V.B . . .Mgr. Andrea Stavinohová

Soutěž řad

V tomto měsíci jsme měli 2 první místa - 2. a 3. řady.

Dravci

Seznámili jsme se s různými dravci. Některé jsme si pomli i pohladit.

Úžasné divadlo fyziky

V rámci představení se děti zábavnou formou seznámily s těžištěm různých předmětů i vlastního těla.

Halloween u nás ve škole

Děti v tento den přišly v kostýmech a my měli netradiční výuku plnou halloweenské zábavy. V tělesné výchově si děti i vyzkoušely disciplíny pro strašidla jako jsou chyť netopýra, přetrhni hada, pohřbi mumii, leť na koštěti a nakrm čarodějnici. Pokud disciplíny zvládly, získaly babské ucho a mohly se stát znovu člověkem.

Navštívili jsme planetárium v Ostravě

Sklidili jsme brambory

Pokračujeme v celoroční soutěži řad

Tento měsíc zvítězila řada č. 3.

Po prázdninách opět ve škole :)

Nový školní rok 2022/2023

 Už jsou z nás páťáci!

 

Vystoupení ZUŠ

Děti ze ZUŠ tančily velice pěkně a my jim děkujeme za vystoupení.

Najdete na fotkách i naše dvě spolužačky?

 

Čarodějnice u nás ve třídě

V českém jazyce jsme se na chvíli všichni stali čarodějnicemi a čaroději a vyzkoušeli si, jak umíme ze slov, která jsme měli k dispozici, vykouzlit antonyma a synonyma.

 

 Den Země

Den Země nemá oficiální vlaječku a my jsme se jali ve skupinkách vymýšlet, jak by taková vlaječka mohla vypadat. Seznámili jsme se s recyklačními symboly na obalech, o kterých mnohý z nás ani nevěděl, že existují a následně se přesvědčovali u naší bedýnky s obaly, že je na obalech opravdu lze nalézt.


 Naše výtvory jsme pak prezentovali před spolužáky.

 

 Na závěr jsme šli do okolí školy sbírat odpadky. Nasbírali jsme neuvěřitelné 3 plné pytle.

Olympiáda u nás ve 4. B

Během zimních olympijských her v Pekingu jsme i my měli olympiádu ve 4. třídě. Olympiáda trvala týden a během této doby jsme ve třech týmech soutěžili napříč hodinami českého jazyka a matematiky v disciplínách slalom, skoky na lyžích, krasobruslení, rychlobruslení a curling. V těchto disciplínách jsme uplatňovali naše znalosti z daných předmětů v kombinaci s pohybovou zdatností. A takhle pro jednotlivé týmy dopadla: na třetím místě se umístil tým č. 2, na druhém místě tým č. 3 a na prvním místě tým č. 1, jejíž členové se pyšní na fotografii níže.

 

První pololetí jsme zvládli bravurně!

 

Návštěva knihovny

V knihovně nám tentokrát Martinka Vroblová připravila lekci na porováníní knih. Dozvěděli jsme se jaké žánry knih máme, jak se také mohou lišit jednotlivá vydání stejné knihy a jak si na to dát pozor, abychom si pak nekoupili stejnou knihu jen od jiného vydavatele.

Sv. Martin

Ani my jsme na sv. Martina nezapomněli. V rámci českého jazyka jsme si s dětmi povídali, co všechno víme o sv. Martinovi, přečetli jsme si o něm a o zvyklostech tohoto dne další informace a následně si zkusili svatomartinský kvíz, u kterého jsme se náramně nasmáli a který děti zároveň pěkně zvládly. Ve výtvarné výchově pod vedením naší šikovné kolegyně Báry Golové si děti vytvořily koně sv. Martina. Jelikož byl sv. Martin původně římský voják, v matematice jsme si zahráli na bitvu dvou vojsk, kde zbraněmi byly příklady a štíty správné výsledky. Bitva skončila nerozhodně, a tak jsme se mohli těšit z toho, že vlastně nikdo neprohrál. Následně jsme si do sešitku geometrie narýsovali štít pro sv. Martina, který se dětem povedl, a musím říct, že z některých by kdejaký nepřítel měl určitě strach.