VII.B . . . . Mgr. Michaela Zemanová

Přírodovědný referát

V pátek 24.11. si Sofie připravila referát do přírodopisu o své želvě. Sama želvička se na nás přišla podívat do školy. 

4.B a 7.B čtou spolu

Naše paní učitelka třídní ze 4. a 5. třídy Blanka Křenková Saletová a naše současná paní učitelka třídní si pro nás připravili společné čtení se 4.B. Ve středu 22.11. jsme se tak podívali zase zpátky do naší třídy na prvním stupni.

 

Halloween v 7.B

V pondělí 30.10. 2023 se ve škole slavil HALLOWEEN. Prohlédněte si výběr našich strašidel. 

Přírodopisná exkurze do rybaření

Na začátku října si Saša Zámostný připravil pro své spolužáky referát na téma rybaření. Připravilsi i praktickou ukázku. 

 

 

 

7.B  (2023/2024)

 

Školní výlet 6.B

Na školní výlet jsme nejeli moc daleko. 20.6. - 21. 6. 2023 jsme strálili v Kunčicích pod Ondřejníkem. Ubytováni jsme byli v H-Resortu ve srubech. První den jsme si udělali vycházku na Ondřejník a po návratu jsme využili místní bazén. Ten den bylo dost velké horko, tak se pak každý mohl příjemně osvěžit. 

Druhý den nám hrozili bouřky z horka, tak jsme odložili plánovaný pochod a strávili jsme dopoledne opět u bazénu a v areálu ubytování. 

Všem se na výletě velmi líbilo a jen některé trochu bolely nožičky. 

 

 

 

 

 

 

 

Adaptační kurz 8. 9. 2022

Opět začal nový školní rok. Žáci 6.B dostali novou třídní paní učitelku Michaelu Zemanovou a paní učitelka dostala nové žáky. Abychom se všichni trochu lépe poznali, zúčastnili jsme se jednodenního adaptačního kurzu. 

Dopolední část probíhala ve škole, kde jsme se učili spolupráci a práci v kolektivu. Odpoledne jsme vyrazili ven. Na Horečkách a na stezce v korunách stromů jsme jsme procvičili i své znalosti. 

Den jsme si všichni užili. Počasí nám vyšlo úžasně, bouřka přišla až potom, co jsme se rozešli domů. 

 

 

 

 Třída 6.B

Rozloučení s 5. třídou

 

 

 

Trička na rozloučenou

Jelikož se letošní školní rok blíží ke konci tempem skoro dostihovým, vymyslela naše paní učitelka, že si vyrobíme něco na památku 1. stupně. Za podpory Klubu rodičů nakoupila trička a my se pustili do kreslení.

 

Stavění věže - projekt zaměřený na spolupráci

V hodině matematiky jsme dostali úkol od paní učitelky. Rozdělili jsme se do skupin podle toho, s kým bychom chtěli pracovat. Potom dostala každá skupina totožný materiál a měli jsme postavit věž pokud možno co největší. Ale na vrchu věže musí držet 10 sekund plastová karta. No a každá skupina si s tím poradila po svém. Někomu se dařilo, někomu méně. Ale přišli jsme na to, že existuje nějaké těžiště, gravitace, vyzkoušeli si opěrné sloupy. A hlavně jsme spolupracovali a domlouvali se. 

 

No Backpack day

Děti přišly s nápadem, že bychom si mohly udělat ve třídě No Backpack Day. Viděly to minulý týden na Gymnázium a chtěly si to taky vyzkoušet. 
No BackPack Day je dnem, kdy si studenti a studentky přinesou své učební pomůcky v něčem jiném, než v batohu nebo aktovce. Smyslem této akce je poukázat na to, že po celém světě jsou děti, které cestují do školy dlouhé kilometry a své učebnice a pomůcky nosí pouze v holých rukách bez nároku na jakoukoliv školní aktovku či batoh. 

No a na fotce se můžete podívat, jak se to některým povedlo. 

 

Planetárium

Ve čtvrtek 21.4 jsme se vydali na výlet do Planetária Ostrava. Užili jsme si v novém kinosále, kde jsme si připadali, že sedíme přímo pod hvězdnou oblohou. Vyzkoušeli jsme si jak vzniká zemetřesení, tornádo, skočili jsme na Měsíc. 

 

 

Zdobení břízek

V pátek 8.4. jsme před Městským úřadem vyzdobili jednu z břízek našimi výtvory. Kreslili jsme Mimoně, dělali jsme z vlny ovečky, zdobili vajíčka. A posuďte sami, jak se nám to povedlo. 

 

 

Branné plavání

Naše třída se zúčastnila dvou lekcí na krytém bazéně, které byly zaměřené na záchranu tonoucího, skok do neznámé vody, plavání s oblečením, házení záchrany tonoucímu apod. Někdy jsme měli plné ruce práce vytáhnout figurínu z vody, ale většinu aktivit jsme vyzkoušeli a zjistili jsme, že zachraňovat tonoucího není žádná sranda. 

Beseda s autorem Michalem Vlkem 

Kniha Tajemství Querburů je zajímavá fantasy knížka nejen pro dětské čtenáře. Plno napětí, dobrodružství a životních mouder, kterými by se každý člověk měl řídit a nejen to, čtenáře nabádá i k tomu, jak se chovat k přírodě okolo nás a žít v souladu s ní, protože všude žijí a mají svůj vlastní svět různá drobná stvoření.

 

Jak se vaří Krampoblouch

V tomto školním roce proběhla mezi žáky 3. až 5. tříd literární soutěž na téma Jak se vaří Krampoblouch. Děti měly napsat pracovním postup a vymyslet si, co je to ten Krampoblouch. V pátek 10.12. byli vyhlášení vítězové daných ročníků a mám obrovskou radost, že všechna tři místa obsadili žáci 5. B. Moc gratuluji Dominiku Jíšovi, Kristýně Svíčkové a Martinovi Vlčkovi. Výherci dostali diplom a poukaz na nákup knihy. Myslím, že je to skvělý dárek před Vánocemi. Děkujeme moc Klubu rodičů, který se postaral o ceny pro vítěze. 

 

Téma volby se na nás valí ze všech stran a tak i u nás ve třídě proběhly. Vznikly u náš čtyři strany, které si vymyslely název, logo a hlavně program. Proběhly volby a světe div se, vyhrála strana Baby piráti:-)

Třídní volby

Září 2021

Beseda s Klárou Smolíkovou v knihovně

Dorazili jsme do knihovny na besedu Kláry Smolíkové na téma Cha cha cha, zasmál se Mordechaj. Dozvěděli jsme se hodně o jiných kulturách a náboženství a někteří z nás poprvé viděli autora naživo.

 

Hola hola, pátá třída volá

 

 

 

 

 

 

 

 

Konec školního roku

Tento prapodivný školní rok se nachýlil a my se vydali na školní výlet. V pátek jsme došli k hasičům na jejich stanici. Počasí nám moc nepřálo a tak jsme se podívali na hasičkou techniku, vyzkoušeli si oxymetr a sedli si do hasičckého auta. Protože začalo pršet, šli jsme zpátky do školy, kde  jsme začali hrát piškvorky. V pondělí jsme to zkusili znovu a doufali, že nám počasí již bude nakloněno. A bylo. Měli jsme krásný slunečný den a na hasičském hřišti jsme si to náležitě užili. Házeli jsme na plechovky, přeskakovali lano, stříleli z luku a spoustu dalších věcí. Ale nejlepší bylo, když k nám dorazilo hasičské auto a děti si mohly vyzkoušet stříkat z hadice. Náležitě toho využili a začali se navzájem stříkat. Všichni jsme skončili úplně mokří (i paní učitelky, neboť jsme jednu dobu sloužily dětem jako ručníky:-) No, vyždímali jsme se a rozdělali oheň. Opekli si buřtíky a vraceli se celí mokří ale spokojení do školy. 

Moc děkuji za ochotu hasičům z Frenštát, kteří připravili dětem zábavné dopoledne. 

 

Osová souměrnost - konečně zpátky ve škole

Zkoušíme se učit pomocí manipulace a vyzkoušeli jsme si, jak poznáme osovou souměrnost pomocí jednoduché pomůcky.

Online výuka

Prosinec

Asi každý z nám zná Santa Clause z televize a tak si ho všichni dovedeme představit. Ale jak vypadá náš Ježíšek? Každý si ho představuje jinaka a zde je pár prací vašich dětí, jak podle nich vypadá Ježíšek.

Krásné Vánoce

 

  V mém světě je Ježíšek ježeček. Má zelenou barvu pleti a růžové bodlinky. Má tyrkysové nožičky. Na sobě nemá žádné oblečení. Je velký asi metr. A aby nato nebyl sám , tak mu pomáhá mops jménem Elie, který je velký asi 13cm s růžovým jednorožčím oblečkem. Je dostatečně chytrý na to, aby rozbil okno a zpátky ho slepil. Pracuje v Alza.cz. Nemá rád, když ho někdo pozoruje, tak proto nosí u sebe Nerf pistol. Létá na lenochodovi ve vzduchu. Je hodně pracovitý. Chodí nabalený s 50 obrovskými taškami. Vozí dárky v zelenotyrkysovorůžovém balicím papíru. Ale některé dárečky se mu do tašek nevlezou, tak je má na zádech.  A tak si představuji Ježíška. 

 

Postava   Ježíšek je malý, Ježíšek je hubený, Ježíšek je silný.

Oblečení  Ježíšek má červené kalhoty, Ježíšek má červené tričko,Ježíšek má červení pásek,Ježíšek má červenou čepičku.

Vlastnosti  Ježíšek je hodní,Ježíšek je srandovní,Ježíšek se hodně směje,Ježíšek hodně chodí na záchod,Ježíšek hodně hraje hry.

Pracovní   náplň   Ježíšek roznáší dárky,Ježíšek nakupuje dárky,Ježíšek rychle roznáší svými sáněmi dárky.  

 

Je velký, je hubený, má černé vlasy, nošení dárkú, je fialový, má černou ušanku, má dlouhé nohy a chodí oknem, 1000 500 energie, je strašně silný, a má brokovnici, a střílí po neslušných a sprostých dětí, je nesmírně silný, je nesmírně velký, je nesmírně modrý, je nesmírně blýskavý, má nesmírně velký kulomet.    

  Ježíšek má 5  noh a 6 rukou. Umí létat a rychle běhat. Má 5 očí, aby měl dobrý zrak a 10 uší, aby dobře slyšel. Má duhové nohy a fialové ruce červenou hlavu a bílé břicho. Nosí červeno modré trenky. Nosí na sobě červený kabát a nenosí tepláky, aby mu šly vidět jeho duhové nohy. Nosí asi 5 mikin, aby byl tlustý. Sice když nastoupí na boby, tak letí jak raketa na Mars, ale zato umí jezdit na praseti. Když sedne na saně tak ho táhnou prasata a ještě umí hrát Fortnite na počítači. Nosí do každého domu někomu dárky a někomu i toaleťák. Vždycky mi maminka říkala, ať od rána nejím maso a uvidím zlaté prasátko, ale nikdy jsem ho neviděl. No to je jedno, jdeme se vrátit k Ježíškovi nebo bych tu byl týden. Nosi dárky přes komín, teda aspoň myslím, ale třeba v Americe je místo Ježíška Santa nebo třeba v Rusku je děda Mráz anebo v Anglii je Děda Vánoc. A zacinkal zvonec a pohádky je konec.  

 

Ježíšek je muž.Je silný a hubený.Má dlouhé hnědé vlasy. Je starý a veliký.Nosí bílou ušanku.Má na sobě bílé prostěradlo a bílé tepláky. Je celý omotaný barevnýma světýlkama. Ježíšek umí létat. Létá velkou rychlostí, aby si ho nikdo nevšiml. Ježíšek nemůže zemřít, protože pije lektvar nesmrtelnosti. Dokáže otevírat okna z venku. Je moc hodný. O Vánocích nosí dárky,aby ho nikdo neviděl, řekne zlatému prasátku, ať zabaví lidi a mezitím dá dárky pod stromeček. Po Vánocích chvíli odpočívá. Pak znova shání dárky.  

 

Ježíšek je podle mě malý a má vousy. Na sobě nosí modré oblečení. Má černé vlasy krátké . Mívá modrou skřítkovou čepici. Přes den spí a k večeru roznáší dárky. U sebe má velký pytel kde jsou dárky schované.Někdy bych ho chtěl vidět na živo. Zatím se mi to nepovedlo :) 

  1. Ježíšek je malý, má krátké ruce a malé nohy.
  2. Má na hlavě ruskou ušanku a plynovou masku, má červené tričko s rukavicemi a modré kalhoty.
  3. Je hodný, silný a laskavý.
  4. Rozdáva dárky v Rusku.                       

 Ježíšek je malé miminko. Narodilo se v Betlémě. Jeho maminka se jmenovala Marie a tatínek Josef. Maminka s tatínkem ho položili do jesliček v chlévě. Když se narodil, rozsvítila se velká hvězda. Podle hvězdy ho našli tři mudrci a donesli kadidlo, zlato a myrhu. Také se mu přišli poklonit pastýři oveček. Chtěl ho zabít zlý král Herodes. Proto museli utéct do Egypta. Když byl velký, tak byl pokřtěn Janem Křtitelem. Uzdravoval hodně lidí, někteří i povstali z mrtvých. A povídal všem o Pánu Bohu. Měl dvanáct učedníků, jeden z nich byl ale zrádce. Jmenoval se Jidáš a zradil Ježíše a ten byl ukřižován. Ježíš ale za tři dny vstal z mrtvých. Ježíš nám dal velkou lásku. Takže u nás nedává dárečky Ježíšek, ale dáváme si je my všichni dohromady.

 

Naše malá vánoční minidílnička

 

 

Listopad

Výuka online