitelně patří také vánoční dobroty. Ty pro všechny návštěvníky připravili rodiče z Klubu rodičů. Kromě ochutnávky různých sladkých i slaných dobrot, se mnozí zahřívali dětským vánočním punčem. Společně jsme vykouzlili vánoční atmosféru zpěvem vánočních písní, které doprovázely kytary a ukulele. Přestože nám počasí příliš nepřálo, jsme si jarmark krásně užili. Děti byly plné radosti , protože se konečně dočkaly dlouho očekávané akce.

Ze srdce děkujeme panu řediteli, Klubu rodičů, dětem a všem, kteří se podíleli na tvoření, organizaci a samotné realizaci Vánočního jarmarku.

Při zapálení svíčky na adventním věnci Vám přejeme, ať se rozzáří nejen svíce, ale také vaše srdce.

Krásný čas adventní Vám přejí vychovatelky školní družiny.

 
 
 
 
 
Vánoční tvoření s rodiči
Díky skvělé odezvě při podzimním tvoření jsme se rozhodly uspořádat tvoření vánoční. Rodiče spolu se svými dětmi vyrobili různé dekorace a věnce s vánoční tématikou a podpořili tak náš vánoční jarmark, který se zanedlouho konal před školou. Moc všem rodičum a dětem děkujeme za jejich práci a lásku, kterou do výrobků vložili.
  
Halloween v ŠD
Strašidla, čarodějnice a kostlivci ovládli naši družinu 1. 11. 2022. Paní vychovatelky vykouzlily zajimávý program, který obsahoval rozmanité hry a soutěže za sladké odměny.
 
 
 
Návštěva Replay
Dne 24.10. a 25.10.2022 jsme s dětmi opět navštívili dětský svět REPLAY. Děti se skvěle bavily a užily si svou hodinu na maximum. Určitě návštěvu brzy zopakujeme.
 
 
 
 
 
 
Dračí odpoledne
Netradiční drakiádu děti zažily dne 20.10.2022. Jako draci ve svých maskách absolvovali tři soutěže, za které obdrželi zasloužené odměny. Akce se velmi vydařila i díky nádhernému podzimnímu počasí.
 
 
 
 
 
 
 
Podzimní tvoření s rodiči
Kouzelné odpoledne jsme zažili spolu s dětmi a rodiči dne 6.10.2022. Společně jsme si vytvořili dekorace z přírodnin. Rodiče i děti se překonávali ve svém uměleckém projevu a společnými silami vytvořili nádhernou podzimní výstavu plnou barev. Moc děkujeme všem za nádherné výtvory.
 
  
 
 
 
Výstup na Horečky se zdařil 1. a 3. oddělení a to dne 29.9.2022. Nádherná podzimní krajina a přijemné počasí je doprovázelo celým výletem. Bohužel 2. a 4. oddělení se na Horečky nevydalo kvůli deštivému počasí.
 
 
Den v pohybu proběhl 26.9.2022. Moc děkujeme týmu TJ Sokol za krásný program pro děti. Akce byla jako vždy perfektní.
 
 
  
 
Dne 23.9.2022 proběhl ve školní družině Čepicový den. Děti si přinesly nebo vyrobily netradiční pokrývky hlavy. Společně jsme si zasoutěžili, zatancovali a zahráli hry.

  

 

Dne 20.9. a 21.9.2022 jsme s dětmi navštívili Replay. Dětem se návštěva velmi líbila. Určitě ji brzy zopakujeme.