VII. C. . . . . Mgr. Dagmar Gajdušková

 

24. 5. 2021

Konečně skončila online výuka.Všichni už jsme se těšili do školy. Čeká nás měsíc, kdy se uvidíme s kamarády ze třídy i z jiných tříd. Uvidíme se i s učiteli. Možná ještě zorganizujeme krátky výlet, ať máme na co vzpomínat. Všichni jsme se poznali po těch mnoha měsících, kdy jsme procházeli online výukou.

Doufáme, že do konce školního roku nás nečeká žádné nepříjemné překvapení a my se budeme moci věnovat svému zdokonalování, neboť:

Velikost člověka se nedá měřit jen centimetry. Je totiž trojrozměrná. Určuje ji hloubka duše, šířka srdce a výška intelektu.

(V. Brodský)

 

 

7. 9. 2020 - Adaptační kurz

Do naší třídy přibyly děti z Tiché, abychom se lépe poznali, absolvovali jsme adaptační kurz. Paní psycholožky pro nás připravila seznamovací aktivity. Odpoledne jsme vyrazili na Horečky, kde jsme soutěžili o sladké odměny.

 

 

 

 

A takhle krásně jsme si vánočně vyzdobili třídu.....

Jak jsme pekli cukrovíčko....Bylo to skvělé a nejlepší a pořádně jsme si to užili.

Den otevřených dveří

7.12.byl na naší škole již tradiční Den otevřených dveří.Bylo zde mnoho ukázkových hodin a bylo možné nahlédnout ,jak  vlastně v naší škole probíhá výuka.Náš aranžérský kroužek měl ve vestibulu školy prodejní stánek s výrobky, které děti vytvořily během roku.Přáníčka, kamínky, andílci, svícínky...bylo z čeho vybírat a děvčata z kroužku radostně prodávala.
Zdobení stromečku u náměstí

Koncem listopadu jsme vytvořili vánoční ozdoby z recyklovatelných materiálů. Zvolili jsme hlavně plasty a vytvořili baňky s mašlemi z alobalu , sněhuláčky z platových lahviček a z barevných plastových lahví zvonečky.Každá škola si měla ozdobit svůj stromeček venku v prostoru v blízkosti náměstí. Ještě jsme ozdoby upevnili drátky, proti našim vichřicím a bylo hotovo.


Jak jsme slavili halloween.
                                                                                                                                                                       31.10. jsme přišli do školy v  strašidelných kostýmech. V hodině anglického jazyka jsme se opět dozvěděli něco nového o této tradici.Hráli jsme hry a kvízy a zase zvítězila hra apple bobbing. Byl to zábavný den... 


Setkání s panem Dudkem v knihovně.

Exkurze do planetária

V úterý 24. září jsme se všichni těšili do školy. Čekalo na nás netradiční vyučování. Jeli jsme do Ostravy do planetária, abychom se dozvěděli něco více o vesmíru a prohloubili si učivo z přírodovědy.

V planetáriu nám promítali hvězdnou oblohu, hledali jsme souhvězdí - např. Orion, Malý vůz, Velká medvědice. Film o planetách nám prozradil hodně zajímavostí. Terezka

Planetárium je jedna velká budova, kterou si můžeš celou projít a podívat se na různé zajímavé věci z vesmíru, některé si můžeš i vyzkoušet. V sále, které připomíná kino, nám pormítali film o hvězdách a planetách. Moc se mi tam líbilo. Linda

Všem se nejvíce líbilo promítání filmu a hvězdná obloha nad námi.


 

24.ZÁŘÍ JSOU NAPLÁNOVÁNY HNED 2 AKCE - exkurze do Planetária v Ostravě a třídní schůzky.

V září jsme zahájili novou celoroční školní hru Cestujeme po Evropě.Byly vytvořeny 4 týmy, které budou spolupracovat tak, aby projely se svým vozem co nejvíce z 28 zemí.Takže již jsme začali sbírat litry benzínu a jedemeeeeee.


Vítám všechny děti v novém školním roce a věřím, že se nám bude dařit,alespoň tak krásně jako minulý rok. ČERVEN:Den dětí si užili všichni, kteří přišli.Bylo tady mnoho her a soutěží,hasiči a koníčci,Počasí přálo, takže se celá akce vydařila.

 Výsledek soutěže SRDCE PRO LOMBOK. V únoru jsme se zúčastnili soutěže Srdce pro Lombok.Vyrobili jsme srdce z kamínků pro děti v Lomboku.Jaké bylo naše překvapení, když jsme dostali balíček s dárečky a děkovný dopis od organizátorů.Naše srdce vyhodnotila porota na 4.-10.místě z asi 200 škol.Hurááá, a dostali jsme textilní barvy a šablony a hned jsme si udělali trička. Měli jsme radost....


Červen: Akce - STANOVAČKA!!! Začátkem června jsme se vypravili k paní učitelce na zahradu.Rodiče pomohli postavit stany a my si přinesli spacáčky a párečky na opečení. Bylo to moc zábavné- hráli jsme na schovku, vybíjenou, vyvenčili pejska, zahráli fotbal, opekli párečky a večer měli bobříka odvahy. Houpali jsme se v Martinově hamace a jen tak si tančili a váleli se v trávě.Někteří nemohli dlouho usnout a mnoho spalo pod širákem. Bylo to moc krásné s kamarády trošku jinak strávit den i noc. Byli jsme unavení,ale spokojení.A paní učitelka taky moooooc.Květen: ELIXÍR MLÁDÍ - v rámci hodin vlastivědy jsme se rozhodli, že vyzkoušíme vyrobit elixír mládí jako za císaře Rudolfa II. Ve skupinkách jsme si přinesli suroviny a pustili se do toho. No nakonec paní učitelka ochutnala , ale nezdálo se, že by to bylo moc účinné, tak jsme zbytek vypili sami.Květen : EXKURZE NA PŘEHRADU ŠANCE:     V rámci přírodovědy jsme se také vydali na Ostravici a navštívili přehradu Šance, ze které čerpáme pitnou vodu i pro naše město. Cestou jsme pozorovali přírodu a plnili zábavné úkoly.Cesta vláčkem byla také pro mnohé zajímavá.Celá akce se moc vydařila.V květnu proběhlo mnoho zajímavých akcí. Jednou z nich bylo Mobilní planetárium, kde jsme se dozvěděli mnoho informací o vodě na naší planetě.V rámci  DNE ZEMĚ se celá naše třída vydala do přírody sbírat odpadky.A nebylo jich málo.Naplnili jsme několik velkých pytlů. Krásný den jsme využili taky k setkání s přírodou,holky pletly věnečky z pampelišek, kluci byli v potoku a nakonec jsme si vyzkoušeli chůzi bez bot.To se všem moc líbilo a někteří bez botiček došli až ke škole. Byl to velmi příjemně strávený den a všichni jsme byli spokojení.
Vdubnu také proběhla soutěž ve fotbalu - Mc Donald cup - kde naše družstvo získalo 2. místo z 6 družstev. Z naší třídy reprezentoval školu Kryštof Mechl.Všem hráčům patří velká gratulace.
Během měsíce dubna jsme pracovali na projektu STŘEDOVĚK, který se prolínal předměty Vv,Pč a
vlastivěda.Děti vytvořily mnoho referátů o významných osobnostech našich dějin, zkoušeli jsme

si nakreslit rytíře, hrady , zbraně z této doby.V duchu středověku pokračuje také naše hra o groše.V měsíci  březnu proběhly recitační a pěvecká soutěž. V recitační  soutěži nás reprezentoval Martin Pavlát a Patricie Pabudová. Martin získal nádherné 3. místo. V soutěži Záhuňský slavíček  naši třídu zastupovali Honza Pustka a Martin Pavlát.Všem gratulujeme k odvaze vystoupit před veřejností a přejeme,ať se jim daří.Projekt Lombok -pokračovali jsme dále v tomto projektu a zapojili jsme se do celostátní soutěže SRDCE S LÁSKOU DAROVANÉ.Vytrvořili jsme srdce z kamínků ,které jsme symbolicky na dálku poslali dětem v Lomboku.Každý kamínek symbolizuje lásku jednoho dítěte, kterou vysílá na dálku do daleké země.Vždyť přece žijeme na jedné planetě.Fotografie srdce a nás všech budou také převezeny na Lombok. Děti byly nadšené a tak se nakonec společná věc vydařila.To. jestli jsme vyhráli soutěž se dozvíme později, ale již teď máme velkou radost, z naší práce. Zpětná vazba z Lomboku bude až po příjezdu z této země v březnu.Na to se moc těšíme.Projekt LOMBOK


Během ledna jsme s dětmi pracovali na projektu Lombok.Dětem na tomto ostrově v Indonésii jsme napsali v anglickém jazyce dopisy a rodiče zakoupili školní balíčky, které budou převezeny a předány dětem spolu s dopisy .Děkuji všem dětem a rodičům za spolupráci a nadšení.


Přeji všem krásné Vánoce a těším se na nové zážitky s vámi všemi v novém roce.

Na vánoční besídku se všichni moc těšili a ještě jsme si k tomu napekli cukrovíčko
Na Den otevřených dveří jsme zahráli dva anglické příběhy Christmas story and Robber Billy a děvčata z Aranžérského kroužku připravila výrobky na jarmark. Vše se moc vydařilo.


 

 

 

Akce v muzeu - Jak se dělá Radegast a Tichá nocHalloween ve 4.C: 31. listopadu jsme měli projektové vyučování k Halloweenu.Napříč anglickým jazykem , matematikou a pracovními činnosti jsme poznávali tradici anglicky mluvících zemí.Naučili jsme se anglickou písničku, zahráli deskovou hru, kde jsme si zopakovali anglická slovíčka, v matematice jsme pracovali v týmech na zábavných slovních úlohách.A ktomu jsme si vyrobili halloweenské lampičky. Byl to zábavný den.Akce na listopad   :   6.11 -7.11. - sběr papíru.
                                  13.11. - konzultace 16 - 18 h.
                                  14.11. - Piškvorkiáda - 13 h.

                                  15.11. - Vernisáž výstavy  Vánoční variace.
                                   Od 28.11. každou středu bude probíhat plavecký výcvik

Také jsme se zapojili do projektu ke stému výročí naší republiky.Pojali jsme ho trošku jinak, ale myslíme si, že by mohl být zajímavý a zábavný.
Měsíc říjen nám poskytl mnoho příležitostí, jak přivítat podzim.Moc krásně se nám pracovalo na mandalkách.

Akce září  : Třídní schůzky: 25.9. v 16:30,plenární schůze Klubu rodičů v 17:15.
                                             27.9. Dravci - 50 Kč.
Výtvarná výchova v přírodě - a to nás moc bavilo.

Informace k výuce : 3.9. - výuka do 9:30 Prosím neparkujte u školy! Nevaří se
                                  4.9. - výuka do 11:40,přineste si sešity 14 x 523, budete dostávat učebnice
                                  od 5.9. - podle rozvrhu hodin

Ahoj ve 4.C - vítám vás všechny v novém školním roce a přeji ať se vám vše daří,ať máte hodně dobrých kamarádů a ať máme ve třídě pohodičku.                                                                                     A tady jedna vzpomínková z konce roku:


Plánované akce na další období: 6.6. - výlet do ZOO Ostrava. Odjezd 7:45h, návrat asi ve 14:00h.
                                                              Obědy budou hromadně odhlášeny.Vstupné 80 Kč- 30Kč hradí
                                                             žáci a 50Kč Klub rodičů.Autobus bude stát cca 85Kč.
                                                           
                                                          

Krásné jarní dny nás vylákaly ven do přírody a my vnímali přírodu všemi smysly.A stálo to za to, bylo nádherně a my si výtvarné vycházky velmi užili.Anglické divadlo : V pátek se uskuteční anglické divadelní představení,cena 60Kč.
Beseda v knihovně

Březen je známý jako měsíc knihy. Proto se žáci 3. C vydali v úterý 27. března do městské knihovny. Prostředí knihovny je jim známé, pravidelně se zúčastňují setkání s paní knihovnicí Martinou. Tentokrát nás tam čekalo jiné milé překvapení. Frenštátská knihovna pozvala paní spisovatelku Kláru Smolíkovou, která píše knihy převážně pro děti, za které dostala i řadu ocenění. Děti se na besedě blíže seznámily s jejími knihami a literárními postavami. Beseda nebyla jen o vyprávění. Žáci byli aktivně zapojeni a vtaženi do dějů, stali se na chvíli některými hrdiny, vyplňovali pracovní listy, navrhovali obálku své knihy, vysvětlovali slovní obraty jako např. ,,ležet v knihách“, ,,zakousnout se do knížky“, ,,zhltnout knížku“ a další. Každý dostal na závěr malou odměnu v podobě záložky a komiksového časopisu, děti měly možnost si knihy zakoupit. Do školy jsme odcházeli s úsměvem na tváři plní dojmů, zážitků a nových vědomostí. Moc děkujeme knihovně ve Frenštátě pod Radhoštěm za zorganizování besedy.

 Mgr. Radmila Matušová


 

V aranžérském kroužku se nám moc daří:


Akce - únor : 8.2. Recitační soutěž.
                      9.2. Olympijský park - Ostrava.
               12.2.-16.2. Lyžáček - Bílá.
                         16.2. Školní ples.
               19.2.-23.2. Jarní prázdniny.
Pololetní vysvědčení jsme si pěkně užili- s balónkama.                     
Pečení cukrovíčka bylo příjemné a móc dobré.Návštěva skanzenu v Rožnově se vydařila....

 

Akce - prosinec : 2.12. - Den otevřených dveří - ukázkové hodiny,výtvarná dílna,prodej
                                        výrobků, občerstvení a další. V době od 9 - 12h.
                            11.12. - Skanzen Rožnov- vstupné 40Kč hrazeno z Klubu rodičů, doprava
                                         cca 35Kč - hradí žáci.Odjezd od školy v 7 h.
                            12.12. - Vánoční tvoření - 15 - 17 h.
                            21.12. - Kino Kráska a zvíře - vstupné 60Kč.
                            22.12. - Vánoční besídka.

 


HALLOWEEN- 31.října jsme pojali Halloweenově.Celý den byl ve znamení tajemného svátku- Halloweenu.A tak jsme dlabali dýně,učili se nová anglická slovíčka,naučili se básničku, vymýšleli zaříkávadla při výrobě lektvarů,tančili, hráli hry trick or treat a apple bobbing, luštili zašifrovaná jména čarodějnic v matematice a kreslili dýně.Bylo to moc zábavné moc jsme si to užili.Podzimní hrátky v přírodě
Využili jsme krásných podzimních dnů a v pondělí jsme se místo výtvarné výchovy vydali do lesa.Ale výtvarnou výchovu jsme měli, ale přímo v přírodě.Výtvarných materiálů byl plný les - houby, listy, dřívka , kamínky ,květiny ...A tak vznikala nádherná výtvarná dílka - Podzimníčci,mandalky, víly - prostě moment art.A bylo to krásné a barevné jako vlastně celý den.Děti měly velkou radost a jestli nezafoukal vítr, tak tam ještě možná naše dílka někde jsou.
Projekt - Děti v pohybu

 

Zdravím všechny děti již ve 3.C

Prázdniny utekly jak voda a máme tady  nový školní rok.A já přeji všem dětem, aby byl pro ně úspěšný, šťastný a radostný, prostě nej.......

Akce září :  19.9. - třídní schůzka v 16:30 h.
                 29.9. - náhradní hodina plavání .
                 od 18.9.- 22.9.- projekt  Děti v pohybu.
                 22.9. - návštěva knihovny

      
A huráááá prázdniny........

Poslední výlet a opékačka.


Školní výlet - hrad Starý JičínInteraktivní výstava Krteček- 20.6. - cena 10 Kč.
Náborový den fotbalového oddílu Frenštát p.R.


U příležitosti výstavy výtvarných prací žáků škol byla letos oceněna za kreativitu Sára Adamčíková.Pracuje také v Aranžérském kroužku a moc se jí daří.BlahopřejemeAkce - červen  
Velice rychle se nám blíží konec školního roku a máme tady ještě některé akcičky, na které se můžeme těšit.
                               29.5. - náhradní hodina plavání- konec vyučování je v 12:35h.
                               2.6.  -  k nám přijede kouzelník a děti uvidí představení jako dárek
                                           ke Dni dětí -vstupné hradí Klub rodičů.
                                       - Interaktivní výstava Krteček - cena 10Kč. Termín bude upřesněn.
                              21.6. - Školní výlet - Starý Jičín - hrad.Doprava autobusem je zajištěna.


Vynášení Mařeny -
byla to vydařená akce.Mařenu jsme si vyrobili ve třídě - Honza P. a Terka donesli potřebné oděvy a seno a pak už jsme se vydali k říčce Lomné.Cestou jsme se naučili krátkou říkanku a tu jsme také opakovali při vhazování Mařeny do vody.Jen děti mrzelo, že neplavala moc daleko, ale pouze k prvnímu splavu, kde se zachytily všechny Mařeny.Snad už to jaro opravdu přijde a zimu jsme zahnali.
Nové akce v březnu a dubnu: 28.3. - Den otevřených dveří 8 - 16 h.
                                                            Jarní tvoření- 14 - 16 h.
                                                 3.4. - Vynášení Mařeny
                                                 11.4. - Návštěva muzea s tématem Velikonoc.

 

Sára Adamčíková dostala ocenění poroty za výkres v rámci soutěže" Folklór očima dětí". Její  výkres byl zaslán i do další celostátní výtvarné soutěže.


17 .března byla vyhodnocena soutěž ve čtyřboji družstev.Soutěžilo se v přeskoku přes švihadlo,skok z místa,člunkový běh a ručkování.Naše desetičlenné družstvo se umístilo na 1.místě- hurááááá, v kategorii 1.a 2. ročníků.
Medaile získali -
1. místo - J.Uličník a K.Mechl, 3. místo - M. Pavlát, 2. místo Nela Nakoukalová.Móóc gratulujeme...

Akce na únor
:    3.2. - pololetní prázdniny
                          6.2. - 10.2. - lyžáček pro přihlášené děti
                          13.2. - 17.2.- jarní prázdniny
                          21.2. - recitační soutěž
                          23.2. - karneval

 Jak jsme dostali vysvědčení za 1. pololetí
V úterý 31.1. byl slavnostní den - děti dostávaly vysvědčení.Nám stačily k oslavě nafukovací balónky.Celou hodinu jsme hráli různé hry a užívali si klidu a pohody.Byla to zábava a moc se nám to líbilo.
Výtvarné soutěže "Folklor očima dětí" se zúčastnili žáci z Aranžérského kroužku - Honza Kresta, Patricie Pabudová, Nikol Ševčíková a Sára Adamčíková. Byli moc šikovní  práce se jim vydařily.
Do soutěže Anglický zpěváček se z naší třídy přihlásilo 5 dětí- 3 holky a 2 kluci .A byli moc šikovní!! Zuzka Harabišová se umístila na 1. místě v 1. kategorii a Nikolka Ševčíková na 2. místě.Patricie Pabudová, Honza Pustka a Nikodém Janda byli také skvělí.


Akce na leden:    23.ledna - Anglický zpěváček - soutěž ve zpěvu a recitaci.V naší třídě v  
                                                    době od 13:15 do cca 14:00.Přihlásit se mohou u mne do
                                                    20.ledna.

                             31.1. bude žákům vydáno vysvědčení.

                             3.2. - pololetní prázdniny


Milí rodiče a děti,p
rotože se přiblížil konec roku, jsou tady poslední informace v tomto kalendářním roce.
 Tento týden nás čeká - 22.prosince pohádka Anděl Páně 2.Protože představení začíná již v 8:00h, je nutné přijít tentokrát do školy opravdu včas a dříve.Sraz všech dětí bude u školy v 7:40 a odchod od školy v 7:45.
Ve čtvrtek také budeme mít vánoční besídku, kde si děti předají drobné dárečky.Vyučování končí ve čtvrtek v 11:40. No a potom už nastanou Vánoce a s nimi i vánoční prázdniny.
Rodičům děkuji za výbornou spolupráci a dětem za velikou snahu a nadšení.

Přeji vám všem krásný vánoční čas, hodně lásky a radosti, a v novém roce jen vše dobré.
                                                                                                     Mějte se krásně
                                                                                                                  Y.Plasgurová
NávštěvaOVOCENTRA

30.listopadu jsme navštívili v rámci projektu "
Ovoce do škol" Ovocentrum ve Valašském
Meziříčí.Přivítal nás čert a poté i
Mikuláš, od kterého děti dostaly drobné dárečky.Mohli jsme
si prohlédnout prostory firmy -
haly s ovocem a zeleninou. Anděl nám o všem krásně vyprávěl.
Nakonec byla připravena ochutnávka jablíček a hrušek- a těch druhů! Bylo to velmi zajímavé a
poučné a dětem se program moc líbil. Už se těšíme na další krabičku s ovocem.

 

 

Nové akce v předvánočním období:
              23.11. - Vánoční tvoření - 15-17h - 30 Kč.Děti si vytvoří několik výrobků k Vánocům.
              30.11. - Exkurze do Ovocentra ve Valašském Meziříčí v rámci projektu Ovoce do škol.

                3.12. - Den otevřených dveří v době od 9 - 12 h ve všech prostorách školy.
              22.12. - Filmové představení Anděl Páně 2 - cena 50Kč.
                                                                                    
                             Přeji krásný předvánoční čas

 

 

 
Nejbližší akce:
  11.11.- Divadelní představení Šípková Růženka - cena 50 Kč - hradí Klub rodičů.
                              15.11. - Konzultace - 16 - 18h.
                              23.11. - Vánoční tvoření


Jak jsme slavili Halloween

31.října jsme přišli do školy v maskách, protože byl Halloween.Měli jsme matematiku  a pracovali jsme ve skupinách.Každá skupina měla hodně příkladů, které jsme museli vypočítat.Kdo vyřešil šifrovanou abecedu,přišel si pro písmeno.Hlavním úkolem totiž bylo vyluštit jméno čarodějnice.Pak jsme měli napsat , jaká může čarodějnice být a nakreslit ji.Všichni jsme se snažili a dostali jsme sladkou odměnu.No a paní učitelka tam dnes nebyla, byla tam jen její sestra z Bradavic - Hutyrana.
Návštěva muzea - Jak se dělá chleba
V úterý 18.10. jsme navštívili muzeum, kde pro nás byl připraven program o tom, jak se peče chleba.Děti se seznamovaly s tím, co je třeba k tomu, abychom mohli upéct chleba, vyprávěli si o tom , jak  pekli lidé v minulosti.Dětem se velmi líbily praktické ukázky- mlácení obilí,práce ve mlýně, výroba kvásku nebo sázení chlebů do pece.Byl to velmi zajímavý program a děti byly nadšené.

 

Říjnové akce:
                        18.10.-
Jak se dělá chleba- muzeum
                        19.10.-
Návštěva knihovny v rámci projektu Škola naruby
                        31.10.-
Halloween- projektové vyučování


Evropský projekt - Děti v pohybu

 

 

 

 

Milí rodiče první třídní schůzka se uskuteční 20.9. v 16:30h.

 

 

Vítám opět ve škole všechny děti z 2.C a přeji vám, aby se vám hodně dařilo a měli jste dobré kamarády.Vítám také nové žáčky Nelu a Jirku a přeji jim, aby se v naší třídě cítili dobře.

Vzpomínka na školní výlet