Školní družina

 
Aktuality
 
 
  
Pro vyzvedávání dětí z 5. oddělení zvoňte, prosím na 2. oddělení.
 
Prosíme Vás, milí rodiče, abyste svým dětem zakoupili deníček do školní družiny, pokud jste tak již neučinili. A zároveň Vás vyzýváme, abyste jej pravidelně kontrolovali z důvodu mnoha akcí.
 
 
 
Naše neoficiální webevé stránky školní družiny jsou opět aktivní. Načerpejte nové zážitky a zahrejte si zábavné hry. Budeme se těšit na vaše zpětné vazby. 

https://druzina-stastnych-deti.webnode.cz/ 

 

Dokumenty ke stažení:

 

 

Charakteristika školní družiny

Školní družina je významným zařízením pro výchovu mimo vyučování. Posláním školní družiny je zajištění zájmové a odpočinkové činnosti žáků. Kapacita školní družiny je 150 žáků z 1. - 5. ročníků.

Provozní doba školní družiny

Ráno: 6:00 – 7:40 hodin
Odpoledne: 11:40 – 17:00 hodin

Při odpoledním zaměstnání vychovatelky s dětmi pracují v pěti okruzích zájmové činnosti - turistická, sportovní, výtvarná, pracovní a přírodovědná. Aby tato činnost družiny mohla být plnohodnotně realizována, jsou časově omezeny odchody dětí ze školní družiny v době od 13.30 do 15.00 hodin.

Skladba zaměstnání se uzpůsobuje počasí, zájmům dětí a školy.

Pedagogické obsazení a kontakt:

Vedoucí ŠD : Ivana Ježová, DiS.         druzina@skolafren.cz
 
 
1. oddělení: Jana Fabíková                 jana.fabikova@skolafren.cz
2. oddělení: Bc. Vladěna Petrová       vladena.petrova@skolafren.cz
3. oddělení: Ivana Ježová, DiS.          ivana.jezova@skolafren.cz
4. oddělení: Andrea Tomšejová          andrea.tomsejova@skolafren.cz
5. oddělení: Šárka Pančochová          sarka.pancochova@skolafren.cz

Telefony: 595 532 674, 604 221 261

Pravidla pro přijímání žáků

Do školní družiny jsou přijímáni žáci 1. – 5. tříd. Přednostně budou přijímáni žáci z 1. - 2. ročníků, dojíždějící žáci a sourozenci. O zařazení žáka do školní družiny rozhoduje ředitel školy. Do školní družiny budou žáci přijímáni pouze na základě řádně vyplněné a podepsané přihlášky. Veškeré změny týkající se dítěte (např. zdravotní stav, změna telefonního čísla rodičů, odchody...) aktualizujte, prosím, písemnou formou.

Poplatek za školní družinu

Poplatek za školní družinu činí 130,- Kč/ měsíc. Platbu za školní družinu zasílejte na účet školy: č. ú. 6000837801/0100 . Ve výjimečných případech můžete poplatek uhradit v hotovosti na sekretariátu školy. Poplatek je splatný do 18. dne každého měsíce.

Vyzvedávání dětí je možné do 13:30 nebo od 15:00 hod. a to z důvodu řízené činnosti ŠD. Děkujeme za pochopení.

 

 


Co jsme zažili v družině 2023/202

 

 

Cesta kolem Světa

 

Procestovat celý Svět tam a zpět? Stíháme nemožné na počkání a ještě dříve. Hlavní náplní našeho týdne bylo dětem představit světadíly a přiblížit jim odlišné kultury. Procestovali jsme Ameriku, Asii, Evropu, Austrálii a Afriku. Celý týdenní program byl doplněn o návštěvu městské knihovny, kde nám paní knihovnice představila program “Pohádky z různých koutů světa”. Spojit zábavné s naučným nás prostě baví. 

 

 

Vernisáž umělců

U nás ve školní družině může být slavný každý. Tématem týdne byla vernisáž umělců ze školní družiny. Děti, které měly zájem o tvorbu svého uměleckého díla, měly možnost vymyslet a přenést na výkres svou fantazii. Ve čtvrtek se konala vernisáž. Umělecká díla byla vystavena na chodbě a naše děti se rázem proměnily v umělce a milovníky umění. Celou atmosféru v galerii La Družina podtrhlo dětské šampaňské a klidná atmosféra. Skládáme poklonu všem umělcům.

 

Psí kadeřnice

Víte, jak se stříhá pejsek? Touto větou začalo naše odpoledne ve školní družině. Maminka nám přišla názorně ukázat, jak vypadá takový kadeřnický salon pro pejsky. Názorně nám předvedla stříhání svého pejska. Zodpověděla všechny zvídavé dotazy a svým výkladem nás obohatila o nové vědomosti. Nechyběl humor a o to víc si to děti užily.  Děkujeme!! 

Den s Hasiči
 
Za celou školní družinu na ZŠ Záhuní moc děkuje za úžasný a halvně naučný program. 
 
Povolání rodičů
 
 
Čím budu, až vyrostu? Na tuto otázku si již mohou odpovědět rodiče našich dětí ze školní družiny. Více než deset rodičů nám přišlo představit své zaměstnání a ukázat dětem, jak náročná práce může být. Během čtrnácti dnů jsme navštívili restauraci Zebra, kde nám tatínek ukázal, jak se připravují hamburgery. Následně děti navštívili tatínka, který brousí drahé kameny a jednu šikovnou maminku v cukrárně. Zasportovali jsme si s osobní trenérkou a navštívili masáže. Nás pro změnu navštívili maminky a tatínci z různých odvětví, například elektro, výroba čipů, péče o domácí mazlíčky nebo obsluha hospodářských strojů. Děkujeme všem rodičům za zapojení se do akce.

 

Prázdniny ve školní družině
 
Naše dětičky čekají pololetní prázdniny (2. 2. 2024) a za nedlouho poté, také jarní prázdniny (19. 2. - 23. 2. 2024). Školní družina je v provozu pro přihlášené děti vždy od 6:30 do 15:00. Školní jídelna nevaří, proto v případě, že vaše dítě navštíví ŠD, nabalte prosím větší svačinky, aby neměly hlad.
 
 
 
Kreslící tablety ve školní družině
Každoročně pořádáme školní jarmark a tentokrát tomu nebylo jinak. V prosinci se nám podařilo prodat naše výrobky na Dni otevřených dveří. Utržené finance putovaly na nákup třiceti šesti kreslících tabletů. Děkujeme všem, kteří nás podpořili koupí výrobků na jarmarku školní družiny.
 
Svět jako nevidomí
Ve středu 17.1.2024 k nám do školní družiny zavítal pan Roman v doprovodu úžasných asistentek ze společnosti Kafira. Pan Roman je nevidomý, ale tento handicap mu v žádném případě neubírá na pozitivitě a úsměvu na rtech. Díky jeho návštěvě se děti dozvěděly, jak mohou pomoci lidem s handicapem a jakými pomůckami si nevidomý může usnadnit život. Naučily se jak převádět nevidomé přes silnici a jaké jsou druhy slepeckých holí. Paní asistentky nám předvedly a vysvětlily jaká je práce s těmito lidmi. Na závěr si všechny děti mohly vyzkoušet nalít vodu do hrníčku, projít okolo překážky, přečíst si kousek knížky a to vše poslepu. Uvědomění si, že zdraví je to nejdůležitější co v životě máme, je skok ke štěstí. 
 
Vánoční besídka
Dne 15.12.2023 se konala besídka dětí ze školní družiny. Nacvičily si pro rodiče tři krásné koledy. Zpěv doprovázely úžasné a talentované děti z kroužku ukulele pod vedením paní vychovatelky Jany Fabíkové. Následovala dílníčka, kde si děti s rodiči mohli vyrobit stromeček a nazdobit perníčky. V doprvodném programu byl přichystán jarmark. Rodiče s dětmi si mohli k výborné kávě dát i zákusek. Celá akce se nesla ve velmi příjemné Vánoční atmosféře. Hlavním úkolem bylo si odpočinout a to se také povedlo. Děkujeme všem zúčastněným a přejeme krásné Vánoce a šťastný nový rok. 
 
 
Mikulášský trojboj
Děti si v tělocvičně mohly vyzkoušet, jak se dostat z pekla, vyrobit čertovi řetěz a jak spolupracovat při zdolávání obtížných situací. Kdykoliv to jde, tak děti bereme do tělocvičny, abychom dodržovali zdravý pohyb.
 
Benefiční běh pro Zuzanku DRUHÉ KOLO
Povedlo se!!!! Konečně nám 8.11.2023 vyšlo počasí na dobročinnou akci "Benefiční běh pro Zuzanku". Běžci předvedli opravdu výborný výkon a dali do toho vše. Na celou akci dohlížela Zuzanka, pro kterou byla tato akce pořádána. Sama Zuzanka absolvovala celých deset kol s dobrosrdečnou běžkyní paní Bednářovou, která před sebou Zuzanku tlačila. Tato chvíle se nám všem vryla do paměti a ukápla nejedna slza. Na dívku, která neměla v životě to štěstí, aby s námi mohla běhat, se nám podařilo vybrat krásných 10 474 korun. Rodičům tato částka velmi pomůže při následném pobytu v lázních, které Zuzance mohou alespoň o malinký kousek usnadnit život. Děkujeme všem, kteří se této akce zúčastnili a přispěli na pomoc Zuzance.
 
 
Halloweenská zábava
v pátek 3.11.2023 jsme s dětmi v tělocvičně zažili opravdu halloweenskou zábavu. Malá strašidla si vyzkoušela, jak úspěšně projít stezkou, nenarazit na strašidlo, a jak se v případě srážky ubránit (hod na strašidla). Z druhé tělocvičny se ozývala hrůzostrašná hudba, na kterou si mohly malé víly a malí čarodějové zatancovat. Následně pro ně paní vychovatelky nachystaly i pohybové hry na hudbu. Děti byly z celé akce nadšené. Tak zase příští rok BOOOOOOOOO.
 
 
 
Benefiční běh pro Zuzanku (první kolo)
V úterý 31.10.2023 se konal benefiční běh pro Zuzanku. Počasí nám bohužel nepřálo ale i přes to se zarytí běžci zúčastnili. Po prvním kole se všem běžcům na tváři objevil úsměv. Rozhodli jsme se uspořádat ještě náhradní termín v příznivějším počasí (budeme včas informovat). Všem zúčastněným ze srdce děkujeme. 
 
 
Halloweenský provoz behem podzimních prádnin
Během podzimních prázdnin máme v provozu školní družinu a tak jsme se rozhodli pro děti připravit bohatý program. Čtvrtek se nesl v duchu halloweenu. Udělali jsme si kino, ve kterém se promítala pohádka "Strašidelný dům". Po promítání jsme se s dětmi prošli okolo školy a nasbírali listí. Popadané listí nám posloužilo k výrobě strašidélka které následně nahání hrůzuý v oknech. Zakončili jsme hledací hrou v temné chodbě, kde děti hledaly halloweenské symboly. 
 
Sportík v naší družině 
Každý pátek v naší družině probíhá všeobecná tělesná průprava. Děti si během hodiny vyzkouší spoustu netradičních pomůcek a zahrají si zábavné pohybové hry. Hlavní lektorkou je paní vychovatelka Vlaďka, která se v minulém roce účastnila projektu "Děti na startu" a tak nám přínáší spoustu zajímavých aktivit.
 
 
 
Sokol ve spolupráci se školní družinou
Ve středu před státním svátkem u nás na školním hřišti proběhl štafetový běh pod vedením členů sdružení SOKOL. Členové sokola připravili velmi zajímavou akci. Děti si vyzkoušely jak takový štafetový běh probíhá a mohli si zasoutěžit. Na konci akce dostaly děti krásné dárečky. Moc děkujeme a "NAZDAR". 
 
 
Sladké tvoření s paní Luckou
V pondělí 25.9. a úterý 26.9. se naší družinou nesla lahodná vůně čokolády. Akce byla vedena paní Luckou, která peče "Andělské dobroty"- https://www.andelskedobroty.com/. Děti měli možnost si na vlastní kůži vyzkoušet,jak se pracuje s čokoládou a jak funguje příprava dortových nanuků. Program byl obohacen i zkouškou praktických dovedností dětí. Vyzkoušely si vymazávání forem, mixování krému, zdobení a i následný úklid,aby věděly,co vše taková krásná práce obnáší. Do sladkého tvoření se zapojila i naše nová, úžasná paní vychovatelka Šárka a jde vidět že se ji dařilo. Pro velký zájem, věříme že se tato akce bude opakovat.