II. A . . . . Mgr. Martina Zemanová

PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE

 

Naše společné dny 

 

DEN DĚTÍ 

 

NAŠE PRVNÍ VYSVĚDČENÍ

Píše se 31.1.2023 a nás čeká naše první pololetní vysvědčení. Všichni jsme zvědaví, jaké známky dostaneme. Za první pololetí jsme se toho totiž hodně naučili. Umíme počítat do 10 a dokonce zvládneme číst věty. Paní učitelka je na nás moc pyšná.

KŮZLÁTKA

V pátek 20.1.2023 nám Pavlínka přivezla ukázat její kůzlátka. Narodily se teprve před týdnem a moooc se nám líbily. Všichni jsme si je pohladili a šli jsme se zase učit.

Děkujeme za zpestření dne.

POLICIE

V pondělí 9.1. k nám do třídy přišla udělat přednášku paní policistka. Povyprávěla nám, na jaké straně cesty můžeme chodit, kde máme cestu přecházet. Poradila nám také, že je dobré mít na sobě reflexní prvky a dokonce jsme zjistili, že je všichni na aktovkách máme, a to jsme o tom ani nevěděli. Přednáška nás bavila a mnoho věcí nás naučila. Děkujeme, paní policistko!

VÁNOCE

Na Vánoce nás ve třídě moc nezbylo. Většina třídy nám onemocněla a zůstala tak doma. My, kteří jsme zbyli, jsme si na poslední školní den před Vánoci přinesli své cukoví a plnili jsme vánoční odpočinkové úkoly. Přišel k nám dokonce i Ježíšek. Donesl nám dřevěné tužky, na kterých měl každý své jméno. Popovídali jsme si, co si přejeme dostat za dárečky a už jsme se těšili na štědrý den.

 

HALLOWEEN

Tento svátek se slaví 31.10. ve všech anglosaských zemích. I my jsme se s dětmi seznámili se všemi tradicemi, které k tomuto svátku patří. Děti přišly do vyučování v krásných kostýmech a ochutnávaly také strašidelné dobroty, které připravily naše šikovné maminky. Tímto jim moc děkujeme, byly strašidelně výtečné. Program si pro nás připravili také deváťáci. Plnili jsme různé úkoly a užili si s nimi spoustu legrace.

Na škole probíhala soutěž o nejhezčí masku. Za naši třídu jsme po hlasování vyslali "smrťáka" Davídka, který dokonce vyhrál a bez váhání se s námi rozdělil o svou vyhranou cenu. 

Konec hlášení.

Vaše pyšná paní učitelka Kristýna.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Učíme se první písmena

Naším prvním písmenem, které jsme se naučili, je písmeno M. Vymodelovali jsme si jej z modelíny a také vymalovali jako obrázek. Teď už jej poznáme i ve slově.

 

 

 

Deváťáci nás provedli po škole

Školu ještě moc neznáme, proto se nás chopili ti nejzkušenější a ukázali nám všechna zákoutí. Viděli jsme i ředitelnu, kde nás přivítal pan ředitel.

 

 

Vítám Vás v 1.třídě 

   Vaše třídní učitelka              

      Mgr.Kristýna Ryšková