IX.D . . . . Mgr. Petra Fišerová

18.4. Mikiny už můžeme nosit. Posuďte sami, zda se nám výběr povedl:-)

 

Dne 10.4. Příprava na přijímačky u čaje a kávy:-)

 

 

11.3. OVOV

Dne 11.3. 2024 proběhla na ZŠ Záhuní ve Frenštátě p. R. soutěž OVOV (odznak všestrannosti olympijských vítězů). Soutěže se zúčastnili žáci 3.-9. ročníku, kteří tvořili šestičlenná družstva. Z naší třídy 9.D se soutěže zúčastnili: Kateřina Martiňáková, Tereza Kundrátová, Oleksandra Hotsko, Jiří Petr, Petr Polášek, Matyáš Štefek. Soutěžilo se v pěti disciplínách: sedy lehy, skok přes švihadlo, hod medicinbalem, trojskok, dribling. K vyhlášení soutěže došlo 13.3. kde byly i předány ceny. Jako třída jsme se umístili na 3. místě z 8.-9. ročníků a za jednotlivce obsadili Jiří Petr 1. místo a Matyáš Štefek 3. místo. Všem účastníkům gratuluji:-)

 

1.3. mě děti mile překvapily. Posuďte sami.

 Upekly mi dort❤️❤️❤️

Společně jsme oslavili narozeniny. 

Mám skvělé žáky:-) Děkuji děcka ❤️

 

12.1.2024 

V chemii jsme se bavili sestavováním molekulových modelů uhlovodíků. Určitě se nám díky této stavebnici podařilo lépe pochopit nově probírané učivo.

 

10.1.2024

Naše škola úspěšně navázala mezinárodní spolupráci v rámci programu eTwinning s Tureckem, Norskem a Slovenskem. Dne 10. ledna 2024 se čtyři vybraní žáci z 9.D zúčastnili živého vysílání společně s tureckým partnerským týmem. Kluci podali skvělý výkon při plnění kvízových otázek z matematiky a anglického jazyka, i když se jim bohužel nepodařilo ukořistit vítězství.

 

 

 

8.1.2024

Už víme výsledky soutěže Hledáme mladého chemika. Chlapci se i přes velkou píli do dalšího soutěžního kola nedostali. K postupu všem třem chybělo však jen pár bodíků. Moc jim děkuji za účast. 

22.12.

V tento den si užila 9.D vánoční besídu hned dvakrát, s prvňáčky a spolu s paní učitelkou:-) Děti si daly mezi sebou dárečky a prvňáčci obdarovali deváťáky a daváťáci obdarovali prvňáčky od srdce vyrobenými přáníčky:-)

Podívejte se, jak se nám vše vydařilo. 

 

 

 

 

 

14.12. 

Ve čtvrtek se střetli soutěžící z devátých ročníků z okolí Valašského Meziříčí na soutěži Hledáme nejlepšího mladého chemika. Tento rok se přihlásilo přes 120 soutěžících ze 30 přihlášených škol. 
Z naší ZŠ Záhuní ve Frenštátě p. R se zúčastnili tři chytří chemici se jmény Erik Dobiáš, Jindřich Sládek a Matyáš Štefek. Měli celkem 60 minut, ve kterých museli vyplnit přes tři listy otázek z oborů chemie.V některých zadáních zapisovali chemické názvosloví, počítali koncentraci, molární hmotnost a řešili další zapeklitá témata.Doufáme, že se naši chemici snažili co nejvíce a možná budou mít štěstí a umístí se mezi třiceti žáky, kteří postoupí do Krajského kola konajícího se v únoru opět ve VM. 

 

 

5. 12. Mikuláš ve škole 

V tento významný den se vydala družina v čele s Mikulášem po škole, aby pochválila ale i pokárala děti za jejich skutky v uplynulém roce. Podívejte se, jak to čertům a andělům z devátých tříd slušelo. 

 

 

8.11.

Pohár FAČR pro 2. Stupeň ZŠ – finálové kolo

Po vydařeném vystoupení v Novém Jičíně, kde kluci (z 9.D Dan a Matěj) vybojovali druhé místo a postoupili do finálových bojů, nás čekal finálový turnaj v Ostravě. Ve fotbalovém areálu TJ Unie Hlubina změřili naši žáci síly se ZŠ Kylešovice, ZŠ Kravaře a ZŠ Příbor Jičínská.

ZŠ Záhuní obsadila ve finálovém kole Poháru FAČR celkové 4. místo. Tohoto turnaje se kluci letos zúčastnili prvně. Pokud bude možnost, tak určitě pan učitel Koláček podá opět přihlášku.

 

Dne 31.10. v úterý jsem se zúčastnili fotbalového turnaje v Lichnově. Bylo tam dohromady šest škol, proti kterým jsme úspěšně zvítězili a odnesli jsme si pohár za první místo a postup do semifinále.
8. listopadu
 ve středu jsme jeli do Nového Jičína, kde spolu s námi nastoupily ještě čtyři školy. Zvítězili jsme ve dvou zápasech, ale bohužel proti škole z Příbora jsme prohráli. Odnesli jsme si z tohoto turnaje druhé místo a také postup do finále, které se bude hrát příští týden ve středu v Ostravě. 

Dne 30. 10. na naší škole probíhal Halloween. Všechny třídy měly tematický program. Deváté ročníky tvořily program 1. a 2. třídám. Naše třída 9.D připravila program žákům z 1.A. Program spočíval v plnění úkolů, například házení ponožek na ducha, Halloweenské pexeso, lovení záhadných věcí ve slizu a plno dalších aktivit. Za splněné úkoly prvňáčci dostali bonbóny a muffiny, které upekla paní učitelka:-)

Všem se program líbil a už se těšíme na příští spolupráci.

 

 

 Dne 25.10. - Den bez batohů

Podívejte se, jak originální věci si žáci donesli k nošení svých učebních pomůcek:-)

 

Dne 19.10. - Výstava STOPA - Vyřeš Zločin

V rámci výtvarné výchovy jsme navštívili Výstavní síň Albína Poláška v KD ve Frenštátě p. R. Je zde nainstalovaná velice zajímavá interaktivní výstava, kde se nám snaží přiblížit různými způsoby výzkumné metody kriminalistiky. V celém výstavním prostoru probíhalo vyšetřování zločinu a my se stali jeho součástí jako vyšetřovatelé. Pomocí pracovního listu jsme se snažili přijít na pachatele a dopadnout toho správného. Mohli jsme si vyzkoušet například flow-box, mikroskop, práci s lupou nebo se podívat na vystavené pitevní nástroje a vražedné zbraně. Mělo to velice blízko k únikové hře, ke které mají žáci obecně blízko. Na základě tohoto tématu, propojíme nadále i jednu z dalších prací ve výtvarné výchově.

 

 

 

V týdnu od 16.10. - 20.10. se žáci zúčastnili preventivních programů:

 - Bankéři do škol Kyberbezpečnost, kde se dozvěděli o způsobu ochrany svého bankovního účtu, jak a kde hlásit ztrátu bankovní karty, jak bezpečně platit kartou či mobilem nebo chytrými hodinkami, jak si zvolit heslo do internetového bankovnictví a jiné důležité věci týkající se virtuálního světa financí.

- Protidrogový program navazujícího na květnovou návštěvu Revolution train. Žáci s odstupem času shlédli film s drogovou tématikou, kdy za intervence policisty zodpovídali otázky a vyhodnocovali otázky týkající se promítaného filmu o drogách, závislosti a odvykačce. Program žáky velmi zaujal a aktivně s policistou spolupracovali.

 

Dne 11.10. Přírodovědný Klokan

Žáci měli za úkol zodpovodědět náročné otázky z oborů fyziky, zeměpisu, biologie a dalších. Z 35 zůčastněných se na 2. umístil Matyáš Štefek a na 3. místě Jindřich Sládek. Chlapcům moc gratuluji.

 

Dne 10.10. Branně vědomostní soutěž Wolfram 2023 – finálové kolo

Dne 10. října se tři žáci a jedna žákyně naší školy zúčastnili finálového kola soutěže Wolfram 2023. 
Vzhledem ke zdravotním důvodům Terezy Kundrátové, musela být do týmu ZŠ Záhuní povolána náhradnice, a to Gabriela Rýcová. Finálové kolo se konalo ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá. K soutěži byl připravený i bohatý doprovodný program s občerstvením.
Finálového kola se zúčastnilo 27 družstev a žákům naší školy se podařilo umístit na krásném pátém místě. I přestože tento den byl fyzicky a cestovně velmi náročný, tak žáci si ho podle svých slov dobře užili. Žákům velmi děkuji za reprezentaci:-)
 

 

Spolupráce prvňáčků s deváťáky

 
Dnes 6.9. 2023 byl druhý školní den a všechny 9. ročníky se jako každý rok ujaly dětí z prvních a šestých tříd, aby jim ulehčili vstup do nového prostředí, ve kterém budou po dobu nadcházejících let. Dnešním úkolem bylo seznámit nové prvňáčky s chodem naší školní jídelny. Naše třída 9.D se ujala prvňáčků z 1.A, se kterými jsme se velmi rychle seznámili.

4.9.2023   Přivítali jsme se v deváté třídě:-)

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

21.4. Revolution train - protidrogový vlak. Devadesátiminutový program děti zaujal, uvedl je do problematiky užívání drog a následků, které toto užívání s sebou nese. Podívejte se na fotky:-)

 

 

4.4. V tento den se konal na škole Den otevřených dveří. Někteří žáci mi pomáhali v chemii, někteří pani učitelce v přírodopise, někteří v dílnách a někteří se došli jen tak podívat:-) Dětem za jejich pomoc za všechny učitele děkuji :-)

  

 22.3. Děti byly na exkurzi v Mošnově ve firmě Job Air, kde se podívali, jak se opravují letadla:-)21.3.Dnes je takzvaný Ponožkový den zaměřený na lidi s Downovým syndromem. Symbolickým nazutím dvou rozdílných ponožek je možné vyjádřit podporu lidem s touto diagnózou.

 


 

březen - děti jezdí na exkurze - byly ve firmě Plakor v Mošnově a ve firmě Job Air Technic

taktéž v Mošnově. Děti se rozhodují o budoucím studiu a tyto návštěvy provozů jim v tom pomáhají:-) 

8.3. se ve škole konala soutěž OVOV v rámci tělesné výchovy. Vybrané děti soutěžily v disciplínách jako je skok přes švihadlo, trojskok a další. Za naši třídu se nejlépe umístil Jirka Petr. Nicméně i všem ostatním sportovcům děkuji za účast:-)


1.3. Děti mě překvapily přáním k narozeninám:-) Udělaly mi velkou radost:-)

 


 

 

 

10.2. Se rozdávaly ve škole dětem Valentýnky. I v naši třídě bylo několik dětí obdarováno, dokonce i já jsem dostala. Udělaly určitě všem obdarovaným radost.


31.1. Vydávání vysvědčení 

 


V hodině Zeměpisu 2.2. žáci tvořili projekt. Posuďte sami, jak se jim práce ve skupině povedla :-)


6.12. jsme si společně užili vánoční a mikuláškou atmosfetu se vším všudy.

 

 

 

 

 

 

 V listopadu jsme dělali svou první laboratorní práci v chemii - filtraci, vypařování a oddělování magnetem. Bylo fajn,že jsme mohli vyzkoušet chemii v praxi. 

 

 


 1.11. Tento den se konal Helloweenský rej masek. Posuďte sami, jak nám to sluší:-) V maskách mohli přijít všichni. O velké přestávce bylo vyhodnocení nej masky. Z našich řad sice nikdo hlavní cenu nevyhrál, ale to nevadí:-)


31.10. Měli jsme na školním hřišti ukázku dravců. Dověděli jsme se mnoho zajímavých věcí. Zeptejte se svých ratolestí:-)

 

 

 

 5.10. Přespolní běh žáků Jirky a Dana.

Běhu se zúčastnili i další žácí školy. Konkurence byla veliká. Závodu se zúčastnilo 18 škol. Chlapci se sice na bedně vítězů neumístili, ale bojovali statečně :-) Moc jim za reprezentaci děkuji. 


 

 

8.9. Vzpomínky na vydařený cyklokurz, posuďte sami :-)

 

  

 

 1.9. Začátek školního roku :-)

 

27.6. Děti dostaly vysvědčení :-)

 

 

15.-16.6. Proběhl školní výlet do Kunčic do H - Resortu. Vyšlápli jsme si přes Skalku na Roubenku Ondřejníček. Ráno jsme se přes Maralák prošli do Frenštátu. Přidávám pale fotek :-) 

 

 

22.4. Proběhlo vyhlášení vítězů barevného týdne. My jsme na bedně sice nestáli, ale i snaha vyhrát se cení :-)

21.4. jsme dostali k mléku a zelenině také různé druhy sýrů k ochutnání. Nejvíce nám chutnala Mozarella:-)


13.4. Dneska proběhlo vyhodnocení basketbalových turnajů. Dívky 

skončily na 4. místě, moc gratuluji. Chlapci na 2. místě. Gratuluji :-)

 


8.4. A jak jsme dopadli se dozvíme příští týden. Na fotku jsme zapomněli, nedá se nic dělat;-)


 7.4. Jak nám to v té zelené slušelo se můžete podívat sami:-)

Zítra jdeme do finále, čeká nás bílá:-)

 

6.4. Žlutý den se vydařil :-)

 

5.4. Včera dne 4.4. ve škole začal barevný týden. V pondělí po víkendu jsme skoro všichni zapomněli přijít v modrém. V úterý jsme to však napravili,

tady je důkaz. Další dny si dáme záležet, aby jsme získali co nejvíce bodů.

 

4.4. - Náš spolužák Matěj je v lázních a tak mu paní učitelka vyrobila z našich fotek pohled:-)

 

Lyžák se vydařil:-) Počasí nám přálo a všichni jsme se naučili novým věcem a užili si mnoho zábavy:-)

 

 

Trocha povánoční nostalgie :-)


Besídku jsme si užili a všem Vám přejeme krásné Vánoce:-)

 

 

 

 

 

10.12.Pečení perníčků se povedlo:-)

 

 

 

 

 12.11. Pizza, mňam:-)

 

 

15.10. Pečení muffinů mělo úspěch :-)

 

 


10.10. Naši budoucí "mastršéfové":-)

 

7.10. Podzimní úklid kolem školy :-)


23.9. Podzimní tvoření ve výtvarné výchově

 

 

 1.9. 2021 - První den ve školním roce 2021/2022. Po zaslouženém prázdninovém odpočinku jsme se v plné sestavě posílení o novou spolužačku setkali opět ve školních lavicích.

Kmenovou třídou nám je učebna chemie. Všichni doufáme, že si následující měsíce užijeme s kamarádky i učiteli mnoho legrace :-)

 

den v n 

 

29.6. Výlet na Pustevny 

 17.5. Opět ve škole 

 

29.4. Jak to společně zvládáme:-)

29.4. Jak plníme Záhuňskou 10 :-) Pojďte se s námi podívat:-)

 

 

 

 

 

 

 

Milí šesťáci,

vítám Vás na nové škole ve třídě VI.D. Jmenuji se Petra Fišerová a jsem Vaše třídní učitelka. Učit Vás budu matematiku.

Přeji Vám, ať vstup na novou školu zvládnete co nejlépe a začnete s co největším nasazením, které se Vám bude velmi hodit.

V úterý se na Vás všechny budu moc těšit.

S pozdravem, paní učitelka Petra Fišerová

 

 

 

Dne 2. 9. 2020 žáci 6.D spolu s paní třídní učitelkou a školní psycholožkou absolvovaly adaptační kurz.

První část programu si děti užily v učebně výtvarné výchovy, kde se díky různým aktivitám navzájem více poznaly a také zjistily plno zajímavých věcí o své nové paní učitelce.

Po obědě se program přesunul do areálu amfiteátru na Horečkách, kde děti luštily křížovku týkající se naučné stezky V korunách stromů, dále si prošly bosonohý chodníček u Rekovic,  občerstvily se U Janíka a byly pasovány na šesťáky.

Tento pestrý a bohatý program sestavila naše talentovaná školní psycholožka Kristýna Chylíková. Myslím, že si děti spolu s paní učitelkou a paní psycholožkou program užily. 

 

Adaptační kurz 6.D

 

 

Takto jsme si dneska 15.9. užívali výtvarku.Naše první vytváření:+)

 

9.10. Naše další tvoření

Výtvarka

 

14.10. ZEMĚPISNÝ PROJEKT VESMÍR