III.B . . . . Mgr. Radka Bražinová

Knihovnická lekce s paní Martinou Vroblovou 14. 10. 2021

Pravidla v městské knihovně

Práce s pracovním listem - rodina Knížkových

Tam, kde žijí divočiny - Maurice Sendak

Kamil neumí létat - Jennifer Berne

Pídění se v dětském oddělení knihovny

Svačinka ve vestibulu před prohlídkou centra města

Jsme posilněni, vyrážíme na okruh centrem města

Tyršova ulice - ZUŠ, kino, ZŠ Tyršova, Městská policie Frenštát

Muzeum, socha Albína Poláška

Kostel sv. Jana Křtitele, Horní ulice, kruhový objezd, dopravní značky

Náměstí Míru - radnice, socha sv. Floriána, socha sv. Jana nepomuckého, sloup Panny Marie, domy

Pamětní desky - Jiří Raška, Břetislav Bartoš, Albín Polášek

Kašna s Neptunem se v současné době opravuje

Kostel sv. Martina

Dolní ulice, ulice Záhuní

 

Výtvarná výchova a pracovní činnosti s paní učitelkou Helenkou Sobotíkovou

Výtvarná výchova a pracovní činnosti mají blahodárný vliv na rozvoj jemné motoriky, představivosti i soustředění. Obrázky dětí mohou odhalit jejich nitro – emoce, strachy, touhy. Výtvarná výchova, pracovní činnosti, hudba, zpěv a tanec – arteterapie každodenního školního života. Přináší radost, pohodu, energii a harmonizaci osobnosti dětí.

 

Obdivuhodné - děti měly za úkol bedlivě pozorovat znak našeho města a pokusit se sv. Martina nakreslit. Výsledek byl skvělý!

 

Rozvrh hodin s plaveckým výcvikem

 

1.

2.

3.

4.

5.

 

Po

Čj

M

Aj

Čt

Hv

 

 

Bra

Bra

Zru/Sta

Bra

Bra

 

Út

Čj

M

Tv

Vv

Vv

 

 

Bra

Bra

Bab

Sob

Sob

 

St

Čj

M

Aj

Prv

 

 

Bra

Bra

Zru/Sta

Bra

Sob

 

Čt

Čj

M

Prv

Čj

Aj

 

 

Bra

Bra

Bra

Bra

Zru/Sta

 

Čj

M

Čt

PL

PL

 

 

Bra

Bra

Bra

Bab

Bab

 

 

 Naše třída je prostorná, světlá, příjemná a pozitivní.    

  

 

Školní rok 2021/2022

Vážení rodiče, milé děti, vítám vás v novém školním roce.

Přeji všem pevné zdraví, mnoho radostných okamžiků a pohodové učení ve třetím ročníku.

Třídní paní učitelka Radka Bražinová

 

 

 

Červen

Rozloučení se školním rokem - Výlet na Horečky

Vzali jsme si batohy, svačinu a dobrou náladu a vyrazili jsme na Horečky. V lese jsme plnili úkoly, které jsme se učili během roku v hodinách prvouky. Každý dostal zápisový lístek a obcházeli jsme si soutěžní otázky. Můžeme říct, že se nám to povedlo a také nás to bavilo. 

Květen

On-line výuka skončila a jsme opět ve škole. Jsme rádi, že jsme ve třídě se svými spolužáky, můžeme si popovídat, pohrát a vidět se navzájem.

V matematice se teď učíme násobky sedmi a procvičujeme si je i hravou formou na koberci pomocí vějířů, nebo gummitwisteru s gumičkami. Jsou to aktivity, které by jsme u on-line výuky nemohli dělat a velice nás to baví. Je to legrace a ještě se při tom něco naučíme.

 

 

 

Prosinec

 Mikulášský Den

V pátek 4.12. jsme všichni ve třídě netrpělivě očekávali Mikuláše, jestli i letos přijde a bude číst z knihy hříchů. Každý nečekaný zvuk z chodby vyvolával ve třídě strach a nervozitu, jestli dorazí i čerti. Docela jsme si vydechli, když přišel jen Mikuláš a donesl nám všem malou dobrotku a nikoho nám ze třídy nesebral. Celý den jsme měli ve třídě mikulášské učení a zábavu.

Září 

PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE

Ve středu 30.09.2020 proběhlo v naší třídě v hodině čtení „ Pasování na čtenáře.“ Paní učitelka nám rozdala texty na čtení, které jsme si mohli vybrat. Každý přečetl svou říkanku, nebo pohádku a tím jsme všem dokázali, že už umíme číst. Za odměnu jsme dostali každý malou knížku: Katka a klokan ze šuplíku, odznak s nápisem: Jsem čtenář. Jako třetí dárek jsme dostali průkazku malého čtenáře do městské knihovny. Všechny dárky jsme si vzali domů ukázat svým rodičům. Knížečky si přineseme zpět do školy a budeme si z nich číst ve čtenářské dílně.

 

 

 Vážení rodiče a milé děti, přeji Vám klidný a pohodový školní rok 2020/2021. Určitě Vás čeká spousta nových informací, zážitků a také legrace. 

Mirka Zrubková

Zahájení výuky (25.05.2020)

Návrat do školy po nouzovém stavu. V naší skupině chodilo do školy 13 dětí z naší třídy. Ve škole jsme se učili čtyři hodiny každý den. Procvičili jsme si všechno, co jsme se měli doma naučit sami. Střídalo se učení i zábavné aktivity na zpestření výuky. Byli jsme v kontaktu i se žáky, kteří se nadále učili doma.

 

Výšlap na Horečky ( 25.06.2020)

Ve čtvrtek jsme si udělali turistickou vycházku na Horečky. Byl to předposlední den školy. Vzhledem k opatřením, které nám způsobil malinkatý virus, jsme nemohli na výlet a tak jsme se vydali do přírody za humny naší školy. Je tam také krásně a nám to stačilo.

Naše trasa vedla do kopce kolem lipky. Zastávka na svačinku byla u Zvoničky. Na hřišti jsme si pohráli a vydováděli se. Čekala nás i jedna bojovka. Paní učitelka nám dala za úkol napsat slova z klacíků, které jsme měli nasbírat v lese. Byla to slova na téma LES. Sice jsme neměli papír ani tužku, ale vůbec to nevadilo. Zvládli jsme to na jedničku. Do školy jsme se vraceli kolem Janíka a těšili jsme se na dobrý oběd ve škole.

 

Vysvědčení  (26.06.2020)

V pátek jsme přišli poslední den do školy a dostali jsme naše první opravdové vysvědčení, kde byly samé jedničky odshora až dolů. Každý dostal pochvalu za celoroční práci .

 

Březen

  2.3. - 6.3.        Jarní prázdniny

 10.03.              MŠ Dolní - náhled předškoláků do výuky ( 9:00 h.)

 12.03.              Preventivní program – Bezpečné chování ( 10:00 h.)

 17.03.              MŠ Školská – náhled předškoláků do výuky ( 9:00 h.)

 18.03.              MŠ Školská – náhled předškoláků do výuky ( 9:00 h.)

 24.03.              Zkouška programu na Akademii ( 13:00 h. tělocvična )

 25.03.              Muzeum – velikonoční program: „ Neseme Mařenu „ ( 11:00h.)

 25.03.              Velikonoční tvoření ( 14:30 – 16:30 h.)

 Únor

20.02      Recitační soutěž ( školní kolo )

24.02.     Nový rozvrh

24.-28.2. Lyžáček

Lyžáček

V týdnu od 24.02. – 28.02.2020 se uskutečnil lyžáček pro žáky prvního stupně. Z naší třídy 1.B se tam přihlásili žáci Kryštof Hlucháň, Vítek Pastorek a Terezka Kociánová.Lyžování se uskutečnilo v dětském lyžařském parku: Ski areálu Bílá – nejmodernější a nejvybavenější výukové hřiště na Moravě.Park je na jižní straně areálu, kde sluníčko „ nikdy nezachází“. K dispozici mají skvělé technologie zaručující komfort a bezpečnost při lyžování.Profesionální, ale i osobní a přátelský přístup instruktorů v  lyžařské škole nabídl každému výuku přizpůsobenou podle věku a dovedností.Samozřejmostí bylo 100% umělé zasněžování parku. Dva pojízdné koberce nabízely dětem pohodlí, provazový a talířový vlek umožnil skvělý zážitek i těm starším. Největší legraci zajistil kolotoč na sněhu „Rotondo“.Na konci týdne se uskutečnily lyžařské závody, na které se přišli podívat rodiče dětí.Následovalo vyhodnocení, vyhlášení výsledků a bojové pokřiky všech družstev: syslíků, papoušků, malin, kiwi a zeber. Rozloučili se s námi nejen instruktoři, ale i dětské a zvířecí postavičky medvídek Brumík se sluníčkem.Teď už děti umí lyžovat a baví je to. V poslední den nasněžilo a hurá na jarní prázdniny lyžovat.

 

 

 

 

 Recitační soutěž

1.místo za mladší kategorii vyhrál náš Matouš Trchalík.

 

Leden

07.01.     Konzultace o prospěchu a chování ( 16.00 - 18.00 h.)

30.01.     Pololetní vysvědčení

31.01.     Pololetní prázdniny

Anglický zpěváček

Ve středu ( 22.01.2020 ) se uskutečnila pěvecká soutěž v anglickém jazyce, kde se mohly přihlásit děti od 1. až po pátou třídu. Z naší třídy se zúčastnili žáci: Adam Tabášek, Martin Prašivka, Natálka Hošková, Veronika Havelková. Martin Prašivka vyhrál III. místo v kategorii mladších žáků.

 

 

 

 

 

Skládání z písmenkové abecedy

 

Zábavné přestávky

Přestávka je chvilka, kdy si mohou děti odpočinout od učení a třeba si i pohrát, nebo zasoutěžit. Touto formou bych chtěla moc poděkovat rodičům od Agátky, kteří nám do třídy koupili pexesa, kostky na hraní, figurky pro hru – Písmenko nás naučí a oblíbenou hru CINK. Pro koumáky tam máme i hlavolamy.  Kdo se nechce nudit, může si hrát. Ve třídě máme takových milých rodičů více a všem letí velké poděkování za papíry do kopírky, barevné papíry do pracovních činností, fólie a v neposlední řadě bonbóny na odměňování dětí.

Děkujeme.

 

 

 

Prosinec

04.12.   Muzeum - Vánoční Betlém ( 11:00h., 30,- Kč )

07.12.   Den otevřených dveří : Hravé učení

09.12.   Divadelní představení : "Obušku z pytle ven " ( 8:30h., 60,- Kč )

19.12.   Vánoční kino : " Hodinářův učeň "  ( 8:30 h., 60,- Kč )

20.12.   Vánoční nadílka a posezení u stromečku s ochutnávkou cukroví

23.12. -5.01. Vánoční prázdniny 

 Poslední den školy před vánočními prázdninami si děti hned v první hodině zazpívaly s celou školou vánoční koledy. V tento den se už neučilo. Každý si udělal krásné, vánoční přání v podobě hrníčku s vánočním čajem. Nejvíce se děti těšily na vánoční nadílku, která čekala pod stromečkem hned po velké přestávce. Každý dostal pěkný dárek a přidala se ochutnávka cukroví. Všichni společně jsme si popřáli krásné vánoce a hurá na prázdniny.

  Vánoční nadílka

Den otevřených dveří

V sobotní dopoledne si mohly děti přijít vyzkoušet hravé učení s vánoční tématikou. Nejvíce se líbil vánoční výlov kaprů. Děti dostaly udičku a měly lovit kapříky z rybníku a následně z nich skládat slova. V rybníce plavala i zlatá rybka, která hodným dětem určitě splní vánoční přání. 

 

 

Mikulášská nadílka

 

Sběr papíru

2. místo Hanička Bušinová - 351 kg

Listopad

01.11.     Halloween ve spolupráci se žáky 9.B

6.-7.11.   Podzimní sběrová akce

07.11.     Koncert : Hudební a muzikálová hudba ( 9:00h.)

14.11.     Ukázkové hodiny v 1.B ( český jazyk, matematika)

19.11.     Třídní schůzky - konzultace ( 16:00 - 18:00)

22.11.     Plavání : začátek plaveckého výcviku

 Slavnostní předávání Slabikáře

V pátek přišel k nám do třídy šašek, který se ztratil z pohádky. Vyprávěl nám o své cestě putování z pohádky do pohádky. My jsme mu pomáhali najít cestu zpět. Každý dostal nový Slabikář, abychom si mohli pohádky sami číst.

 

 Halloween ve třídě

Dnes děti přišly do školy v kostýmech a začalo strašidelné vyučování plné zábavy a soutěží. Žáci z třídy 9.B pro nás nachystali zábavné dopoledne. Navštívili jsme jejich třídu v hlavní budově školy a tam na nás čekala stanoviště s úkoly. Chůze s míčkem na lžíci, házení kaštanů,skládání obrázků, poznávání podzimních plodů hmatem a rozlišování vůní čichem. Moc se nám to líbilo a žákům z deváté třídy i jejich paní učitelce Adamčíkové děkujeme. 

 

 

Říjen

 09.10.   Vánoční focení

 10.10.   Interaktivní program na podporu přírodovědných programů – Vědnice

 11.10.   Výstava loutek

 14.10.   Barevný podzim – projektové vyučování

 28.10.   Státní svátek

 29.10.   Podzimní prázdniny

 30.10.   Podzimní prázdniny

 31.10.   Hudební koncert ( 50,- Kč )

 BAREVNÝ PODZIM – PROJEKTOVÉ VYUČOVÁNÍ V NAŠÍ TŘÍDĚ

14.10. – 18.10.2019

Celý týden jsme se věnovali ve třídě podzimu.V každém předmětu děti plnily zajímavé úkoly. V matematice si vybarvili ježečka podle daných čísel. Každé číslo mělo svojí barvu.V českém jazyce jsme hledali slova vyjadřující podzim. V hodinách prvouky děti zpracovávaly projekt o podzimu – charakteristika počasí, pranostiky a báseň obsahující typická slova pro podzim – listí, vítr, déšť, houby, šípky a další. Nechyběl ani pracovní list, kde děti vybarvovali znaky podzimu. Děti zpracovávaly i výtvarné práce související s podzimem. Vodovými barvami ve výtvarné výchově namalovaly podzimní strom s barevnými listy.V pracovních činnostech si děti vyrobily z barevného papíru podzimního ježečka.  Aby se dětem lépe zapamatovaly barvy podzimu, každý den měl jinou barvu. Přišly do školy oblečené v dané barvě. Pondělí bylo červené, úterý oranžové, středa zelená, čtvrtek hnědý a pátek žlutý. Zažili jsme spoustu legrace a každý si odnesl domů dáreček v podobě krásného barevného přání rodičům. 

Pondělí - červená

 

 Úterý - oranžová

 

Středa - zelená

 

Čtvrtek - hnědá

 

 Pátek - žlutá

 

 

Matematika - pracovní list

 

Pracovní činnosti

 

 Podzimní přání - dárek

  

Loutkový svět fantazie

Dnes děti navštívily výstavu loutek a dekorací, která zachycuje tvorbu výtvarníka a loutkaře Davida Velčovského. Na výstavě viděly loutky, obrazy, texty, výrobní postupy. Také si vybarvily omalovánky s tvorbou loutkaře.

 

 

           

 Září

Už je to tady! Po letních prázdninách jsme uslyšeli školní zvonění, které nás upozornilo na to, že začíná nový školní rok. Lavice v naší třídě se začaly plnit usměvavými žáky a všude bylo slyšet veselé dětské štěbetání.

Slavnostní den se nám vydařil. Zbývá jen popřát prvňáčkům, aby byli šikovní a zdárně „propluli“ první třídou se samými hezkými známkami. Rodičům hodně trpělivosti a pevné nervy při vzdělávání svých dětí. A paní učitelce? Pouze hodné, snaživé děti a milé, tolerantní rodiče

Ať první školní den
najdeš si kamarádky
a šťastným perem jen
píšeš další školní řádky.

První dny ve škole

 Písmenko M už umíme číst a v pracovních činnostech jsme si z něho vytvořili myšky.

 Modelování písmen v pracovních činnostech z modelíny.

 

 

 

Pracovní činnosti : písmenko L