IV.B . . . Mgr. Andrea Stavinohová

Olympiáda u nás ve 4. B

Během zimních olympijských her v Pekingu jsme i my měli olympiádu ve 4. třídě. Olympiáda trvala týden a během této doby jsme ve třech týmech soutěžili napříč hodinami českého jazyka a matematiky v disciplínách slalom, skoky na lyžích, krasobruslení, rychlobruslení a curling. V těchto disciplínách jsme uplatňovali naše znalosti z daných předmětů v kombinaci s pohybovou zdatností. A takhle pro jednotlivé týmy dopadla: na třetím místě se umístil tým č. 2, na druhém místě tým č. 3 a na prvním místě tým č. 1, jejíž členové se pyšní na fotografii níže.

 

První pololetí jsme zvládli bravurně!

 

Návštěva knihovny

V knihovně nám tentokrát Martinka Vroblová připravila lekci na porováníní knih. Dozvěděli jsme se jaké žánry knih máme, jak se také mohou lišit jednotlivá vydání stejné knihy a jak si na to dát pozor, abychom si pak nekoupili stejnou knihu jen od jiného vydavatele.

Sv. Martin

Ani my jsme na sv. Martina nezapomněli. V rámci českého jazyka jsme si s dětmi povídali, co všechno víme o sv. Martinovi, přečetli jsme si o něm a o zvyklostech tohoto dne další informace a následně si zkusili svatomartinský kvíz, u kterého jsme se náramně nasmáli a který děti zároveň pěkně zvládly. Ve výtvarné výchově pod vedením naší šikovné kolegyně Báry Golové si děti vytvořily koně sv. Martina. Jelikož byl sv. Martin původně římský voják, v matematice jsme si zahráli na bitvu dvou vojsk, kde zbraněmi byly příklady a štíty správné výsledky. Bitva skončila nerozhodně, a tak jsme se mohli těšit z toho, že vlastně nikdo neprohrál. Následně jsme si do sešitku geometrie narýsovali štít pro sv. Martina, který se dětem povedl, a musím říct, že z některých by kdejaký nepřítel měl určitě strach.