IV. B . . . Mgr. Blanka Křenková Saletová

Sportovní den

13. 6. 2024 se na našem hřišti utkaly družstva ZŠ Záhuní s družstvy ZŠ Tyršova. Soutěžilo se v jednoduchých sportovních disciplínách jako např. skákání v pytli, hod míčkem do koše, běh s novinami, atd. Ačkoli 2. a 3. místo obsadili naši soupeři, zlato k naší velké radosti získal tým naší školy, mezi nimiž byla i naše Klárka Knollová.

Poslední společné čtení se 7.B v tomto školním roce 

Lentilky pro dědu Edu

Společně jsme ochutnali lentilky, pověděli si něco o Alzheimrově nemoci, přečetli jsme si příběh a zjistili, že jsme se za ten rok naučili spolu pracovat.

 

 

Přespávačka v knihovně

Dne 27.5. měly možnost děti ze 4.B přespat v Městské knihovně. Akci pro ně připravila paní učitelka Blanka Křenková ve spolupráci s paní knihovnicí Martinou Vroblovou. Cílem bylo nejen podpořit čtenářské dovednosti, ale také vytvořit příjemné prostředí pro děti, aby si užily společnou zábavu. Tato akce ukázala, jak mohou školy a knihovny spolupracovat a vytvářet pro děti nezapomenutelné zážitky. Ať žijí knihy!

 

 

Získávání průkazu mladého cyklisty

Třída 4.B se v pátek proháněla na kolech, dávala pozor na značky a psala testy. Proč? Důvod byl prostý, děti chtěly získat průkaz mladého cyklisty. A taky se to většině povedlo. Skvělá práce a řidiči, pozor na nás. 
 
 

 

Štafetový pohár

Poslední dubnový den žáci naší třídy reprezentovali ZŠ Záhuní na atletickém stadionu  v Novém Jičíně ve štafetovém běhu. Přestože atmosféra i výkony byly fantastické, konkurence byla opravdu silná a na přední příčky jsme se nedostali. Každopádně děti získaly nezapomenutelné zážitky a cenné zkušenosti.

 

Vybíjená

V turnaji ve vybíjené jsme skončili na druhém místě a porazili jsme všechny čtvrté třídy a jednu pátou. Jen na 5.B jsme už nestačili a skončili jsme druzí. Skvělý výkon. Jsme prostě borci.

Geometrie v akci

Osová souměrnost? co to je? A na co si mám udělat to okýnko? Tak takové otázky jsme měli před naší hodinou geometrie. Ale okýnka jsme vyrobili a nadšeně jsme šli na hodinu matematiky ven. A jak to dopadlo? Posuďte sami.

 

 

Barevný týden

Jupí, naše třída skončila na krásném 3. místě. Dostali jsme od žákovské samosprávy poukaz na 500 korun. Prý si to necháme na konec školního roku na nějaké dobrůtky nebo jako příspěvek na výlet.

 

Skvělý tělocvik 27.3.

 


 

Ponožkový den 21.3.

 

 

Barevný týden

 

 

OVOV - odznak všestrannosti olympijských vítězů

Máme prostě ve třídě borce. V soutěži OVOV skončila naše třídna na krásném 2. místě a taky naše šikulky double Naty (Natálka Benáčková a Natálka David) skončily na druhém a třetím místě v jednotlivcích. Moc gratulujeme.

 

Český jazyk v akci

Když máme ve slohu psát popis pracovního postupu, tak to znamená jediné. Jdeme do naší školní cvičné kuchyně, uvaříme, potom si to všechno sníme a pak tedy, když už to musí být, o tom píšeme.

 

 

Bojovka v rámci informatiky

 

Lyžáček

Naši super lyžaři ze 4.B ukázali, že ani slabší sněhové podmínky jim nezabrání

ve skvělých lyžařských výkonech!

 

 

Pololetní vysvědčení

Tak a polovina školního roku je za námi. Dnes dostaly děti vysvědčení. A hurá do curkárny oslavit to.

 

Anglický zpěváček

V pondělí 22.1. se konal na naší škole Anglický zpěváček a dívky z naší třídy vyhrály první místo. Moc gratulujeme! 

 

 

Společné čtení se 7. B

Naše vánoční dílna čtení probíhala společně se třídou 7.B - příběh se týkal děvčátka se sirkami. Poslouchali jsme příběh, četli, skládali, tvořili životabáseň a užívali si čtení se staršími.

Hodina geometrie

Stačí hrách a párátka a geometrická tělesa jsou na světě.

I naši třídu navštívil Mikuláš s čerty a anděly

 

 

Bobování v hodině tělesné výchovy

 

Návštěva městské knihovny

 

Naši  programátoři v hodinách informatiky

Benefiční běh pro Zuzanku

Zazávodit si a finančně podpořit těžce handicapovanou Zuzanku Janištinovou přišlo mnoho dětí

i dospěláků. Jednou z nich byla i naše šampionka Naty David, která během dvou hodin uběhla neskutečných 16.25 km, za což získala krásné 1. místo. Moc gratulujeme.HB