VII.C . . . . Mgr. Veronika Pítrová

 ŘÍJEN 2019

Online výuka a konzultace

Online výuka probíhá v Google učebnách podle stejného rozvrhu hodin. Věřím, že i tuto druhou vlnu online výuky zvládneme. Milí žáci, v případě potřeby potřeby konzultace ( ohledně angličtiny, Google učebny atd.) mi napište na email veronika.pitrova@skolafren.cz a můźeme si kdykoliv domluvit schůzku na Meetu  :-) 

 

Veronika Pítrová 

ZÁŘÍ 2019

22.9. Online třídní schůzky 16:00, odkaz v Bakalářích
28. 9. Státní svátek - Den české státnosti

NOVÝ ŠKOLNÍ ROK 2020/2021

Návrat do školních lavic jsme v angličtině oslavili procvičováním učiva z minulého roku formou hry. Přeji všem žákům hlavně zdraví při návratu ke klasické výuce a mnoho úspěchu v novém školním roce.

 

 

 

PŘÍTOMNOST ŽÁKŮ 2.STUPNĚ VE ŠKOLE OD 22.6.2020 DO 26.6.2020

22.6. Vrácení učebnic
26.6. Předávání vysvědčení

Osobní přítomnost ve škole žáků 2. stupně je naplánována na týden od 22.6.2020 do 26.6.2020 takto:
(V tento den proběhne vrácení učebnic.)

 

  • 6. ročník v pondělí 22.6.2020
    • 1.skupina v době od 8 do 10.30 hod.
    • 2.skupina v době od 11 do 13.30 hod.

 

Vzhledem k hygienickým omezením (max. 15 osob ve skupině) musí být přítomnost žáků rozdělena v rámci tříd na skupiny.

 

Při prvním vstupu do školy musí žák předložit čestné prohlášení podepsané zákonným zástupcem. Formulář ke stažení zde:
https://www.skolafren.cz/images/other/274a_cestne-prohlaseni.pdf

 

VYSVĚDČENÍ žákům 2.stupně bude vydáváno v pátek 26.6.2020 v době od 9:30 -10.30 

 

 

Poskytuji v rámci online výuky všem žákům AJ hodiny přes SKYPE.

Stačí když mě najdete pod přezdívkou Veronika Pítrová (veronika.pitrova1), přidáte si mě a napíšete, domlouváme se vždy den předem, je možné pracovat individuálně nebo ve skupinkách. :-) 

VERONIKA PÍTROVÁ

 

Březen 2020

Mimořádné uzavření školy z preventivních a bezpečnostních důvodů do odvolání.

Únor 2020

10.2. Anglické divadlo (70kč)
28. 2. Beseda s nevidomým (40kč)

Beseda s nevidomým - 28.2.2020

Výtvarná výchova - Únor 2020

 

 

BRUSLENÍ V RÁMCI TĚLESNÉ VÝCHOVY LEDEN/ÚNOR 2020

 

Leden 2020
-7.1. Konzultace o chování a prospěchu (16:00-18:00)
-31.1. Pololetní prázdniny

Krásné Vánoce přeje 6.C

Foto - převánoční čas, který jsme trávli zpíváním vánočních koled, turnajem ve florbalu a závěrečnou besídkou. Nechyběly ani dárečky a cukroví. 

 

PROSINEC 2019 

-7.12. Den otevřených dveří s Mikulášem
-18. 12. Vánoční koncert (15Kč) (odchod 10:20)
-19. 12. Kino (60Kč) Aladin (odchod 10:05)
-20. 12. 1.-2. hodina dle rozvruhu, následuje vánoční besídka

Vánnoční koncert Základní umělecké školy 18.12.2019

Na hudebním a tanečním koncertě vystupovaly mimo jiné i naše žákyně 6.C - Adéla Bordovská, Veronika Fusová (tanec) a Silvie Kuchařová (housle). Koncert nás příjemně naladil na vánoční atmosféru.

 

MIKULÁŠ A DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 5. a 7.12. 2019

Mikulášskou tradici jsme ve škole oslavili hned dvakrát. Nejdříve dne 5. 12., kdy nás ve třídě navštívil Mikluláš a jeho družina. Dále pak v sobotu, na dni otevřených dveří naší školy. Celé dopoledne byla škola otevřená pro veřejnost. Kdo přišel, mohl si nejen prohlédnout školu, ale také si vyzkoušet aktivity z našich školních předmětů. 

Třída 6.C si připravila aktivity na téma "ANGLIČTINA S HUDBOU". Paní učitelka a 5 skvělých pomocníků mělo za úkol ukázat, jak se dá spojit výuka jazyka dohromady s hudbou a jelikož je předvánoční čas, přirpavlili jsme si i aktivity s vánoční tématikou. 

 

PROJEKTOVÝ DEN - SAMETOVÁ REVOLUCE (15.11.2019) 
Na přednášku pana Norského (viz. minulý článek) jsme navázali projektovým dnem, kdy jsme se celý den věnovali výročí 30ti let od Sametové revoluce 1989. I když je v názvu projektový den, na projektech jsme pracovali už od začátku školního roku v hodinách dějepisu, českého jazyka a občanské výchovy. Během dne jsme shlédli prezentace a dramatizace ostatních tříd druhého stupně, vyplňovali jsme pracovní listy, pracovali s různými tématickými úkoly a to zdaleka není všechno.

Největším zážitkem pro všechny jistě bylo, když jsme byli odvedeni demonstranty (žáky 9. ročníků) na zinscenovanou demonstraci 17. listopadu 1989. Nechyběly hesla jako "máme holé ruce", "chceme svobodu" atd.  a museli jsme i ovážně čelit jednotkám STB.

A to pořád není všechno. Na poslední dvě hodiny jsme se vydali do frenštátského kina, kde jsme zpívali pod vedením paní uč. Kučové písničky Anděl a Motlitbu pro Martu a měli jsme možnost shlédnout filmový dokument "Poslední vlak" o odsunu sovětských vojsk z Frenštátu pod Radhoštěm. Zajímavé bylo, že s námi v kině byl samotný Ing. Karel Míček, bývalý frenštátský starosta, kterého jsme ve filmu viděli. Jeho závěrečná slova, o tom, že měl z našeho ztvárnění Sametová revoluce slzy v očích nás velmi potěšila a krásně shrnula atmosféru celého dne. 

Děkuji všem, Veronika Pítrová

 BESEDA S PAMĚTNÍKEM - 30 LET VÝROČÍ OD SAMETOVÉ REVOLUCE

Dne 11.11. 2019 se žáci 6.C a ostatních ročníků 2. stupně zúčastnili besedy s pamětníkem panem Daliborem Norským. Žáci si mohli poslechnout poutavé vyprávěni o tom, jaký byl život za okupace a proč byl Frenštát prvním městem, které opustila sovětská vojska. 

Koncert filmové a muzikálové hudby (7. 11. 2019)

Ukázka filmové a muzikálové hudby v naší škole. Žáci si mohli vyzkoušet, jaké je to stát na podiu a zpívat nebo utvořit doprovod pro živou kapelu.

 

HALLOWEENSKÁ VÝTVARNÁ VÝCHOVA 31. 10. 2019

 

 

PODZIMNÍ PRÁZDNINY 29. - 30. 10. 2019 

   

VÝTVARNÁ VÝCHOVA 25. 10. 2019

Podzimní figurální kompozice prostřednictvím digitální fotografie v rámci výtvarné výchovy.

 

PLATO - Před zrcadlem

Dne 25.10. 2019 se 6.C vydala pod vedením paní učitelky Jendrykové do Ostravy na výstavu a edukační program Plato.

"Jak se stane, že vypadáme starší, bezstarostnější nebo smutnější? Stačí nám k tomu šedá paruka, bláznivé brýle a černé triko? O oblékání, stylu, komunikaci beze slov a zdobení se."

PLATO je šatna umělkyně Kláry Hosnedlové. Autorská šatna zároveň slouží jako budoár, či dokonce butik. V jeho prostorách byla žákům umožněna změna vizáže, a tím i části identity.

Žáci si mohli vybrat barvy, které ladí s vaším charakterem, doplníte o příznačné předměty a oživíte archaické techniky. Dále si mohli žáci vyzdobit svá těla i své oblečení.

 

 

HOREČKY

Žáci 6.C absolvovali podzimní výklus na horečky v rámci tělesné výchovy.

 

ADAPTAČNÍ KURZ 

Dne 9.-10. září jsme se vydali na náš první společný výlet, na adapťák do Kunčic pod Ondřejníkem. Počasí nám už od rána nepřálo, ale i tak jsme se moc těšili a statečně jsme s pláštěnkami vyrazili na vlak do Kunčic. Jízda vlakem nebyla jen tak, museli jsme čelit leteckým náletům a když paní učitelky vyhlásily poplach, museli jsme se schovat do úkrytu. Z vlaku jsme pokračovali pěšky k 3 km vzdálenému penzionu Krkoška. Po cestě jsme se mohli kochat krásným výhledem na Ondřejník a cesta nám utekla jako voda.

První den jsme strávili pod vedením pana lektora. Jelikož venku řádila bouřka, museli jsme se schovat do klubovny, kde jsme strávili celý den. Hráli jsme různé hry jako: seřazování podle data narození, seřazování podle jména, proplétání se sítí, běhání na čas s míčem. Největším zážitkem byla hra, při které jsme se museli pokusit jako skupinka postavit co nejméně končetinami na zemi.

Na oběd a na večeři jsme chodili do penzionu, kde jsme byli ubytovaní. Na jídle jsme si dobře pochutnali, pan kuchař věděl, že francouzskými bramborami a špagetami s kuřecím masem nám po náročném dnu udělá velkou radost.

Druhý den byl jako vyměněný, sluníčko svítilo a obloha byla krásně blankytná. Proto jsme se vydali na turistický výšlap ke kapličce Máří Magdaleny. Cesta byla plná zážitků. Potkali jsme koně, poníky, pejsky a museli jsme překonat dva potoky, které se utvořily přímo v cestě. Po posledním obědě v penzionu a závěrečném zhodnocení adapťáku jsme se vydali na vlak domů.

Výlet se nám líbil a už se těšíme na další společné zážitky.

Mgr. Veronika Pítrová, 6. C