I. C . . . . Mgr. Jitka Skřečková

 

Vítejte v  

 

Milí prvňáčci, 

vítejte ve škole. Společně se naučíme číst, psát a počítat. Budeme hrát různé hry, kreslit, zpívat a naučíme se i anglická slovíčka.Přeji vám hodně úspěchů v učení a spoustunových kamarádů.

Vaše paní učitelka Jitka Skřečková

 

 

 

            To jsme my, žáci 1.C. 

                          

 

 

Čarodějné učení

Konec dubna je spjat s pálením čarodějnic a Filipojakubskou nocí. I my jsme si tento pohanský svátek připomněli. V tělocviku jsme létali na koštěti, přenášeli lektvary, chodily po žhavých kamenech, bohužel paní učitelka nevzal telefon na vyfocení. V českém jazyce a matematice jsme čarodějně četli, počítali a plnili různé úkoly. Vyrobili jsme si krásné papírové čarodějnice a to vše v maskách i s vrchní čarodějnicí - paní učitelkou. 

 

 

 

Divadelní představení Veverka Terka a Budulínek

V dubnu jsme se vydali na pohádku, která byla zaměřená na ochranu našeho prostředí. Netradiční pohádka o Budulínkovi se nám moc líbila. Míša byl i na pódiu a pomáhal zvířátkům třídit odpad. Moc jsme si to užili.

 

Bubnování

V pondělí 17.4. hned první hodinu jsme si krásně zabubnovali s panem Zdeňkem, který do školy přivezl plno bubnů. Bylo to super. Děkujeme KR za příspěvek na tuto akci.

 

 

 

Projekt Velikonoce

Týden před Velikonocemi jsme se zúčastnili Barevného týdne, kdy jsme každý den chodili v určené barvě. Sice jsme nevyhráli, ale užili jsme si to. Poslední trři předvelikonoční dny jsme se věnovali velikonočním svátkům, zvykům, básničkám a tvoření. V českém jazyce i v matematice jsme vypracovávali pracovní listy s velikonoční tématikou a tvořili jsme různé výrobky. Některé jsme si odnesli domů. 

 

 

Ponožkový den

21.březen byl vyhlášen jako Světový den Downova syndromu. My jsme ho též podpořili, oblékli jsme si každou ponožku jinou. Děti se obeznámily s Downovým syndromem a nakreslily si ponožky.

 

Návštěva předškoláčků

V březnu se za námi přišli podívat předškoláci ze čtyř našich mateřských škol. Celá hodina byla věnována jaru. Společně jsme si zazpívali, skládali puzzle, počítali vajíčka, hledali rozdíky a také psali. Ne písmenka, ale kreslili jsme cestičky, klubíčka a vajíčka. Prvňáčci ukázali, jak umí krásně číst. Hodinu jsme zakončili pexesem. Po hodině provedla paní asistentka děti po škole. 

 

 

 

Recitační soutěž

Ve čtvrtek 23.2. se konalo školní kolo recitační soutěže. Za naši třídu byli vybráni: Kubík Martinák, Julča Šafránková a Terka Ospalíková. Všichni krásně odrecitovali, ale vítěz může být jen jeden. V nepostupové první kategorii zvítězila naše Julinka Šafránková. Všem recitátorům moc blahopřejeme.

   

První vysvědčení

A je tu první vysvědčení. Jenže se nám ztratilo. Nějaký Lumpík nám ho schoval. Museli jsme vyřešit dvě tajenky - češtinskou a matematickou, abychom zjistili, kam nám vysvědčení schoval. Hurá, našlo se a jedničkami jen hýřilo. Také byly rozdány pochvaly a všichni dostali diplom za celoroční soutěž se zvířátky. V soutěži pokračujeme dál a v učení též. Tak snad nám to půjde tak dobře, jako doposud.

Přeji úspěšné učení v druhém pololetí.

 

Pololetí s deváťáky

Den před pololetím nám naši kamarádi z 9.C připravili soutěže v hodině tělocviku. Zahráli jsme si ovečky a potom cvičili na stanovištích. Na konci hodiny si s námi zasoužili ve štafetovkách s žíněnkami. V úterý, v den vysvědčení, jsme naše kamarády navštívíli v hodině a předali jim námi vyrobená vysvědčení s velikou jedničkou. Deváťáci byli moc překvapeni a rádi. Těšíme se na další společnou akci.

 

 

 

Markétina dopravní výchova

V lednu za námi přišla paní policistka s preventivním programem zaměřeným na dopravní výchovu - jak správně přecházet ulici, kde můžeme jezdit na kole, jak má být kolo vybaveno, atd. 

 

 

Vánoční projekt

Poslední týden kalendářního roku jsme věnovali Vánocům. Byli jsme v kině na krásné pohádce Encanto, pekli jsme perníčky, vánočně četli a počítali. Poslední den jsme si vyrobili svícen, prostřeli stůl, připili si dětským šampaňským vínem a po zpěvu koled si rozdali dárečky. Ještě jsme měli čas si zahrát pár her.

1. pečeme perníčky - nabídli jsme i vedení školy

 

 

2. vánoční učení

 

3. výroba svícnu

 

 

4. vánoční posezení a rozdávání dárků

  

 

                              

 

 

Tělocvik na sněhu

Tak nám před Vánocemi nasněžilo a my jsme šli místo tělocviku bobovat. Pořádně jsme se vyřádili. Svezli jsme i paní učitelku a paní asistentku.

 

 

Tichá noc,tajemná noc

Takto se nazývá program frenštátského muzea. Seznámili jsme se s vánočními zvyky, pověrami, pohádkami. Nakonec jsme si vyrobili stromeček. Už se těšíme na Velikonoce, kdy muzeum opět navštívíme. Děkujeme Klubu rodičů, že nám zaplatil vstupné.

    

 

 

Projektové vyučování - Mikuláš

6.prosince k nám do třídy zavítalo s Mikulášem plno čertů, ale i andělů. Protože jsme byli hodní, jak říká paní učitelka, nikoho v pytli neodnesli a dostali jsme perníček. Celý den jsme potom plnili čertovské úkoly.

    

 

Den otevřených dveří

Někteří žáci chodí do školy tak rádi, že si přijdou vyzkoušet aktivity i v sobotu. Dominik, Vojta a Eliška si vyzkoušeli hry pro děti s poruchami učení, šlo jim to skvěle.

  

 

 

Ukázka naší megaomalovánky a vánoční výrobky.

   

 

Den otevřených dveří

 Na konci listopadu jsme předvedli svým rodičům, co už všechno umíme. Ve dvou prvních hodinách jsme si s nimi zahráli matematické hry, četli jsme a běhali na chodbu pro kartičky. Moc se nám učení s rodiči líbilo a myslíme, že i rodičům.

 

 

Předávání slabikáře

Jednoho rána v hodině českého jazyka se otevřely dveře a vběhl k nám do třídy Kašpárek. Prý se ztratil z pohádky a nepamatuje si z které, neboť se nenaučil číst. Museli jsme mu pomoci. Vyprávěli jsme mu pohádky, některé i zahráli. Kašpárek slíbil, že se začne učit a dětem za odměnu věnoval Slabikář.

 

Na svatého Martina, kouřívá se z komína

Na 11.11. se všechny děti moc těší. Na náměstí k nám přijíždí sv. Martin na bílém koni,  kolem stojí plno stánků s dobrotami a hračkami a k obědu si dáme husu se zelím. I ve škole jsme si o tomto svátku povídali a měli projektové vyučování.

   

 

 

 

Halloween

 Ve spolupráci s deváťáky jsme si připomněli Halloween. Zahráli jsme si dýňové pexeso, skládali jsme dýně, na lžičce nosili oko, házeli do duchů a dokonce i dělali pokusy. Naše 9.C to měla vše perfektně připraveno a my jim za to moc děkujeme. Byly to suprové dvě hodiny. Deváťáci, díky!

 

 

  

  

 

 

Dravci

Tak  jsme se dočkali. Ukázka dravců proběhla v náhradním termínu již za pěkného počasí. Moc se nám to líbilo. Ptáci byli nádherní.

   

Běhací diktát

V hodinách českého jazyka čteme, píšeme, ale i běháme za písmenky. Dnes jsme hledali a psali písmenka, která již umíme napsat. Všichni jsme to zvládli na 1*.

 

  

 

Hravá hudebka

 

S paní učitelkou Zitou Kučovou se učíme nejen nové písničky, ale i hrajeme na hudební nástroje, tancujeme a jinak se hýbeme.

 

 

Plaveme

Od prvního školního týdne necvičíme, ale máme plavecký výcvik. Hned na začátku první lekce jsme plavali ve velkém bazénu. Někteří se báli, ale nakonec to všichni zvládli. A takhle nám to krásně plave.

  

 Lekce v městské knihovně

Ve čtvrtek 22. 9. jsme navštívili dětské oddělení městské knihovny, kde nám paní knihovnice Martina Vroblová přečetla několik knížek. Ano, byly to opravdu tři knížky a příběhy se nám moc líbily. Na konci návštěvy jsme si mohli na chvilku půjčit a prohlédnout knihy dle vlastního výběru. Už se těšíme na říjnové čtení a nové příběhy.