VI. C . . . Mgr. Jana Bártová

 

26.2.2024   MOZKOLAM

  První společná hodina v novém roce. Tentokrát naše skupinky šesťáků a deváťáků řešily "MOZKOLAMY". Za každou správnou odpověď byl 1 bod. Dvě vítězné skupinky získaly sladkou odměnu  všichni malou svačinku, kterou si pro ně přichystaly paní učitelky.

 

 

 

 

 

 

22.12.2023   PERINBABA

               A PAK PRÁZDNINY - HURÁÁÁÁ

A je to tady. Poslední školní den v tomto roce 2023 a pak už jen poleženíčko, pohádky, dobroty. Ráno jsme strávili v kině, kde jsme viděli pohádku Perinbaba a dva světy a pak zbytek dopoledne jsme ve škole čekali na poslední zvonění. Nachystali jsme si občerstvení, jednohubky a uvařili jsme si skvělý punč. Nasáli jsme vínoční atmosféru a naladili jsme se na prázniny. Tak už hurá, jde se domů.

 

 

 

 

20.12.2023   PŘEDVÁNOČNÍ KONCERT ZUŠ 

  V předvánočním čase jsme měli možnost navštívit koncert žáků ZUŠ v kině ve Frenštátu. Vyslechli jsme klasické koledy i moderní hudbu v režii talentovaných hudebníku "zušky". 

 

 

 

 

20.11.2023   BOWLING

  Odpoledne po škole jsme si jen tak vyrazili do Kopřivnice. Utklali jsme se s našimi deváťáky v bowlingu. Byla to skvělá akce a určitě ji ješte zopakujeme. 

 

 

 

 

13.11.2023   SAMETOVÁ REVOLUCE

 Další společný projekt s třídou 9.C byl tentokrát na téma události 17.listopadu. Projektová hodina byla rozdělena do tří úseků. V první části jsme se dozvěděli základní informace o událostech 17. listopadu, se kterými jsme dále pracovali v pracovním listu. Vyvrcholením hodiny byly otisky dlaní na vlajce ČR, coby naší stopy v dějinách naší země.

 

 

8.11.2023   KAMBODŽA

 Asijská Kambodža se stala místem, kam jsme zavítali v rámci cestopisného dokumentu z projektu Planeta 3000. Mohli jsme sledovat zcela strhující pohled na úžasnou přírodu, místní obyvatelstvo, kulturní a společenská centra, národní pokrmy (smažené pavouky) a další zajímavosti.

Bohužel jsme viděli i velmi šokující a smutné období v historii této země, kdy v jejím čele stál diktátor Pol Pot. Během jeho totalitní krutovlády bylo umučeno mnoho obyvatel (více než dva miliony), další lidé byli týráni a zmrzačeni.

Dozvěděli jsme se rovněž, že kambodžský král Norodomo Sihamon nazývá Československo svým druhým domovem. Král Kambodže je jediným panovníkem světa, který mluví česky. Od svých 9-ti let navštěvoval ZŠ v Praze, bylo to v letech 1962 až 1975.

 

 

 

30.10.2023  HALLOWEEN

Dnes jsme se opět sešli na naší společné hodině plné zábavy s našimi deváťáky, kteří si pro nás připravili různé křížovky, kvízy a soutěže, tentokrát k tradičnímu keltskému svátku Halloween.   

 

23.10.23   "PROJEKT K 28. ŘÍJNU"

Další společný projekt s "deváťáky", tentokrát na téma vzniku Československé republiky dne 28.10.1918.

Během projektové hodiny se žáci dozvěděli zajímavosti ze života našeho 1. prezidenta a okolnosti vzniku republiky.

 

 

 

 

 

 

17.10.23 "STOPA"

Výstava STOPA - Vyřeš zločin

V rámci výtvarné výchovy jsme navštívili Výstavní síň Albína Poláška v KD ve Frenštátě p.R. Byla zde nainstalovaná velice zajímavá interaktivní výstava, kde se nám snažili přiblížit různými způsoby výzkumné metody kriminalistiky.

V celém výstavním prostoru probíhalo vyšetřování zločinu a my se stali jeho součástí jako vyšetřovatelé. Pomocí pracovního listu jsme se snažili přijít na pachatele a dopadnout toho správného.

Mohli jsme si vyzkoušet například flow-box, mikroskop, práci s lupou nebo se podívat na vystavené pitevní nástroje a vražedné zbraně.

16.10.23 "PRACOVKY"

Někdy je škola pořádná dřina. 

 

9.10.23  "NEVIDOMÍ"

Dnes jsme se zúčastnili besedy o nevidomých, dozvěděli jsme se, jak „vidí – nevidí“ lidé se zrakovým postižením.

Během aktivní besedy jsme získali informace, jak se máme ke zrakově znevýhodněným lidem chovat a také, jak jim můžeme pomoci.

Vyzkoušeli jsme si různé aktivity, např. Braillovo písmo, zkusili jsme si, jaké je to nevidět, např. nalít si poslepu hrníček, aniž bychom ho přelili, najít stejné obrázky pomocí hmatu, skládat puzzle, najít stejné dvojice předmětů – hmatové pexeso, vyzkoušeli jsme si psaní Braillova písma na psacím stroji.

 

 

 

 

 

25.9.23        

Svatý Václav

Badatelská výuka s deváťáky ke státnímu svátku sv.Václava připadající na den 28.9.

 

 

 

 

 

21.9.23

Adaptační den

 

 

4.9.23

1. den v nové škole

Žáci 9.C se stali našimi patrony. Budeme spolupracovat na různých projektech a společných akcích. Deváťáci budou našimi průvodci. Na úvod školního roku nám předali "návody na učitele", aby nám usnadnili náš start.

 

 

 

 

 

 

Vítám Vás v Naší škole.