VI.B . . .Mgr.Kateřina Chalupová

 

6.ročník 2023/2024

Březen 

22.3.Matematický klokan

Velikonoční výzdoba 

 

18.-22.3. - Barevný týden

Prosinec

22.12.Vánoční kino a besídka

21.12. Vánoční matematika

19.12. Koncert ZUŠ
5.12. Mikuláš


2.12.DOD
Říjen 

30.10. Halloween

Halloweenská únikovka v hodině matematiky.

25.10. Den bez batohů

 

20.10. Výstava STOPA - Vyřeš Zločin

V rámci výtvarné výchovy jsme navštívili Výstavní síň Albína Poláška v KD ve Frenštátě p. R. Je zde nainstalovaná velice zajímavá interaktivní výstava, kde se nám snaží přiblížit různými způsoby výzkumné metody kriminalistiky. V celém výstavním prostoru probíhalo vyšetřování zločinu a my se stali jeho součástí jako vyšetřovatelé. Pomocí pracovního listu jsme se snažili přijít na pachatele a dopadnout toho správného. Mohli jsme si vyzkoušet například flow-box, mikroskop, práci s lupou nebo se podívat na vystavené pitevní nástroje a vražedné zbraně. Mělo to velice blízko k únikové hře, ke které mají žáci obecně blízko. Na základě tohoto tématu, propojíme nadále i jednu z dalších prací ve výtvarné výchově.

 

Září

4.9. - zahájení školního roku 

19.9. - třídní schůzky 

28.9. - státní svátek

29.9. - ředitelské volno 

21.-22.9. - Adaptační kurz 

Soutěž řad

V tomto měsíci jsme měli 2 první místa - 2. a 3. řady.

Dravci

Seznámili jsme se s různými dravci. Některé jsme si pomli i pohladit.

Úžasné divadlo fyziky

V rámci představení se děti zábavnou formou seznámily s těžištěm různých předmětů i vlastního těla.

Halloween u nás ve škole

Děti v tento den přišly v kostýmech a my měli netradiční výuku plnou halloweenské zábavy. V tělesné výchově si děti i vyzkoušely disciplíny pro strašidla jako jsou chyť netopýra, přetrhni hada, pohřbi mumii, leť na koštěti a nakrm čarodějnici. Pokud disciplíny zvládly, získaly babské ucho a mohly se stát znovu člověkem.

Navštívili jsme planetárium v Ostravě

Sklidili jsme brambory

Pokračujeme v celoroční soutěži řad

Tento měsíc zvítězila řada č. 3.

Po prázdninách opět ve škole :)

Nový školní rok 2022/2023

 Už jsou z nás páťáci!

 

Vystoupení ZUŠ

Děti ze ZUŠ tančily velice pěkně a my jim děkujeme za vystoupení.

Najdete na fotkách i naše dvě spolužačky?

 

Čarodějnice u nás ve třídě

V českém jazyce jsme se na chvíli všichni stali čarodějnicemi a čaroději a vyzkoušeli si, jak umíme ze slov, která jsme měli k dispozici, vykouzlit antonyma a synonyma.

 

 Den Země

Den Země nemá oficiální vlaječku a my jsme se jali ve skupinkách vymýšlet, jak by taková vlaječka mohla vypadat. Seznámili jsme se s recyklačními symboly na obalech, o kterých mnohý z nás ani nevěděl, že existují a následně se přesvědčovali u naší bedýnky s obaly, že je na obalech opravdu lze nalézt.


 Naše výtvory jsme pak prezentovali před spolužáky.

 

 Na závěr jsme šli do okolí školy sbírat odpadky. Nasbírali jsme neuvěřitelné 3 plné pytle.

Olympiáda u nás ve 4. B

Během zimních olympijských her v Pekingu jsme i my měli olympiádu ve 4. třídě. Olympiáda trvala týden a během této doby jsme ve třech týmech soutěžili napříč hodinami českého jazyka a matematiky v disciplínách slalom, skoky na lyžích, krasobruslení, rychlobruslení a curling. V těchto disciplínách jsme uplatňovali naše znalosti z daných předmětů v kombinaci s pohybovou zdatností. A takhle pro jednotlivé týmy dopadla: na třetím místě se umístil tým č. 2, na druhém místě tým č. 3 a na prvním místě tým č. 1, jejíž členové se pyšní na fotografii níže.

 

První pololetí jsme zvládli bravurně!

 

Návštěva knihovny

V knihovně nám tentokrát Martinka Vroblová připravila lekci na porováníní knih. Dozvěděli jsme se jaké žánry knih máme, jak se také mohou lišit jednotlivá vydání stejné knihy a jak si na to dát pozor, abychom si pak nekoupili stejnou knihu jen od jiného vydavatele.

Sv. Martin

Ani my jsme na sv. Martina nezapomněli. V rámci českého jazyka jsme si s dětmi povídali, co všechno víme o sv. Martinovi, přečetli jsme si o něm a o zvyklostech tohoto dne další informace a následně si zkusili svatomartinský kvíz, u kterého jsme se náramně nasmáli a který děti zároveň pěkně zvládly. Ve výtvarné výchově pod vedením naší šikovné kolegyně Báry Golové si děti vytvořily koně sv. Martina. Jelikož byl sv. Martin původně římský voják, v matematice jsme si zahráli na bitvu dvou vojsk, kde zbraněmi byly příklady a štíty správné výsledky. Bitva skončila nerozhodně, a tak jsme se mohli těšit z toho, že vlastně nikdo neprohrál. Následně jsme si do sešitku geometrie narýsovali štít pro sv. Martina, který se dětem povedl, a musím říct, že z některých by kdejaký nepřítel měl určitě strach.