Školní družina

  
 
Aktuality
 
 
Prosíme Vás, milí rodiče, abyste svým dětem zakoupili deníček do školní družiny, pokud jste tak již neučinili. A zároveň Vás vyzýváme, abyste jej pravidelně kontrolovali z důvodu mnoha akcí.
 
 
 
Naše neoficiální webevé stránky školní družiny jsou opět aktivní. Načerpejte nové zážitky a zahrejte si zábavné hry. Budeme se těšit na vaše zpětné vazby. 

https://druzina-stastnych-deti.webnode.cz/ 

 

Dokumenty ke stažení:

 

 

Charakteristika školní družiny

Školní družina je významným zařízením pro výchovu mimo vyučování. Posláním školní družiny je zajištění zájmové a odpočinkové činnosti žáků. V letošním školním roce navštěvuje družinu 120 dětí z 1. - 4. ročníků.

Provozní doba školní družiny

Ráno: 6:00 – 7:40 hodin
Odpoledne: 11:40 – 16:30 hodin

Při odpoledním zaměstnání vychovatelky s dětmi pracují v pěti okruzích zájmové činnosti - turistická, sportovní, výtvarná, pracovní a přírodovědná. Aby tato činnost družiny mohla být plnohodnotně realizována, jsou časově omezeny odchody dětí ze školní družiny v době od 13.30 do 15.00 hodin.

Skladba zaměstnání se uzpůsobuje počasí, zájmům dětí a školy.

Pedagogické obsazení a kontakty

1. oddělení: Jana Fabíková  jana.fabikova@skolafren.cz
2. oddělení: Dita Hrbáčková  dita.hrbackova@skolafren.cz
3. oddělení: Ivana Ježová  ivana.jezova@skolafren.cz
4. oddělení: Andrea Tomšejová andrea.tomsejova@skolafren.cz

Telefony: 595 532 674, 604 221 261

Pravidla pro přijímání žáků

Do školní družiny jsou přijímáni žáci 1. – 5. tříd. Přednostně budou přijímáni žáci z 1. - 2. ročníků, dojíždějící žáci a sourozenci. O zařazení žáka do školní družiny rozhoduje ředitel školy. Do školní družiny budou žáci přijímáni pouze na základě řádně vyplněné a podepsané přihlášky. Veškeré změny týkající se dítěte (např. zdravotní stav, změna telefonního čísla rodičů, odchody...) aktualizujte, prosím, písemnou formou.

Poplatek za školní družinu

Je 120,- Kč za měsíc. Platbu za školní družinu zasílejte na účet školy: č. ú. 6000837801/0100 . Ve výjimečných případech můžete poplatek uhradit v hotovosti na sekretariátu školy. Poplatek je splatný do 18. dne každého měsíce.

Vyzvedávání dětí je možné do 13:30 nebo od 15:00 hod. a to z důvodu řízené činnosti ŠD. Děkujeme za pochopení.

 

 


Co už jsme v družině zažili 2022/2023
 
Vánoční jarmark

Vážení rodiče a přátelé školy,

Dne 16.11.2022 se konal Vánoční jarmark na ZŠ Záhuní. Parkoviště před školou se proměnilo na vánoční tržiště plné adventních věnců, svícnů, vánočních dekorací, které tvořily nejen děti s paní vychovatelkami, ale také rodiče, prarodiče, tety…. K nádherným vánočním dekoracím neodmyslitelně patří také vánoční dobroty. Ty pro všechny návštěvníky připravili rodiče z Klubu rodičů. Kromě ochutnávky různých sladkých i slaných dobrot, se mnozí zahřívali dětským vánočním punčem. Společně jsme vykouzlili vánoční atmosféru zpěvem vánočních písní, které doprovázely kytary a ukulele. Přestože nám počasí příliš nepřálo, jsme si jarmark krásně užili. Děti byly plné radosti , protože se konečně dočkaly dlouho očekávané akce.

Ze srdce děkujeme panu řediteli, Klubu rodičů, dětem a všem, kteří se podíleli na tvoření, organizaci a samotné realizaci Vánočního jarmarku.

Při zapálení svíčky na adventním věnci Vám přejeme, ať se rozzáří nejen svíce, ale také vaše srdce.

Krásný čas adventní Vám přejí vychovatelky školní družiny.

 
 
 
 
Návštěva Replay
Dne 24.10. a 25.10.2022 jsme s dětmi opět navštívili dětský svět REPLAY. Děti se skvěle bavily a užily si svou hodinu na maximum. Určitě návštěvu brzy zopakujeme.
 
 
 
 
 
 
Dračí odpoledne
Netradiční drakiádu děti zažily dne 20.10.2022. Jako draci ve svých maskách absolvovali tři soutěže, za které obdrželi zasloužené odměny. Akce se velmi vydařila i díky nádhernému podzimnímu počasí.
 
 
 
 
 
 
 
Podzimní tvoření s rodiči
Kouzelné odpoledne jsme zažili spolu s dětmi a rodiči dne 6.10.2022. Společně jsme si vytvořili dekorace z přírodnin. Rodiče i děti se překonávali ve svém uměleckém projevu a společnými silami vytvořili nádhernou podzimní výstavu plnou barev. Moc děkujeme všem za nádherné výtvory.
 
  
 
 
 
Výstup na Horečky se zdařil 1. a 3. oddělení a to dne 29.9.2022. Nádherná podzimní krajina a přijemné počasí je doprovázelo celým výletem. Bohužel 2. a 4. oddělení se na Horečky nevydalo kvůli deštivému počasí.
 
 
Den v pohybu proběhl 26.9.2022. Moc děkujeme týmu TJ Sokol za krásný program pro děti. Akce byla jako vždy perfektní.
 
 
  
 
Dne 23.9.2022 proběhl ve školní družině Čepicový den. Děti si přinesly nebo vyrobily netradiční pokrývky hlavy. Společně jsme si zasoutěžili, zatancovali a zahráli hry.

  

 

Dne 20.9. a 21.9.2022 jsme s dětmi navštívili Replay. Dětem se návštěva velmi líbila. Určitě ji brzy zopakujeme.